بایدن در تماس تلفنی با زلنسکی دیوانه شد!/ رئیس جمهور عصبانی آمریکا کمدین اوکراینی را تحسین کرد


گروه بین الملل رجانیوز: رسانه های آمریکایی گزارش می دهند به نقل از چهار منبع خبری اما تماس تلفنی بایدن و زلنسکی در ماه ژوئن با هر تماس دیگری متفاوت بود.

گزارش کردن رجا نیوز به گزارش NBC News؛ رئیس جمهور آمریکا زمانی که زلنسکی فهرستی از کمک‌هایی را که کیف هنوز دریافت نکرده است، ارائه کند، این کشور قرارداد خود را برای ارائه بسته کمک نظامی یک میلیارد دلاری به اوکراین اعلام کرد.

طبق گزارش مردم پس از شنیدن این سخنان رئیس جمهور اوکراین بایدن کنترل اعصاب خود را از دست داد و صدای خود را بلند کرد و گفت: در حالی که مردم آمریکا سخاوت زیادی نشان دادند. و دولت آمریکا و ارتش سخت کار می کند تا به اوکراین کمک کند. زلنسکی می تواند قدردانی بیشتری از خود نشان دهد.

با این حال، به گفته مقامات آمریکایی، این گزارش ادعا می کند. روابط بین بایدن و زلنسکی پس از این تماس بهبود یافت و وزلینسکی در بیانیه ای از کمک های سخاوتمندانه ایالات متحده تمجید کرد.

به گفته منابع، بایدن در گفتگو با زلنسکی درباره مسائل نظامی فاش کرد. اما هنوز عصبانی نشده

از سوی دیگر، طبق گفته سه منبع آشنا با فرآیند فراخوانی، بایدن و برخی از دستیاران ارشد بر این باورند که دولت آمریکا هر کاری که می توانند برای کمک به اوکراین انجام می دهند. اما سلنسکی فقط بر کارهایی تمرکز می کند که هنوز انجام نشده اند.

با این حال، به گفته بسیاری از منابع خبری تیم مشاور زلنسکی پس از این ادعا تصمیم گرفت تنش ها را کاهش دهد. و به این نتیجه رسید که اختلاف با رئیس جمهور آمریکا به نتیجه نرسید.

رسانه های آمریکایی نوشتند که عصبانیت بایدن از این تماس منعکس کننده این واقعیت است که او از همان ابتدا از حمایت کنگره آگاه بود و نظر مردم آمریکا در مورد ارسال کمک های مالی و سربازان به اوکراین ممکن است به زودی محو شود.

انتهای پیام/