ایلان ماسک پیش بینی می کند که کمبود تراشه جهان در سال آینده پایان یابد


ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا روز جمعه گفت که به لطف برنامه ریزی یا ساخت کارخانه های نیمه هادی جدید ، کمبود تراشه های جهانی که صنعت خودرو را در سال جاری مختل کرده است ، باید برای مدت کوتاهی طبیعی باقی بماند.

ماسک در پاسخ به این سوال که فکر می کنید کمبود چیپس در جهان چقدر بر تولید خودرو تأثیر می گذارد ، گفت: من فکر می کنم برای مدت کوتاهی.

ماسک در ملاقات مشترک با استلانتیس و رئیس فراری جان الکان ، در هفته فنی ایتالیا گفت: “تعداد زیادی ساختمان تراشه در دست ساخت است.”

وی افزود: “من فکر می کنم ما ظرفیت خوبی برای ارائه چیپس در سال آینده خواهیم داشت.”

دو رهبر صنعت خودرو در مورد حمایت احتمالی نیروگاه هسته ای برای تامین نیازهای فزاینده انرژی جهان به توافق رسیدند.

ماسک می گوید: “من از اقدام اخیر برخی کشورها برای توسعه انرژی هسته ای که ایمن است ، شگفت زده شدم.”

اما مذاکرات آنها از اشاره به مسائل رقابتی بین رهبران اصلی جنبش الکتریکی مانند تسلا و خودروسازان وارثی که اکنون سرمایه گذاری زیادی برای افزایش تقاضای خود برای خودروهای برقی انجام داده اند خودداری کرده اند.

ایلان ماسک ، که در صفحات بزرگ دیده می شود ، پیش بینی می کند که نقص نیمه هادی که رانندگان را در جریان رویدادهای هفته فنی ایتالیا در تورین ایتالیا گرفتار کرده بود ، پایان یابد.
گتی ایماژ

ماسک با این حال از الکان به خاطر حمایت هایی که از تسلا بین 2017 تا 2019 Comau دریافت کرد ، واحد روبات فیات کرایسلر ، که اکنون بخشی از Stellantis است ، در طول آنچه او “یکی از دردناک ترین لحظات” شرکت خود نامید ، تشکر کرد. آغاز تولید مدل 3

ماسک می گوید: “جان در این مدت به من بسیار کمک کرده است.” تسلا “نیم بار دیگر نزدیک به ورشکستگی بود.”

کارلوس تاوارس ، مدیر اجرایی Stellantis گفت که تیم متشکل از فیات کرایسلر و PSA فرانسوی ، امسال بدون خرید امتیاز از تسلا به هدف انتشار دی اکسید کربن اروپا می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید