برقراری دومین پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان


به گزارش رجانیوز، پروازهای مستقیم هفتگی تهران-دوشنبه-تهران از روز یکشنبه 20 تیر 1401 با پرواز خطوط هوایی وارش از تهران به دوشنبه آغاز می شود. پایتخت تاجیکستان

محمدتقی صابری سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در صفحه اینستاگرام خود با اعلام این خبر نوشت: توریست انجام شد.

همانطور که سفیر ما بیان کرد زمان برنامه ریزی شده این پرواز یکشنبه هر هفته ساعت 18:30 از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به مقصد فرودگاه بین المللی دوشنبه خواهد بود. و ساعت 23:00 همان روز باز خواهد گشت

محمدتقی صابری همچنین افزود: در حال حاضر پروازهای مستقیم در مسیر انجام می شود مشهد-دوشنبه-مشهد هر پنجشنبه موجود است و قبل از ایجاد پروازهای مستقیم شهروندان عزیز هر دو کشور باید به طور غیر مستقیم از طریق کشور ثالث تردد کنند. همچنین زمان سفر را نیز افزایش می دهد.

سفیر ایران در تاجیکستان گفت: با توجه به توسعه روابط دو کشور هم فرهنگ و هم زبان ایران و تاجیکستان. و امضای تفاهم نامه برای گسترش همکاری ها در گردشگری و افزایش تعداد مسافران و استفاده از قابلیت های بیشتر “ایرانیان” و “تاجیکستان” امیدواریم به یاری خداوند. تعداد پروازهای مستقیم بین دو کشور در آینده بیشتر خواهد شد.