با فساد کلان شهرها به همان سرعتی برخورد می شود که عملیات میدانی انجام می شود/زمان مجرمان را از مسئولیت مبرا نمی کند.


به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله ابراهیم رضی در این دیدار گفت: “امیدوارم که به محض بررسی میدانی در مورد رویدادهای مهم شهر، با روابط ناسالم و فساد برخورد شود. و عموم مردم بدانند که مشکلات خوزستان برطرف نخواهد شد دستورات ویژه دولت» شد

وی پس از ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان حادثه کلانشهر و قدردانی از نیروهای مردمی و تمامی مسئولان مسئول، گفت: باید با کسانی که برای سود بیشتر دست به چنین حوادثی می زنند و روابط ناسالم و فساد دارند، عبرت شود. و متخلفان بدانند که گذشت زمان از آنها سلب مسئولیت و مسئولیت نخواهد کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم به درستی انتظار داشتند که با روابط ناسالم و فسادی که منجر به حادثه کلان شهر شد، به موقع برخورد شود. همراه با اقدامات فنی و میدانی.

وی در این نشست تاکید کرد: این چهارمین حضور من در استان خوزستان است و حضورم در نقاط مختلف کشور تا رفع مشکلات مردم ادامه خواهد داشت.

آیت الله رسی که بلافاصله پس از بیست و سومین سفر استانی دولت به استان آذربایجان شرقی به آبادان سفر کرده بود، گفت: تصویب سفر قبلی به خوزستان تا انجام آن جدی گرفته شد.

او گفت که تحقیقات در مورد بخش فنی متروپل در حال انجام است. وی با نظر یک کارشناس در زمینه حذف ضایعات گفت:

رئیس جمهور از مدیران و نهادهای نظارتی مانند نظام های مهندسی و شهرداری ها خواست. مسئولیت خود را در قالب تخلف بدون هیچ گونه اغماض انجام دهید.

آیت الله رییسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خوزستان به دین خود پایبند بوده و چه در دوران انقلاب و چه در دوران هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم است، گفت: نقطه خوزستان و آبادان جزو اولویت هاست.» کارگروهی در این زمینه ایجاد و فعال کرده ایم و پیگیر هستیم.

وی ادامه داد: موضوع خوزستان و آبادان فقط تحقیق و تفحص متروپل نیست، بلکه باید همه مسائل خوزستان جدی گرفته شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: پیام سفر وی به آبادان این بود که مسئولان می دانستند مسائل خوزستان از دستور کار دولت خارج نمی شود و این سفرها تا رفع مشکل ادامه خواهد داشت.

برج های دوقلوی 11 طبقه آبادان بزرگ رانش زمین در دوم ژوئن دست کم 37 کشته و 37 زخمی برجای گذاشت.