ایالات متحده و طالبان برای اولین بار پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان دیدار خواهند کرد


به گزارش روز جمعه ، مقامات آمریکایی و طالبان آخر هفته جاری برای اولین بار پس از خروج آخرین نیروی نظامی آمریکا از افغانستان در اواخر ماه اوت به صورت رودررو در قطر ملاقات خواهند کرد.

به گزارش رویترز ، مذاکرات شنبه و یکشنبه در دوحه ، پایتخت قطر ، بر اخراج همه شهروندان آمریکایی ، دارندگان گرین کارت و متحدان افغان که برای ویزای ویژه ایالات متحده درخواست کرده اند یا دارند ، متمرکز است.

سهیل شاهین ، سخنگوی طالبان ، مستقر در دوحه ، به AP گفت که در این دیدارها در مورد توافق بین بنیادگرایان اسلامی و واشنگتن تا سال 2020 بحث خواهد شد که راه را برای خروج نهایی ایالات متحده هموار می کند.

“بله ، جلسه ای وجود دارد.” به به شاهین در مورد روابط دوجانبه و اجرای توافق دوحه گفت. “موضوعات مختلف را پوشش می دهد.”

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت 105 شهروند آمریکایی و 95 دارندگان گرین کارت از پایان ماه اوت افغانستان را ترک کرده اند.
AP

به گزارش ایسنا ، به نقل از خبرگزاری رویترز ، مقامات آمریکایی سعی خواهند کرد طالبان را به خاطر وعده خود مبنی بر خروج خارجیان و افغانانی که به نیروهای نظامی تحت رهبری آمریکا کمک کردند از افغانستان خارج شوند.

دولت بایدن اذعان کرد که ده ها آمریکایی و مقیم قانونی پس از پایان استعفای خود در 30 آگوست عقب ماندند. همچنین اعتقاد بر این است که هزاران متحد افغان در قلمرو دشمن باقی مانده اند ، اگرچه دولت تعداد دقیق آن را ارائه نکرده است.

ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت 105 شهروند آمریکایی و 95 دارندگان گرین کارت از پایان ماه اوت برای تسهیل دولت ایالات متحده پرواز داشته اند. این تعداد بیش از یک هفته است که تغییر نکرده است.

پرچم طالبان بر روی دیواری در بیرون سفارت آمریکا در کابل افغانستان نقاشی شده است.
پرچم طالبان بر روی دیواری در بیرون سفارت آمریکا در کابل افغانستان نقاشی شده است.
AP

جانبازان نظامی و افراد دیگر به دیگران کمک کردند با پروازهای چارتر از کشور خارج شوند و برخی حتی از مرزهای زمینی نیز عبور کردند. پرایس روز پنجشنبه اعتراف کرد که وزارت خارجه با “ده ها آمریکایی در افغانستان که مایل به خروج هستند” در تماس بوده است.

مقامات آمریکایی گفتند که تأیید ملاحظات پرواز بدون هیچ مقام آمریکایی در افغانستان در کنار تأخیرهای دیگر برای کمک به پاسخگویی به شکایات قانونگذاران هر دو طرف مبنی بر کند بودن روند تخلیه بسیار دشوار است.

هیئت آمریکایی ، که گفته می شود شامل مقامات وزارت خارجه ، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) و جامعه اطلاعاتی است ، همچنین طالبان را برای آزادی مهندس عمران ایلینوی ، مارک فرریکس ، که توسط طالبان ربوده شده بود ، تحت فشار قرار خواهد داد. شبکه حقانی در فوریه 2020.

نیروهای آمریکایی همچنین قصد دارند از طالبان بخواهند که به حقوق زنان و دختران – که بسیاری از آنها از بازگشت به محل کار و کلاس خود باز می مانند – احترام بگذارند و به سازمان های بشردوستانه دسترسی آزاد به مناطق افغانستان که نیاز به مداخله دارند ، بدهد.

مقامات تاکید کردند که این ملاقات نشان نمی دهد که واشنگتن طرفدار به رسمیت شناختن طالبان به عنوان دولت قانونی افغانستان است.

یک مقام آمریکایی به رویترز گفت: “ما هنوز اطمینان داریم که مشروعیت باید از طریق سهام خود طالبان به دست آید.” آنها باید نتایج ماندگاری تولید کنند. “

گفته می شود که گفتگوی شخصی بین آمریکا و طالبان آخر هفته در دوحه ، پایتخت قطر انجام می شود.
گفته می شود که گفتگوی شخصی بین آمریکا و طالبان آخر هفته در دوحه ، پایتخت قطر انجام می شود.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

با سیم های قطب

دیدگاهتان را بنویسید