با اصلاح وضعیت بدن خود زمان دویدن را بهبود بخشید!

با نزدیک شدن به هوای گرم، تعداد بیشتری از “هیرها” در جاده ها اجرا می شوند. در دویدن رقابتی، دوندگان بیشتر و بیشتری به دنبال این مزیت هستند و بسیاری به دنبال مراقبت های کایروپراکتیک برای بهبود بیومکانیک خود هستند. بدن ماشین پیچیده ای است که از ماهیچه ها، اعصاب و استخوان ها ساخته شده است که با هم کار می کنند تا حرکات هماهنگ را شکل دهند. متأسفانه، مانند یک دستگاه، گاهی اوقات ممکن است خراب شود. اکثر افراد ساختار ستون فقرات غیرطبیعی دارند و انحنای مناسبی در کنار ستون فقرات ندارند که باعث ساییدگی زودرس دیسک‌ها و رباط‌ها می‌شود. این انحرافات ستون فقرات به عنوان سابلوکساسیون شناخته می شوند. با کمک به بیومکانیک نامناسب، انرژی اضافی هدر می رود و بدن بیشتر مستعد خستگی و آسیب است.

انتخاب یک کایروپراکتیک با تمرکز بر بیومکانیک بالینی وضعیت بدن (CBP)، تکنیکی که در اصلاح ساختاری ستون فقرات تخصص دارد، بسیار توصیه می شود. این روش انتخابی کایروپراکتیک از رویکردی برای سلامتی استفاده می‌کند که توسط مجموعه‌ای از تحقیقات قابل توجه پشتیبانی می‌شود. اولویت اول ما تسکین درد شما است، اما هدف اصلی ما این است که ستون فقرات شما را تا حد امکان به حالت طبیعی خود بازگردانیم که به نفع کل بدن است. مانند یک ماشین، بدن شما بر روی “محور” ستون فقرات شما سوار می شود. اگر اکسل خودرو خم یا آسیب ببیند، لاستیک‌های آن به‌درستی می‌چرخند و به خودرو آسیب بیشتری می‌رسانند، درست همانطور که آسیب ستون فقرات یا ناهماهنگی می‌تواند در سراسر بدنه بزرگ‌تر شود. مطالعات پزشکی مورد بررسی، ارتباط قوی بین از دست دادن یا عدم تراز نرمال ستون فقرات و انواع شرایط اسکلتی- عضلانی و مرتبط با اعصاب ایجاد کرده است. تعهد ما به سلامت ستون فقرات به این معنی است که ما از کاهش علائم شما برای رسیدگی به علل واقعی آنها فراتر خواهیم رفت. دردی که به بازوی چپ شما می رسد ممکن است نشان دهنده مشکل قلبی باشد. میگرن شدید ممکن است نشانه مشکل در جریان خون یا شاید فشار خون بالا باشد. داروهای ضد درد به سادگی می توانند چنین مشکلاتی را بپوشانند، اما ما سعی می کنیم آنها را از جایی که شروع می کنند شناسایی و درمان کنیم.

با مشاهده از پهلو، ستون فقرات از چهار منحنی طبیعی تشکیل شده است. از دست دادن انحنای طبیعی ستون فقرات می تواند باعث ایجاد انواع بیماری های گردن و کمر شود. علاوه بر این، اعصاب نخاعی از هر سطح ستون فقرات به هر عضله و اندامی صادر می شود. بنابراین اگر ستون فقرات نامرتب باشد، احتمالاً عملکرد عصبی مختل می شود. متأسفانه، بدن همیشه سیگنال‌های هشدار دهنده چنین آسیبی را تا زمانی که شدید نشود ارسال نمی‌کند.

از آنجایی که ما بر اصلاح ساختاری ستون فقرات تمرکز می‌کنیم، طبیعتاً روی وضعیت بدنی تمرکز می‌کنیم که آن را «پنجره‌ای به ستون فقرات» می‌دانیم. بسیاری از مردم از شنیدن این موضوع متعجب و شوکه می‌شوند که سال‌ها وضعیت بدنی نامناسب در عادات ساده روزمره مانند خم شدن روی میز یا رایانه، خمیدگی به جلو در حین رانندگی یا نگه داشتن کودک باعث تغییر در ستون فقرات می‌شود که می‌تواند منجر به شرایط ناتوان‌کننده شود. از جمله مشکلات مربوط به دیسک، سردرد و حتی مشکلات گوارشی. جابجایی در ستون فقرات نیز از علل اساسی انحطاط ستون فقرات، آرتروز، تنش و عدم تعادل عضلانی و زوال مفاصل است.

علاوه بر این، بیومکانیک نامناسب ستون فقرات ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در لگن، زانو و پا شود. از آنجایی که پایه ستون فقرات با پاها شروع می شود، ساختار نامناسب ستون فقرات می تواند به افتادگی قوس ها و ناهماهنگی در پروناسیون و خوابیدن پا کمک کند. جابجایی های مضر در ستون فقرات می تواند وزن بیشتری را در یک طرف بدن ایجاد کند و باعث واکنش زنجیره ای مشکلات ستون فقرات، لگن، زانو و پا شود. سپس بدن وزن اضافی را جبران می کند و در نتیجه بیشتر به سابلوکساسیون و وضعیت غیر طبیعی پا کمک می کند.

کایروپراکتیک‌هایی که بر اصلاح وضعیتی تمرکز می‌کنند، ساختار ستون فقرات را اصلاح می‌کنند، که به دوندگان کمک می‌کند زمان خود را بهبود بخشند و انرژی خود را افزایش دهند. علاوه بر اصلاح ستون فقرات، بسیاری از این کایروپراکتیک ها جدیدترین فناوری ارتز پا را برای دوندگان تازه کار و جدی ارائه می دهند. اینها به راه رفتن سالم تر و ضربه پاشنه پا کمک می کنند. با استفاده از پروتکل‌های اصلاحی ستون فقرات، زمان اجرای شما مطمئناً بهبود می‌یابد که همینطور است!