بازی های ویدیویی امروزی

بازی آنلاین

بازی های ویدیویی دیگر به عنوان یک فعالیت بیهوده یا منسوخ در نظر گرفته نمی شوند، که زمانی به عنوان اتلاف وقت در نظر گرفته می شد. در دنیای امروزی، زمانی که اکثریت مردم جهان بازی با آنها را ترجیح می دهند، این فعالیتی است که به عنوان فعالیتی شناخته می شود که می تواند ظرفیت تصمیم گیری افراد را تقویت کند و مهارت های تحلیلی آنها را تقویت کند. بررسی شده است که اجازه دادن به افراد برای انجام بازی‌های ویدیویی تأثیرات مثبتی بر مهارت‌های استدلال، تصمیم‌گیری و پردازش آن‌ها دارد که همگی به بهبود عملکرد ذهنی کمک می‌کنند.

سیر تکاملی:

این بازی ها زمانی به عنوان اتلاف وقت در نظر گرفته می شدند و گمان می رفت که هیچ سهم سازنده ای نداشته باشند. والدین بازی را امری تجملی می دانستند که فقط باید به کودکان داده شود تا انگیزه آنها برای مطالعه بیشتر و استفاده به عنوان ابزاری برای تشویق باشد. با این حال، والدین امروزی از منظر دیگری به بازی نگاه می کنند. بازی‌های ویدیویی، با محتوا و پلتفرم‌های سازنده، امروزه به‌عنوان آموزنده و سازنده ظاهر شده‌اند. با پلتفرم های مختلفی که در واقع ظرفیت کمک به رشد ذهنی را دارند، به طور گسترده توسط مربیان و والدین برای کمک به رشد و رشد ذهنی فرزندانشان استفاده می شود. امروزه ژانرهای زیادی از بازی های ویدیویی در بازار موجود است:

• آموزشی.

• ماجراهای.

• عمل.

• لباس تا (و بازی های دیگر هدف قرار دختران).

• استراتژی ها.

مزیت – فایده – سود – منفعت:

این فعالیت علاوه بر تأثیرات مثبت بر کودکان، برای بزرگسالان نیز مثبت است. بازی های ویدیویی شامل تصمیم گیری سریع و سطوح بالایی از تجزیه و تحلیل موقعیت هستند که به تقویت این فعالیت ها کمک می کند. با انجام بازی‌های ویدیویی بیشتر، فرد می‌تواند مهارت‌های تصمیم‌گیری خود را با بهبود آنها و افزایش سطح بازی‌های خود، تسریع بخشد. بازی های ویدیویی همچنین به بهبود هماهنگی دست به چشم کمک می کنند. این شامل یک تجزیه و تحلیل سریع موقعیتی و تصمیم گیری است، که پس از آن یک گیمر/فرد را قادر می سازد تا تصمیمی سریع بگیرد و سپس آن را اجرا کند، بنابراین هماهنگی دست و چشم آنها را بهبود می بخشد.

فواید سلامتی:

فعالیت بازی برای سلامت روان و افسردگی نیز مفید است. این فعالیت به عنوان منبعی برای تخلیه خشم و انباشته شدن احساسات عمل می کند. این در درجه اول به دلیل این واقعیت است که بازی های ویدیویی شامل سطوح بالایی از درگیری و فعالیت مغز هستند. چنین سطوح بالای فعالیت مغزی باعث می شود که فرد روی دنیای مجازی تمرکز کند و با انجام فعالیت های خسته کننده ذهنی از عملکرد خود کم کند. این بازی‌های ویدیویی نیز می‌توانند یک خروجی اجتماعی باشند و به افراد بی‌حال فرصتی برای برقراری ارتباط را می‌دهند. بازی آنلاین منبع اصلی برای ارائه به مردم برای تعامل با گیمرها از سراسر جهان و بازی با یا علیه آنها است. این امر به بهبود هماهنگی و مهارت‌های کار تیمی کمک می‌کند، که می‌تواند در دنیای واقعی که چنین مهارت‌هایی بسیار مورد تقاضا و قدردانی است، به آنها کمک زیادی کند.

نتیجه

بازی‌های ویدیویی منبع خوبی برای تغذیه مغز و حفظ سلامت و درگیر بودن آن هستند. مغز را درگیر نگه می دارد و آن را جلا می دهد و باعث می شود ماهیچه هایش سخت تر کار کنند. آنها در حال حاضر برای بهبود عملکرد مغز در کودکان و همچنین بزرگسالان استفاده می شوند، که این واقعیت را ثابت می کند که آنها ظرفیت مولد و مفید بودن را دارند. اگرچه بازی‌های خاصی با محتوای خشونت‌آمیز و خام وجود دارند که ممکن است بیشتر افراد با آنها مزاحمت ایجاد کنند، اما هنوز گزینه‌های متعدد و ژانرهای مختلفی در بازار وجود دارد که می‌توانند تا حد زیادی به رشد مغز کمک کنند. این بازی‌هایی که روی کنسول‌ها انجام می‌شوند، اکنون نه تنها منبع تفریحی هستند، بلکه به عنوان فعالیتی تلقی می‌شوند که می‌تواند عملکرد افراد را بهبود بخشد و با هوشیاری و هوشیاری بیشتر، شایستگی و کارایی او را افزایش دهد. بنابراین می توان گفت که این فعالیت از یک ورزش تفریحی به یک عمل مفید و سازنده تبدیل شده است.