ایران قطعنامه های شورای حقوق بشر را نپذیرفت/نیروهای امنیتی کشور با حداکثر خویشتن داری با اغتشاشگران برخورد کردند.


گروه بین الملل راج نیوز: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای قطعنامه های ضد ایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را محکوم کرد. و اعلام می کند: اقدامات برخی کشورهای غربی که قوانین ضد ایرانی را اجرا کرده اند، علیه ایران محکوم می کند. قطعنامه های شورای حقوق بشر

گزارش کردن راچا نیوز; این بیانیه می افزاید: بسیار مایه تاسف است که بار دیگر از شورای حقوق بشر برای منافع کوتاه مدت برخی کشورها سوء استفاده شده است.

وزارت امور خارجه درگذشت غم انگیز مهسا را ​​تسلیت می گوید. بازم امینی با اخطار که با فوت خانم امینی همه مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران دارای دیدگاه های انسانی و پایبند به حقوق اصیل بشردوستانه که ریشه در آموزه های دینی دارد. قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ متمدن ایران آنها در قبال این اتفاق ناگوار و دولت برخورد مسئولانه ای دارند. با ایجاد تعدادی کمیته تحقیق و تکمیل توسط نهادهای قانونی ذیربط. هر مرحله را انجام دهید این حادثه و نتایج تحقیقات در دسترس عموم است. در دسترس عموم

همزمان ستاد حقوق بشر دیوان عدالت جمهوری اسلامی ایران گزارش های مستند متعددی را به مکانیسم های بین المللی حقوق بشر در ژنو و نیویورک ارسال کرده است. و همچنین تمامی اعضای جامعه بین المللی

این دستورالعمل جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده دغدغه و مسئولیت مقامات عالی رتبه است. ادارات مرتبط و موسسات مرتبط علاوه بر اجرای این رویکرد مطابق با مسئولیت های ملی، قوانین داخلی، اصول بشردوستانه. و همچنین احترام و رعایت تعهدات عضویت در سازوکارهای بین المللی تبدیل می شود

علیرغم اینکه برخی از معترضان از رفتار خشونت آمیز استفاده می کنند و از طریق آزار و اذیت باعث هرج و مرج می شوند. و همچنین تحریکات و مداخلاتی که کشورهای خارجی در دو ماه گذشته انجام داده اند. و برخی افراد و گروه های مسلح که به اشکال مختلف تروریسم متوسل می شوند. اما نیروهای امنیتی کشور از آن استفاده می کنند. حداکثر خویشتن داری در برابر اغتشاشگران درگیر شد. ده ها نیروی پلیس و نیروهای امنیتی کشته شدند. و هزاران نفر مجروح شدند.

شکی نیست که اقدامات دولت آلمان و بنیانگذاران نشست ویژه شورای حقوق بشر اشتباهات تاریخی است و برخاسته از اهداف سیاسی چند بعدی است.

تاکید می شود که اساس کار شورای حقوق بشر همکاری، مشورت و کمک به دولت ها برای ارتقای حقوق بشر است. و جمهوری اسلامی ایران در شانزده سال گذشته از تأسیس این شورا. و با وجود تبعیض گسترده و ناعادلانه یا حتی رفتار جمعی تعصب آمیز کشورها، شورا همواره بر مشارکت سازنده تاکید داشته است. و عمیقاً معتقد است که اعضای جامعه بین المللی تنها از طریق گفتگو، همکاری و تبادل تجربیات می توانند به ارتقای حقوق بشر کمک کنند.

متأسفانه رویکرد فرصت طلبانه و نقض حقوق بشر توسط برخی کشورها، شورای حقوق بشر را دو قطبی کرده و باعث تنش شده است. و شکی نیست که این رویکرد نه تنها حقوق بشر را ترویج می کند، بلکه آن را قربانی اهداف سیاسی و دشمنان برخی کشورها علیه سایر اعضای جامعه جهانی می کند.

دولت آلمان و برخی از دولت های غربی در ارائه این قطعنامه شرکت داشتند. بر اساس محاسبات اشتباه و تحت فشار برخی لابی های سیاسی و اخبار کذب برخی رسانه های شناخته شده ضد ایرانی. مرتکب اشتباهات استراتژیک شده اند و به مرور زمان مرتکب خواهند شد نشان می دهد که این کوته فکری سیاسی هیچ تأثیری در منافع ندارد.

متأسفانه همزمان با قیام اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران، دروغ، اطلاعات نادرست و جعل رسانه ای رسانه های بیگانه که دروغ پردازی می کنند و شورش و ترور را ترویج می کنند، به گونه ای که قبلاً دیده نشده بود، ظاهر شده است. و بخش مهمی از جنگ ترکیبی با ایران

قطعنامه تصویب شده در ژنو علیه ایران نتیجه مستقیم استفاده از اطلاعات نادرست برای پیشبرد اهداف ضد ایرانی چند کشور غربی در مجامع بین المللی است.

ضمن اینکه مقامات ذیربط جمهوری اسلامی ایران نهایت خرسندی خود را از معترضان و همدردی اسلامی و انسانی با اغتشاشگران دستگیر شده اعلام کردند. و به خصوص بالاترین تحمل نسبت به زنان. اما رژیم آلمان و دولت ائتلافی اهداف و انگیزه های سیاسی داشتند. ادعای دروغ و آنها اقدامات تحریک آمیز مربوط به نقض حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق کودکان در ایران را مطرح کردند. و در این رابطه حتی اقدامات هدفمند و برنامه ریزی شده تروریست ها و گروه های تروریستی در کشتارها نیز از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بوده است. ادعایی که بارها از سوی نهادهای ذیربط ایرانی تکذیب شده است.

برای قطعنامه های نشست ویژه و ایجاد مکانیسم شورای حقوق بشر در مورد آخرین تحولات ایران. جمهوری اسلامی ایران با برگزاری نشست فوق العاده مخالفت کرد. و بنا به دلایل و دلایلی 34 نشست ویژه در کشورهای مختلف برگزار کنیم. و مسائل در طول سالها بسیار غنی بوده است. ایشان دید که این امر ناهماهنگ، غیرعادی و غیرضروری است، لذا مصوبه این جلسه را کاملاً رد کرد.

جمهوری اسلامی ایران با توجه به وجود کمیته ویژه رسیدگی به مرگ خانم مهسا امینی و همچنین وجود کمیسیون ملی تحقیق متشکل از حقوقدانان و دخالت نمایندگان مستقل در حوزه های انتخابیه و در ارتباط با آخرین تحولات کشور. تشکیل هر مکانیزم جدید برای تعیین موضوع دو ماهه. وی گذشته در ایران را غیرضروری و نقض حاکمیت کشور دانست و مأموریت محول شده را نپذیرفت.

پایان پیام/