ایران زیرساخت‌های پیشرفته‌ای برای دوری از تحریم‌ها ایجاد می‌کند/ تهران ده‌ها میلیارد دلار مبادلات دارد که تحت تحریم‌های آمریکا ممنوع شده است.


گروه سیاسی – رجانیوز: یک مقام حقوقی در یک بانک بزرگ بین المللی گفت ایرانیان زیرساخت های پیشرفته ای برای اجتناب از تحریم های بانکی دارند.

وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام ارشد حقوقی در یکی از بانک های بین المللی در گزارشی در روز چهارشنبه نوشت: ایران در زیرساخت های دور زدن تحریم ها پیشرفت زیادی داشته است. آنها از فناوری، مهارت، مردم و حمایت دولتی برخوردارند».

این روزنامه نوشت که رژیم ضد تحریم ایران نتیجه یک سری سیاست‌هایی است که در سال 2014 تحت رهبری رهبر ایران آیت‌الله خامنه‌ای ایجاد شد. به اقتصاد ایران ابزاری برای مقاومت در برابر فشارهای خارجی بدهیم.

به گفته وال استریت ژورنال، یک عنصر کلیدی در «اقتصاد مقاومتی» ایجاد یک نظام پولی است که از طریق آن ایران بتواند به مبادلات تجاری و مالی خارجی خود ادامه دهد. حتی اگر آن بخش ها مشمول تحریم باشند.

وال استریت ژورنال در بخشی از تحقیقات دقیق امروز با استناد به برخی مقالات گزارش داد که بانک‌های چین، خاورمیانه و غرب خدمات بانکی را به شرکت‌های ایرانی در بخش‌های انرژی و صنعت ارائه کرده‌اند.

دیپلمات غربی مقامات اطلاعاتی، اسناد شرکت و صورت‌های بانکی بررسی شده توسط وال استریت ژورنال نشان می‌دهند که ایران حساب‌های بانکی با ده‌ها میلیارد دلار تراکنش در سال ایجاد کرده است. با کمک شبکه ای از شرکت های جعلی ارز خارجی و واسطه. این مبادلات بر اساس قوانین تحریمی ایالات متحده مجاز نیستند.

روزنامه های آمریکایی به نقل از دیپلمات ها و مقامات غربی نقل کردند. از جمله مقامات ایرانی ادعا می کنند که این شبکه توسط رهبران سیاسی ایران طراحی شده است. صورت‌های بانکی و اسناد شرکت بررسی‌شده توسط وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که HSBC Holding و Standard Chartered Bank دو بانک بزرگ جهان در میان مؤسسات مالی هستند که خدمات ممنوعه را به شرکت‌های تجارت ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. نام صادرکننده ایرانی.

وال استریت ژورنال ایران از طریق این شرکت ها و حساب های بانکی آنها می تواند نفت و سایر محصولات را بفروشد. به خریداران خارج از کشور و در ازای آن دلار، یورو و سایر ارزهای خارجی دریافت کنید واردکنندگان ایرانی از این پول برای پرداخت کالاهای مورد نیاز ایران برای حفظ اقتصاد خود استفاده می کنند. یکی از شرکت های تابعه بانک مرکزی ایران مبادله این ارزها را بین واردکنندگان و صادرکنندگان ایرانی تسهیل می کند.

تحریم ها علیه ایران

دولت آمریکا به بهانه های مختلف تهران را تحریم کرده است. برای چندین سال برای پیشبرد جنگ اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران. واشنگتن از شرکت ها و شرکت های آمریکایی مستقر در کشورهای ثالث می خواهد که از تحریم ها پیروی کنند.

اداره تروریسم و ​​اطلاعات مالی وزارت خزانه داری یا FTI در سال 2004 به عنوان یکی از دفاتر وزارت خزانه داری تأسیس شد. این در مرکز برنامه ریزی جنگ اقتصادی ایالات متحده است. با کشورهای مختلف علیه سیاست های گسترده واشنگتن

اداره تروریسم و ​​اطلاعات مالی ماموریت خود را به «استفاده از تاکتیک های دولت آمریکا برای مبارزه با تامین مالی تروریسم در داخل و بین المللی تدوین و اجرای استراتژی ملی برای مبارزه با پولشویی و شبکه های تامین مالی تروریسم.

این دفتر از چهار زیربخش تشکیل شده است: 1- دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC)، 2- دستیار وزیر اطلاعات و تحلیل 3- معاون وزیر دارایی، تروریسم و ​​4- شبکه اجرای جنایی.

“اتاق خاموش جنگ اقتصادی”

یکی از اهداف و اهداف اصلی اداره تروریسم و ​​اطلاعات مالی رهبری جنگ اقتصادی علیه ایران است. حمله به گروه مخالف و سیستم مالی آمریکا را تغییر دهد تبدیل شدن به فشار بر اقتصاد یک کشور غیر حزبی.

سیانان در گزارشی در سال 2010، اداره تروریسم و ​​اطلاعات مالی را به عنوان یک او در «اتاق جنگ خاموش» با ایران نوشت: «در واقع، آنها مسئول نابودی اقتصاد ایران هستند.» فه نوشت که فعالیت‌های این دفتر اغلب بحث‌برانگیز است. اما موثر