اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار چاق و دارای اضافه وزن


زنان باردار و چاق در دوران بارداری و زایمان مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان قبل از زایمان را تجربه می کنند. افزایش وزن در دوران بارداری یکی از نگرانی های زنان باردار چاق است. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار چاق برای مادر و جنین خطری محسوب می شود. اما بارداری زمان کاهش وزن نیست زیرا زنان کمی وزن دارند. توصیه می شود از رژیم غذایی مناسب برای زنان چاق و چاق استفاده کنید. زیرا در این دوره آنها نباید کاهش وزن داشته باشند. بنابراین ، انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرکالری مورد تأکید است. به منظور توصیه تغذیه ای برای زنان باردار چاق و چاق ، باید به منابع غذایی موجود در خانواده ، عادات و عادات غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، چاق یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن داشته باشند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی برای کاهش وزن زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های تغذیه مناسب ، مصرف کالری و در نهایت وزن کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را بدست آورند.

برخی از دلایل اصلی افزایش وزن عبارتند از:

  • عادات و رفتارهای غذایی ناسالم شامل مصرف زیاد منابع غذایی نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، کراکر ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فودها ، نوشیدنی های شیرین (به عنوان مثال ، آب میوه ها ، آب میوه ها) از جمله قند زیاد) ، شیرینی پزی و شکلات
  • رکود و عدم فعالیت بدنی
  • تورم و احتباس مایعات یا موارد پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید