اهمیت غذاهای گرم و سرد


اهمیت غذاهای گرم و سرد

در واقع ، این چهار ترکیب شامل سودا ، خلط ، خون و کیسه صفرا است و خواص آنها باعث ایجاد احساسات در افراد می شود. ما چهار ویژگی ترکیبی داریم که در آنها دو ویژگی گرم و سرد رایج ترین و هر دو ویژگی خشک و مرطوب هستند ، اما در مجموع نه ویژگی داریم (4 ویژگی ساده شامل گرم ، سرد ، خشک ، مرطوب و 4 ویژگی مختلط در بالا. اگر چهار تعادل در بدن وجود داشته باشد و هیچ کدام بر دیگری غلبه نکند ، شخصیت نهم ، یعنی شخصیت شخصیت پیدا می شود. اهمیت گرما و خنکی غذا در اینجا نشان داده می شود که با ترکیب گرمی و سردی غذا بر خلاف طبیعت انسان ، می توان برای رسیدن به رفتار متوسط ​​تعادل ایجاد کرد. رضا اطمینانانی در مورد اهمیت غذاهای گرم و سرد به شما اطلاعات می دهیم با ما همراه باشید.

سعدی به زیبایی بیان کرد:

چهار حزب مخالف چندین روز خوشحال بودند

چون یکی از این چهار نفر قوی تر شد ، شیرین جان از قالب بیرون آمد

دو خلط بزرگتر ، خلط و سودا ، اسیدی هستند و افراد دارای هر دو خلط مزاج سرد دارند. اما دو مورد دیگر ، خون و لخته ، قلیایی هستند و طبیعت گرم دارند.

رفتارهای سرد:

بیشتر مردم سرد مزاج هستند. اکثر آنها سفید هستند و به سادگی در هوای سرد گرم نمی شوند و مدت زیادی در بدن آنها بوده است. آنها تمایل زیادی به خوابیدن دارند و به طور کلی ضعیف هستند. مردم خونسرد هستند و اغلب احساس اضطراب نمی کنند. آنها با هم قاطی می شوند و کمتر احساسات خود را بیان می کنند. موهای آنها تمایل به ریزش دارند و بلافاصله سفید می شوند. از آنجا که سیستم سرماخوردگی آنها فعال است ، سطح اسید خون آنها بالا است ، و آنها را بیشتر مستعد بیماریهای خود ایمنی مانند ام اس و پارکینسون می کند. ضعف ، ناتوانی ، کمبود انرژی و ضعف در بین این افراد شایع است. ضربان آهسته است و عروق باریک می شوند.

پف های گرم:

افراد با روحیه گرم شاد و راضی هستند ، اما به سرعت مضطرب می شوند. آنها همیشه به سرعت احساس گرما و گرما می کنند. مصرف زیاد شیرینی باعث آکنه و خارش بدن می شود و بیشتر مستعد آبکی خوردن هستند. این جمعیت نسبت به گروه اول کوچکتر است. بدن آنها در هوای سرد به راحتی گرم می شود ، اما خنک شدن در هوای گرم کار آسانی نیست. این افراد فعال ، خودآگاه و فعال هستند و به سرعت احساسات خود را بیان می کنند. امروزه ثابت شده است که غذاهای گرم بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد و غذاهای سرد سیستم پاراسمپاتیک را تحریک می کند. همانطور که می دانید ، سیستم سمپاتیک با افزایش ضربان قلب و هایپرمی اعضای بدن همراه است و دارای محرک هایی است که اکثر اندام ها را حرکت می دهد.

غذاهای متوسط:

رژیم های غذایی نیز بین این دو رفتار (که خفیف هستند) هستند. به عنوان مثال ، برخی از دستور العمل ها ، شیر ، ماست گوسفندی و نان گندم در رژیم های غذایی متوسط ​​ذکر شده است.

غذای گرم:

نان گندم ، عسل ، مرغ ، بوقلمون ، مرغ ، مرغ و گوشت اردک ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، آب سبزیجات ، آبگوشت ، انجیر ، انگور ، بادام ، خربزه ، توت ، خربزه ، چای سیاه ، دانه های خردل ، برگ ، ریحان ، بیشتر ادویه جات ، لوبیا ، عدس ، نخود فرنگی و تخم مرغ.

غذاهای سرد:

نان جو ، نخود ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، دوغ و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، نان ، قارچ ، بیشتر میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، کشک ، مرغ ، تمر هندی و زرشک

علائم دیگر رفتارهای مختلف:

الف) ماکا وست دمای پوست: گرما و سرما پوست نشان گرما و خنکی است. رطوبت و سختی پوست نشان دهنده خشکی و رطوبت آن است.

ب) رشد مو: رشد سریع و رنگ سیاه نماد گرما ، رنگ کوتاه و سفید و نور نماد خنکی است. کرل نشانه خشکی و نرمی نشانه رطوبت است.

ج) رنگ بدن: اکثر افراد سرد پوست سفید ، گرم و قرمز هستند و نشانه گرما است.

د) رویا: بی خوابی یک علامت سرد و مرطوب است ، بی خوابی نشانه گرما یا خشکی است.

ه) فعالیت: افراد گرم کارها را سریع انجام می دهند ، اما افراد سرد به آرامی کار می کنند.


دکتر. رضا اطمینانانی

تغذیه را درک کنید


دکتر. رضا اطمینانانی می تواند با ارائه تغذیه و کمیت اولیه و عادات غذایی ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر اینستاگرام کلیک کنید رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه در اصفهان.


موارد پیشنهادی

چربی مناسب برای حفظ سلامت

محصولات متنوع و تغذیه

بررسی اثرات مواد قندی

غذاهای خطرناک سیگار کشیدندیدگاهتان را بنویسید