بازی در مقابل بیف بیلتونگ

Biltong مدتهاست در آفریقای جنوبی به عنوان همراهی عالی برای سفرهای سخت شکار، سفرهای کوهنوردی و نشستن در بازی راگبی شناخته شده است. با تعداد روزافزون جوامع مهاجر خارجی در سراسر جهان، بیلتانگ – یک گوشت خشک شده – به سراسر جهان سفر کرده و محبوبیت فزاینده ای در بین فرهنگ های دیگر پیدا کرده است. احتمالاً به این دلیل که ساده و خوشمزه است. از نظر سلامتی و راحتی برای افرادی که سبک زندگی فعالی دارند، بیلتنگ دارای مزایای قابل توجهی است. ذخیره سازی آسان، سبک وزن، سرشار از مواد مغذی و پروتئین برای سفرهای طولانی که نیاز به انرژی و استقامت دارند، عالی است. از نظر سالم بودن، بیلتانگ یک میان وعده عالی و کم چرب است و به اندازه کافی همه کاره است که می تواند به عنوان پایه ای برای سوپ ها و خورش ها استفاده شود. وقتی صحبت از انتخاب بین نسخه‌های بازی و گوشت گاو بیلتانگ می‌شود، در بسیاری از موارد، یکی از سلیقه‌ها است. بازی biltong در آفریقای جنوبی رایج است، جایی که گونه های بومی مانند Kudu، Springbok یا حتی شترمرغ از خدمات خود برای ایجاد یک غذای سالم خوشمزه استفاده می کنند.

از نظر تغذیه، هر دو نسخه منبع عالی پروتئین هستند. سطح چربی در گوشت تحت تأثیر برش قرار می گیرد، اگرچه بازی وحشی تقریباً همیشه از نظر محتوای چربی کمتر از نسخه گوشت گاو – چه بیلتانگ یا سایر فرآورده های گوشتی است. مقادیر معمولی برای محتوای پروتئین، چربی و کالری برای این حیوانات رقیب در زیر نشان داده شده است.

بیلتانگ گاو: احتمالاً بهترین بیلتونگ شناخته شده در خارج از آفریقای جنوبی است که در هر سهم ۲۵ گرمی، ۶۰ کالری، ۱.۳ گرم چربی و ۱۱.۵ گرم پروتئین فراهم می کند.

• بازی ها؛ اسپرینگ‌بوک، که برای غیر آفریقای جنوبی کمتر شناخته شده است، گونه‌ای بسیار موفق از بز کوهی است، به این معنا که یکی از بزرگترین جمعیت‌های در حال رشد را دارد، علیرغم اینکه واقعاً بسیار خوشمزه است. هر 25 گرم از این واریته حاوی 58.5 کالری با 0.2 گرم چربی و 13.3 گرم یا پروتئین است.

• شترمرغ; این گونه که به‌عنوان بازی طبقه‌بندی می‌شود، اما معمولاً از پرندگان پرورشی تهیه می‌شود، این تنوع همچنین گزینه‌ای سالم را ارائه می‌دهد – اگر برای کشاورز که سعی در شکار آن ندارد. تامین 57.3 کالری تنها با 0.6 گرم چربی و 12.2 گرم پروتئین.

مطمئناً به نظر می‌رسد که انواع بازی‌های بیلتانگ از نظر وزن و سلامتی در صدر قرار می‌گیرند، اگرچه بیلتانگ گاو همچنان انتخاب خوبی در مقایسه با اکثر میان‌وعده‌های دیگر است. با توجه به اینکه Kudu، Springbok و Ostrich به راحتی در بریتانیا تهیه می شوند، نسخه های دیگری از بازی biltong موجود است.

Venison رایج‌ترین نسخه بازی biltong است که مورد علاقه افراد سابق و تبدیل‌شدگان است. این، مانند بازی بیلتانگ آفریقای جنوبی، لاغرتر و حاوی چربی کمتری نسبت به گوشت گاو در نظر گرفته می‌شود، اگرچه محتوای سرب می‌تواند بیشتر باشد.

در نهایت biltong یک پایه بسیار سالم، سازگار و سالم برای یک وعده غذایی است. در حالی که می توان از آن به عنوان پایه ای برای سوپ یا خورش استفاده کرد، اما یک منبع انرژی با پروتئین بالا و کم چربی ایده آل برای کسانی است که در ورزش های فعال در فضای باز از جمله دویدن، کوهنوردی، دوچرخه سواری و دو و میدانی فعالیت می کنند. انتخاب بین نسخه‌های بازی یا گوشت گاو تا حد زیادی شخصی است و هر کدام را که انتخاب کنید، رضایت‌بخش‌تر از یک نوار غلات قدیمی و سالم‌تر از یک بسته چیپس است!