با قاعدگی سالم و کاهش وزن آشنا شوید


نویسنده: دکتر شلی مسر ، مدیر بهداشت – وزن کوه قرمز

یائسگی: این کلمه به تنهایی قلب بسیاری از زنان را می ترساند. من اغلب بیمارانی را می بینم که نگران قرمز شدن ، فراموشکاری ، دیوانه و تحریک پذیر بودن و همیشه عرق کردن هستند و به فعالیت های خواب علاقه ای ندارند. با این حال ، لازم نیست این باشد. در این زمان لطف و اعتماد به نفس می توان قایقرانی کرد.

اولین قدم درک یائسگی از نظر سلامتی است.

میانگین سن یائسگی 52 سال است ، با این حال این امر می تواند ابتدا در برخی و بعداً در برخی دیگر اتفاق بیفتد. علائم آن شامل گرگرفتگی ، نوسانات خلقی ، فراموشی ، مشکل در تمرکز ، مشکل در خواب ، خشکی واژن ، کاهش میل جنسی ، مشکل در ادرار و افزایش عفونت های واژن و مثانه است.

اما شایع ترین علامت برای بیشتر افراد افزایش وزن است.

علم پشت یائسگی:

با ورود زنان به چرخه قاعدگی ، فعالیت تخمدانها کاهش می یابد. تخم مرغ کمتر از ماده ای به نام اینهبین تولید می کند که به طور معمول ترشح هورمون FSH را در مغز مسدود می کند. از آنجا که این فرایند محدود نیست ، سطح FSH افزایش می یابد که تخمدان ها را برای تولید استروژن بیشتر تحریک می کند. با گذشت زمان ، این فرآیند تخمدان ها را می سوزاند و منجر به کاهش تولید استروژن می شود. با تخمک گذاری کمتر ، سایر هورمون های تخمدان ، پروژسترون و تستوسترون نیز کاهش می یابد.

هنگامی که سطح استروژن کاهش می یابد ، غدد فوق کلیوی به افزایش کورتیزول واکنش نشان می دهند که منجر به افزایش چربی به ویژه در اطراف شکم می شود. چربی سوزی نیز در صورت کاهش گردش استروژن کاهش می یابد که باعث می شود چربی سرسخت شکم خلاص نشود.

توافق اصلی برای کاهش سطح هورمون چیست؟

تغییرات در سطح هورمون ها نه تنها به علائم یائسگی کمک می کند ، بلکه توضیح تأثیر افزایش وزن در این مرحله از زندگی مهم است.

غده خسته و خسته باعث کاهش استروژن و تستوسترون می شود ، علاوه بر این باعث می شود احساس خستگی کنیم. در نتیجه ، ما اغلب وقتی این روند را طی می کنیم ، بی تحرک می شویم. علاوه بر این ، تستوسترون برای تحریک و حفظ تراکم عضلانی به عنوان یک سلول متابولیک بسیار مورد نیاز است.

کاهش سطح استروژن و تستوسترون در حال حاضر باعث تغییر در ترکیب بدن ما با چربی بیشتر و ماهیچه کمتر می شود.

یکی دیگر از نتایج کاهش استروژن و تستوسترون ، افزایش مقاومت به انسولین است. هنگامی که بدن ما مقاوم است ، یا به کمبود انسولین واکنش نشان می دهد ، بدن ما گلوکز مصرفی را دریافت کرده و آن را به صورت چربی ذخیره می کند.

برخی از زنان در دوران قاعدگی با علائم قابل تحمل قایقرانی می کنند و اندام باریک خود را حفظ می کنند. چه طور ممکنه؟

یک ایده خوب این است که وارد یائسگی عادی شوید و یک برنامه ورزشی منظم را رعایت کنید ، زیرا مطالعات نشان می دهد که زنان لاغر فعال علائم قاعدگی کمتری را تجربه می کنند. آنها همچنین زمان آسان تری برای حفظ وزن خود دارند. بنابراین ، اگر به زمان یائسگی نزدیک نشده اید ، اکنون زمان مناسبی است تا مطمئن شوید که سبک زندگی سالمی دارید و بدن خود را به وزن مطلوب خود می رسانید.

برای کسانی که این روند را طی می کنند یا افزایش وزن خود را کامل کرده اند ، لطفاً ناامید نشوید. شما همچنان می توانید با ترجیح دادن کاهش وزن و حفظ محیط با انجام مراحل زیر ، محیط هورمونی خود را بهبود بخشید:

1. برنامه کاهش وزن سالم را شروع کنید جایی که ارائه دهندگان خدمات می توانند در مورد نیازهای خاص شما با شما همکاری کنند. RM3® بهترین برنامه برای کمک به زنان در این دوره گذار برای کاهش سریع و موثر وزن است.

2 به دلیل افزایش مقاومت به انسولین ، کاهش مصرف کربوهیدرات مانند شکر و نشاسته به کاهش ذخیره چربی کمک می کند. بسیاری از ما متوجه شدیم که چگونه بیسکویت سریعتر از 20 سالگی روی ران ما ظاهر می شود. کربوهیدراتهای اضافی را با پروتئین بدون چربی و مقدار زیادی سبزیجات تازه جایگزین کنید.

3. ورزش کنید! اطمینان حاصل کنید که برنامه ورزشی شما شامل تمرینات شدید و همچنین تمرینات قلبی است تا به شما در رشد عضلات کمک کند.

4. از بازیگران استفاده کنید مقاومت RMبه این محصول به مبارزه با مقاومت انسولین در بدن کمک می کند تا میزان گلوکز تبدیل شده به ذخیره چربی را کاهش دهد. این فواید را در کنترل میل به قند ، افزایش انرژی و کاهش استرس و اضطراب می افزاید.

5- هورمون درمانی را در نظر بگیرید. ما هورمون های بیولوژیکی را برای کمک به بازگرداندن سطح شما توصیه می کنیم. مطالعات افزایش وزن زنان در هورمون درمانی را نشان نمی دهند ، مگر مقدار کمی آب و افزایش بافت سینه در زمانی که سطوح آن بسیار زیاد است. هورمون ها همچنین می توانند به بهبود حساسیت به انسولین برای جلوگیری از اثرات ذخیره زیاد انسولین کمک کنند.

6 از مکمل RM Resveratrol استفاده کنیدبه RM Resveratrol یک مکمل ضروری برای کسانی است که می خواهند با اثرات پیری مبارزه کنند. این یک آنتی اکسیدان قوی است که به مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن کمک می کند و ممکن است به کاهش خطر بیماری هایی مانند سرطان و بیماری های قلبی کمک کند. همچنین ، به تحریک متابولیسم و ​​کاهش التهاب در بدن کمک می کند. عفونت با افزایش وزن ارتباط دارد.

7. DHEA را مصرف کنید. این یارانه از دفاتر ما است. DHEA محصول غده آدرنال است که سپس به تستوسترون و استروژن تبدیل می شود.

همانطور که می بینید ، یائسگی با موفقیت درمان می شود. این زمانی است که موفقیت های زندگی خود را جشن بگیرید و سالها در پیش بینی همه چیزهایی که هنوز نیامده است ، دانش کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید