ایده های صبحانه سالم

اگر دوباره از کسی بشنوم که می گوید صبحانه مهمترین وعده غذایی است، مافین سبوس دار را روی آنها می گذارم. هر وعده غذایی زمانی مهم است که به سلامتی علاقه دارید. با افزایش شیوع دیابت، بسیار مهم است که مقدار غذای متعادل و ثابتی بخوریم. نخوردن صبحانه برای افراد سالمی که می‌خواهند همینطور بمانند، گزینه‌ای نیست. همچنین ایده های زیادی برای صبحانه مغذی برای کسانی که عجله دارند، وجود دارد، و اگر وقت داشته باشید، بیشتر.

تعادل کلید سلامتی است: خوب همان افرادی که می گویند صبحانه مهم ترین چیز است به شما نیز گفته اند که یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید. حق با شماست، اما رژیم غذایی متعادل چیست؟ یک رژیم غذایی متعادل بدون اینکه خیلی تکنیکی باشد، حاوی مقدار مناسب پروتئین، چربی، کربوهیدرات، آب و فیبر است. برای این ما به تعادلی بین گوشت/ماهی، محصولات لبنی، غلات، سبزیجات تازه و میوه های تازه نیاز داریم. از آنجایی که این مقاله در مورد صبحانه است، ما روی راه‌هایی برای ایجاد تعادل بین 1-2 وعده کربوهیدرات، 1-2 وعده پروتئین، 1 وعده چربی، 1-2 وعده میوه یا سبزیجات (بدون آب میوه) تمرکز خواهیم کرد. ) 2 لیوان آب و یک وعده فیبر. این حدود یک سوم نیاز شما برای کل روز است.

با عجله سالم بخورید: راه های زیادی برای خوردن یک صبحانه سالم با عجله وجود دارد. حتما لبنیات کم چرب (۲ درصد چربی یا کمتر)، ۱ لیوان آب هنگام بیدار شدن از خواب، و یک لیوان دیگر درست قبل از صبحانه مصرف کنید. از آنجایی که بسیاری از مواد تشکیل دهنده قابل تعویض هستند، مثال های زیر حدود ده ها ایده مختلف صبحانه سالم و سریع را نشان می دهد:

1. کاسه غلات با 1 فنجان شیر و 1 فنجان میوه تازه خرد شده. (در زمستان با موسلی گرم جایگزین کنید).

2. مافین سبوس دار، لیوان شیر، 1 فنجان میوه تازه خرد شده.

3. تریل میکس بار، پنیر خامه ای، 1 عدد موز.

4. 2 عدد نان تست گندم کامل با میوه تازه و ورقه شده، 1/2 فنجان پنیر دلمه.

وقتی وقت دارید صبحانه سالم را جشن بگیرید: آخر هفته زمانی است که می توانیم کمی سرعت خود را کاهش دهیم و از زمانی که برای تهیه و خوردن یک صبحانه سالم صرف می کنیم واقعاً لذت ببریم. این نیز زمانی است که ما وعده های غذایی را به حداکثر میزان مواد مغذی خود افزایش می دهیم. آب و لبنیات کم چرب نیز مانند صبحانه های فوق مورد نیاز است. اگر می‌خواهید در زمان صرفه‌جویی کنید و نمی‌خواهید با باقیمانده‌ها اذیت شوید، می‌توانید فریتاتا و صبحانه سرخ‌شده را دو برابر کرده و دوباره گرم کنید.

1. صبحانه سرخ شده برای هر نفر: 1 فنجان هاش براون منجمد، قهوه ای شده و کناری بگذارید. 1/4 فنجان گوشت پخته شده/سوسیس. 2 فنجان سبزیجات تازه. 1 عدد تخم مرغ. سبزیجات را کمی تفت دهید، گوشت را اضافه کنید، هم بزنید و کنار بگذارید. سیب زمینی ها را در تابه بچینید، ترکیب سبزیجات و گوشت را روی آن قرار دهید، تخم مرغ را بزنید و روی سبزیجات بپاشید، کمی پنیر کم چرب روی آن بپاشید. روی حرارت متوسط ​​رو به بالا ببندید تا تخم مرغ ها پخته شوند.

2. جک و تخم مرغ: پنکیک با قطر 3 تا 5،4 اینچ با اسپرد. 1 فنجان میوه تازه برش خورده روی پنکیک. 1 تا 2 تخم مرغ سرخ شده. 1 لیوان شیر با 1.2 فنجان پنیر. جایگزین 2 تکه فرانسوی نان تست برای نان تست، کلوچه، وافل برای پنکیک و گوشت برای تخم مرغ یا برای نیمی از تخم مرغ.

3. فریتاتا تنبل (برای هر نفر) و نان تست: 2 تخم مرغ، ضرب شده، 1/2 فنجان پنیر رنده شده، 1 تا 2 اونس گوشت پخته شده خرد شده/سوسیس. تابه کوچکی را با روغن اسپری کنید، روی حرارت ملایم/متوسط ​​بگذارید، مخلوط تخم مرغ را اضافه کنید، بلافاصله پنیر را داخل آن بپاشید، گوشت را بپاشید. آنقدر بپزید تا تخم مرغ سفت شود. برای رنگ پاپریکا بپاشید. با نان تست، اسپرد و میوه تازه سرو کنید.

تا زمانی که مقادیر و تعادل مواد غذایی ذکر شده در این دستور العمل ها را رعایت کنید، تقریباً می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید. همانطور که می بینید، صدها ترکیب صبحانه سالم وجود دارد. این مقاله فقط یک نمونه است، بنابراین می توانید خلاق باشید و ایده های خود را بر اساس غذاهای مورد علاقه خود ارائه دهید. لذت بردن!