اگر چارلز بارکلی سفید بود

“سر چارلز” بارکلی، ستاره سابق NBA، دوباره به دردسر افتاده است … همانطور که او دوست دارد. آخرین اظهارات او در مورد نژاد باید با تفسیر او در مورد ایالت اوکلاهاما بود که می‌گفت این ایالت جایی برای سیاه‌پوستان نیست. او سپس با اظهار نظری خنده دار ادامه داد: “اوکلاهاما سونرز و هورنتز تنها برادران شهر بودند.”

هیچ اشتباهی نکن. بارکلی سابقه طولانی در اظهار نظر در مورد نژاد در یک انجمن باز داشته است. او در مورد سیاه پوستان و سفیدپوستان چیزهایی گفته است. او حتی یک بار توضیح داد که NBA پس از برنده شدن یک توپ‌باز سفیدپوست در مسابقه “اسلم دانک” در “بی نظمی” به سر می‌برد. خنده‌دار است، اما فقط به دلیل نژادش می‌توانست از این اظهار نظر خلاص شود. او حتی گفت که دیدن رقص سفیدپوستان او را “عصبی” می کند. باز هم خنده‌دار است، اما هیچ بازیکن سفیدپوستی نمی‌تواند با آن کنار بیاید.

او در مورد سیاه پوستان و بیکاری اظهار نظرهای معمول را در مورد بازنشستگی خود انجام داده است: “فقط آنچه آمریکا نیاز دارد، یک سیاهپوست بیکار دیگر”. او همچنین گفت که آمریکا با سیاه پوستان سختگیر است، اما به نظر می رسد بارکلی هرگز آن را ترک نمی کند.

هدف همه اینها واقعاً در مورد نظرات او نیست. برخی از نظرات او خنده دار است و برخی کمی بداخلاقی. من نتوانستم وارد تمام نظرات او شوم. با این حال، طبق معمول، اگر بارکلی یک بازیکن سفیدپوست با سابقه اظهار نظرهای نژادی بود، از لیگ محروم می شد و از اعلام ممنوعیت محروم می شد. انکار آن تقریباً خنده دار است. تصور کنید یک بازیکن سفیدپوست و ستاره سابق مانند لری برد می‌گوید «مشاهده بازی شطرنج سیاه‌پوستان او را عصبی می‌کند» یا «NFL با بازیکنان سیاه‌پوست به هم ریخته است؟» در را به او نشان می دادند تا تقریباً سرش بچرخد. سیاستمداران مختلف پرنده «نژادپرست» را تقبیح می‌کنند و می‌گویند که این پرنده نشان‌دهنده آن چیزی است که سیاه‌پوستان باید از سر بگذرانند. به عبارت دیگر … معمول.

مطلقاً هیچ اشکالی ندارد که بارکلی برخی از نظرات را بیان کند. اما او می داند که این رنگ پوستش است که از او محافظت می کند. برای همین محافظت که به یک بازیکن سابق سفیدپوست نرسد، مایه شرمساری و بزدل است. برای یک بار هم که شده، دوست دارم کسی را ببینم که “قابل توجه” آن را به چالش بکشد.