ایران: ناتو نباید به منافقین پناه دهد به جای ایراد اتهامات بی اساس


گروه بین الملل رجانیوز: در این بیانیه در نسخه ای که در حساب کاربری رسمی سفارت کشورمان در توییتر منتشر شده، آمده است: ناتو و اعضای آن نه تنها در برابر حملات سایبری به زیرساخت ها و نیروگاه های هسته ای ایران سکوت اختیار کرده اند. بلکه مستقیم یا غیرمستقیم شرکت کردند در این خرابکاری های سایبری و حمایت از آنها، از این منظر در جایگاهی نیستند که بخواهند ایران را متهم کنند.

این بیانیه می افزاید: جمهوری اسلامی ایران، هدف و قربانی حملات سایبری به زیرساخت های حیاتی توسط متحدان و متحدان ناتو، استفاده از فضای سایبری برای حمله به سایر کشورها را تکذیب و محکوم می کند.

این بیانیه ادامه می دهد: ناتو و متحدانش مدعی مبارزه با تروریسم بین المللی هستند. این واقعیت را نادیده گرفته است که فرقه های تروریستی به کشورهای عضو ناتو پناه برده اند و آنها را به مقرهای عملیاتی برای راه اندازی گسترده ترین عملیات تبدیل کرده اند. معلوم شد مخرب ترین طیفی است که با ایران می توان تصور کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران بر این اساس می‌گوید: از کشورهای عضو ناتو می‌خواهیم سخنان خود را با عمل تطبیق دهند و از خطاب و یا حمایت از گروه‌های تروریستی در خاک خود خودداری کنند.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز گذشته (پنجشنبه) با صدور بیانیه ای ایران را بارها و بارها به حملات سایبری در آلبانی متهم کرد.

در بیانیه ادعا ائتلاف نوشت: ما به شدت چنین فعالیت های سایبری مخربی را که برای تضعیف ثبات و تضعیف امنیت اتحاد و مختل کردن زندگی روزمره شهروندان طراحی شده است، محکوم می کنیم.

در این ادعای بعدی ناتو و متحدانش از آلبانی در تقویت قابلیت‌های دفاع سایبری خود برای مقابله و دفع چنین فعالیت‌های مخرب سایبری در آینده حمایت می‌کنند.

آلبانی روز چهارشنبه به روابط دیپلماتیک خود با تهران پایان داد. مدعی شد که ایران در این حمله دست داشته است.

وزارت خارجه ایران ادعاهای بی اساس دولت آلبانی علیه جمهوری اسلامی ایران را رد کرد. بنابراین وزارت امور خارجه ایران تصمیم این کشور مبنی بر قطع روابط سیاسی با کشورمان بر اساس چنین ادعاهای بی اساس را بی اساس و کوتاه مدت می داند. در روابط بین الملل

روز چهارشنبه در واکنش به اقدام ضدایرانی دولت آلبانی. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای هدف حملات سایبری علیه زیرساخت های حیاتی آن است، هرگونه استفاده از آن را تکذیب و محکوم کرده است. فضای مجازی ابزاری برای حمله به زیرساخت های حیاتی کشورهای دیگر است.

پس از اخراج گروهک منافقین از عراق این گروه به دستور ایالات متحده و با هماهنگی سایر اعضای ناتو به آلبانی مهاجرت کردند. تا بتواند به جاسوسی و سرکوب مردم ایران ادامه دهد.

منافکین هر سال نشستی برگزار می کند و از شخصیت های ضد ایرانی به تیرانا دعوت می کند. تا اینکه این جلسه امسال به دلایل امنیتی لغو شد.