اوضاع قدس خارج از کنترل ارتش صهیونیستی بود.


گروه بین الملل رجانیوز: اوضاع اورشلیم بسیار جدی بود. رسانه های عبری نیز از درگیری شدید در مناطق مختلف خبر دادند. اورشلیم و اوضاع کاملاً از کنترل پلیس صهیونیستی خارج می شود.

تاکنون تایید شده است که حداقل دو پلیس اسرائیل در درگیری در منطقه العیساویه زخمی شده اند.

درگیری بین فلسطینی ها و نیروهای اشغالگر اسرائیل در مناطق مختلف از اورشلیم اشغالی به ویژه اردوگاه چفات و آبادی سلوان. امشب به اوج خود رسیده است.

گفته می شود در این درگیری ها ده ها نفر مجروح شده اند. و یک جوان فلسطینی ماشین پلیس اسرائیل را در سلوان آتش زد.

شبکه 14 رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که امشب اوضاع قدس کاملا از کنترل خارج شده است. یک مقام ارشد پلیس اسرائیل نیز گفت امشب سخت ترین شب برای نیروهای اسرائیلی پس از «نگهبان دیوارها» (نبرد سیف القدس در غزه) بود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی ضمن انتقاد از دولت یایر لاپید، وضعیت کنونی نتیجه ضعف و ناتوانی دولت در همه زمینه هاست.

منابع عبری نیز از مجروح شدن تعدادی از نظامیان و شهرک نشینان رژیم اشغالگر صهیونیستی در درگیری های بیت المقدس خبر دادند.

برعکس، موقعیت های استرس زا در مناطق دیگر گزارش شده است. از کرانه باختری هلال احمر فلسطین اعلام کرد که دو جوان فلسطینی در جریان درگیری در شهرک قصری در جنوب نابلس توسط نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شدند و تحت مداوا هستند.

وضعیت در حوزه های مختلف شیوع کرانه باختری پس از آن آغاز شد که وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه ای از کشته شدن یک کودک فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست در جنوب کرانه باختری خبر داد. در این بیانیه آمده است: یک جوان 18 ساله فلسطینی به نام اسامه محمود عدوی در درگیری با نظامیان صهیونیست در اردوگاه «العرب» واقع در شمال الخلیل از ناحیه شکم آسیب دید و به علت شدت جراحات جان باخت. شدت آسیب

لازم به ذکر است که در چند هفته گذشته ارتش رژیم صهیونیستی اقدامات نظامی خود را علیه کرانه باختری افزایش داده است. به ویژه دو منطقه جنین و نابلس. تحلیلگران معتقدند این اقدامات برای جلوگیری از آغاز انتفاضه فلسطین در کرانه باختری انجام شد. که جامعه صهیونیستی را نگران کرده است.

لازم به ذکر است که چندی پیش گروه های امنیتی صهیونیستی اعلام کرده اند که کرانه باختری در آستانه انتفاضه جدیدی قرار دارد و ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با عملیات فلسطینیان در کرانه باختری با بحران جایگزین مواجه است.

علاوه بر این، محافل نظامی تل آویو به این نتیجه رسیدند که موج عملیات فلسطین در حال گسترش است. و عملیات علیه 6 تنها در چند روز گذشته انجام شده است.

به گفته منابع نظامی اسرائیل، هرگونه تصرف نظامیان اسرائیلی در کرانه باختری با تیراندازی و پرتاب سنگ توسط فلسطینی ها مواجه شده است. و عملیات مقاومت در اکثر مناطق کرانه باختری انجام خواهد شد.