با انواع قطره های چشمی آشنا شوید!


با انواع قطره های چشمی آشنا شوید!

اگر برای تسکین خشکی و تحریک چشم به داروخانه می روید تا قطره چشمی بخرید. در این مرحله در انتخاب قطره های چشمی از قفسه های بی پایان با مشکل مواجه خواهید شد. “آیا بین نژادها مهم است؟” قطره چشمکدام را انتخاب کنم؟ “بله، قطعاً همینطور است. بدون شک، انتخاب اشتباه نه تنها مشکلات چشمی شما را حل می کند. اما ممکن است علائم شدیدتری نیز داشته باشید.

پس با ما همراه باشید تا با انواع قطره های چشمی آشنا شوید. و دانستن اینکه کدام قطره برای مواجهه با عوارض چشمی مناسب است.

استفاده از قطره های چشمی مختلف

قطره چشم محلول آبی یا روغنی است که برای درمان عفونت چشم استفاده می شود. اگرچه برخی از این قطره ها خطر خاصی ندارند. اما باید زیر نظر متخصص باشد. در ادامه در مورد انواع قطره چشم صحبت خواهیم کرد.

کلرامفنیکل کاهش یافت.

قطره کلرامفنیکل یک آنتی بیوتیک ارزان قیمت است که برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده می شود. افراد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزای خفیف به هیچ وجه نباید از این دارو استفاده کنند. اگر بیمار به این قطره حساسیت داشته باشد و در طول درمان و مصرف این دارو متوجه آن شود. او باید استفاده را متوقف کند

کتورولاک کاهش می یابد

قطره کتورولاک به شکل های دیگری مانند آمپول و قرص نیز موجود است که بدون شک تاثیر بیشتری دارد و عوارض کمتری نیز دارد. این قطره معمولا بعد از جراحی آب مروارید برای درمان خارش و التهاب تجویز می شود.

قطره چشمی سیپلکس استریل

این قطره برای درمان زخم قرنیه و ورم ملتحمه باکتریایی استفاده می شود.قطره سیمپلکس نیز مانند سایر قطره ها می تواند عوارض جانبی مانند واکنش های آلرژیک داشته باشد. خارش و تورم

کف قطره ای

قطره فلوکورت، همچنین به عنوان فلورومتولون برای درمان التهاب قرنیه و ملتحمه استفاده می شود. این دارو مانند سایر قطره های چشمی است. عوارض جانبی مانند سوزش، خارش و در صورت تشدید علائم وجود دارد. باید با پزشک مشورت کند این قطره معمولا بعد از لیزیک به بیماران داده می شود.

استفاده از قطره های چشمی مختلف

قطره هایپروملوز

این قطره یکی از قطره های چشمی است که برای تسکین علائم خشکی چشم استفاده می شود. یکی از اثرات قابل توجه این افت، تار شدن تصویر پس از استفاده است. توصیه می شود کار مهمی انجام ندهید. پس از استفاده از قطره هایپرپلازی مانند رانندگی و کار با وسایل خطرناک

بتازونیت کاهش می یابد.

قطره بتازونیت برای درمان واکنش های آلرژیک، التهاب، آنافیلاکسی، آب مروارید، گلوکوم، آلرژی های کوتاه مدت چشمی توصیه می شود. و بعد از عمل لیزیک و لیزیک پس از مصرف در مدت زمان توصیه شده توسط پزشک، التهاب، قرمزی و سوزش ناپدید می شود. این نوع قطره ها ممکن است با عوارض جانبی جزئی مانند سردرد، سوزش چشم، تاری دید و درد چشم همراه باشد.

قطره لاتانوپروست

قطره لاتانوپروست برای کاهش فشار داخل چشم، درد، سوزش، خارش و تاری دید تجویز می شود که به پیشگیری از بیماری های عصب بینایی مانند گلوکوم و گلوکوم کمک می کند. هنگام استفاده از این قطره حتما اطلاعات کاملی در مورد تداخلات دارویی به دست آورید. و در صورت مصرف داروهای خاصی به پزشک خود اطلاع دهید.

قطره های خسته کننده

قطره های چشمی برای کاهش درد و تورم بعد از جراحی آب مروارید استفاده می شود که از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی است. اگر از این قطره استفاده می کنید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات داخل بسته را مطالعه کرده و از استفاده بیش از حد از آن خودداری کنید.

افت پرکورد

قطره پرکورد برای درمان التهاب آلرژیک پلک، قرنیه، قسمت قدامی کره چشم و ملتحمه چشم طبق دستور پزشک استفاده می شود. یک تا دو بار در روز، 2 تا 4 بار در روز استفاده شود. nisolone که می تواند التهاب ناشی از عوامل مختلف را درمان کند خیلی خوب و به ویژه برای پیوند قرنیه، آب مروارید، ورم ملتحمه و سوزش چشم مناسب است.

قطره سیکلوسپورین

قطره آزوپت

قطره آزوپت در درمان فشار داخل چشمی ناشی از افزایش فشار خون چشم یا گلوکوم با زاویه باز موثر است. که ممکن است به تنهایی یا همراه با آن داده شود مسدود کننده های بتا اگر در حین استفاده از قطره، علائم چشمی موضعی مانند ورم ملتحمه و واکنش های پلک را تجربه کردید. فورا مصرف دارو را قطع کنید.

قطره هومیدرین

قطره Humidrin برای اندازه گیری دقیق عیوب انکساری استفاده می شود. با گشاد کردن مردمک ها التهاب شدید شبکیه را از بین ببرید. و اسپاسم عضلات بدن مژگانی را برطرف می کند تاری دید را کاهش دهید قبل و بعد از عمل باعث سوزش می شود. طریقه مصرف: 1 قطره 2 تا 3 بار در روز، معمولا برای بیماران دارای چشم های تیره هر 3 یا 4 ساعت توصیه می شود.

قطره سیکلوسپورین

قطره چشمی سیکلوسپورین برای افزایش اشک و کاهش التهاب استفاده می شود. این ممکن است با عوارض جانبی مانند تاری دید، احساس جسم خارجی، تورم پلک ها، درد و سوزش مرتبط باشد. اگر از این دارو و سایر قطره های چشمی استفاده می کنید فاصله زمانی حدود 15 دقیقه باید در نظر گرفته شود.

خلاصه سخنان

گاهی اوقات مشکلات چشمی فقط با چند قطره قابل درمان است و هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند. اما اگر احساس می کنید که مشکل شما به راه حلی بهتر از قطره نیاز دارد یا بعد از استفاده از قطره برطرف نمی شود. حتما با یک متخصص مانند پزشک مشورت کنید. مریم روشنی (https://dr-roshani.com/) علاوه بر این، اگر قطره باعث واکنش آلرژیک و حساسیت چشم شود و بینایی را تحت تاثیر قرار دهد. برای مراجعه فوری به پزشک

منبع: https://dr-roshani.com/drug/1046