انواع درمان های مکمل و جایگزین


بسیاری از درمانهای جایگزین مختلف وجود دارد که همراه با درمان دارویی معمولی استفاده می شود.

بسیاری از مردم معتقدند که برای دستیابی به موفقیت طولانی مدت ، درمان باید یک برنامه فیزیکی “کامل” باشد.

انواع درمانهای جایگزین ممکن است شامل موارد زیر باشد ، اما به آنها محدود نمی شود:

  • طب سوزنی
  • آروماتراپی
  • هیپنوتیزم درمانی
  • مراقبه
  • رفلکسولوژی

طب سوزنی

طب سوزنی این یک روش فزاینده برای درمان بسیاری از انواع اعتیاد است. شناخته شده است که طب سوزنی میل بیماران به دارو را سرکوب می کند و در عین حال هنگام قطع این داروها احساس آرامش و آرامش ایجاد می کند.

شناخته شده است که طب سوزنی باعث افزایش سطح اندورفین در بدن می شود – اندورفین ها درمان های طبیعی برای درد بدن ما هستند و به نظر می رسد افزایش این سطوح هوس بدن و علائم ترک را کاهش می دهد.

در طول یک جلسه طب سوزنی – سوزن های نازک کاغذی در پنج نقطه مختلف در گوش وارد می شوند.

تکمیل این فرآیند حدود 1 تا 2 دقیقه طول می کشد. پس از وارد کردن سوزن ها ، بیمار در یک اتاق کم نور به مدت تقریبا 30-45 دقیقه استراحت می کند. به طور کلی محیط صلح آمیز و مسالمت آمیز ایجاد می شود تا بیمار احساس آرامش و آرامش کند.

آروماتراپی

به طور کلی اعتقاد بر این است که استفاده از آروماتراپی همچنین می تواند به علائم ترک کمک کند.

سه روش رایج برای استفاده از اسانس ها به شرح زیر است – قرار دادن اسانس در یک دیفیوزر مخلوط با آب و عطر طعم دهنده. از روغن هایی که با آب مخلوط شده اند مستقیماً روی پوست استفاده کنید ، که مشخص شده است گرفتگی های عضلانی و دردهای مربوط به ترک دارو را تسکین می دهد.

همچنین می توانید مقدار کمی اسانس در حمام بگذارید – این نیز به برخی از علائم از شیر گرفتن کمک می کند.

بهترین روغن هایی که به درمان علائم شما کمک می کنند عبارتند از:

  • روغن اسطخدوس رایحه تسکین دهنده آن احساس آرامش را بر می انگیزد ، همچنین به کاهش اشتها کمک می کند و به شما در بهبود شرایط جسمانی دردناک کمک می کند. این دارو در درمان علائم ترک مواد مخدر و الکل بهتر عمل می کند.
  • روغن لیمو همچنین به کاهش علائم ترک کمک می کند ، اما همچنین به بهبود وضوح ذهنی و کاهش میل کمک می کند.
  • روغن زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان است و وقتی به صورت موضعی یا با یک دیفیوزر استفاده شود ، می تواند اشتها را سرکوب کند ، کبد شما را از علائم ترک محافظت کند ، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و به کنترل استرس و اضطراب کمک کند.

هیپنوتیزم درمانی

هیپنوتیزم درمانی گاهی از آن به عنوان ابزاری برای بازکردن خاطرات سرکوب شده استفاده می شود که ممکن است شخصی را در مسیر اعتیاد به مواد مخدر سوق داده باشد.

اعتقاد بر این است که از داروها برای مسدود کردن حافظه دردناک یا یک رویداد دردناک در زندگی فرد استفاده می شود. داروها درد را از بین می برند ، اما منجر به اعتیاد شدید می شوند. هایفوتراپی این خاطرات را به روشی غیر تهدیدآمیز و ایمن بیرون می کشد تا بتوان مشکلات را به شیوه ای سالم حل کرد. سپس می توانید عادات جدیدی ایجاد کنید.

مراقبه

مدیتیشن درمانی برای کمک به سوء مصرف مواد استفاده می شود. مزایای آن ممکن است ایده آل برای کمک به علائم سندرم ترک باشد. این می تواند به خواسته ها و محرک ها کمک کند. مشخص شده است که با افسردگی و اضطراب ناشی از قطع مصرف دارو و همچنین استرس ناشی از آن مقابله می کند.

می تواند به بهبود خلق و خو و تمرکز کمک کند. این به کاهش تعداد بی خوابی های مرتبط با ترک دارو کمک می کند. مدیتیشن درمانی به فرد اجازه می دهد احساس راحتی کند.

رفلکسولوژی

رفلکسولوژی ترکیبی از نظریه مدرن و طب قدیم چینی است که توسط پزشکان جامع تمرین می شود. طبق تعریف ، اعمال فشار ملایم و ماساژ بر روی نواحی رفلکس خاص بدن ، معمولاً پا و دست است.

این یک درمان غیر تهاجمی است. این نظریه این است که مناطق هدف مختلف مربوط به اندام های مختلف ، سیستم های عضلانی ، عصبی ، گردش خون و اسکلت بدن است.

مناطقی که به دلیل اعتیاد به مواد مخدر توسط انرژی مسدود شده اند. مناطقی که ممکن است به دلیل مسدود شدن بهترین عملکرد را نداشته باشند. هنگامی که یک رفلکسولوژیست آموزش دیده روی ناحیه آسیب دیده کار می کند ، تحریک انسداد را آزاد کرده و جریان آزاد انرژی را در سراسر بدن باز می گرداند.

این درمان برای افرادی که در حال بهبودی از سوء مصرف مواد هستند با حذف سموم از خون مفید است ، که می تواند منجر به اشتهای کمتر شود و به کاهش علائم ترک کمک کند.

در پایان

اگرچه نشان داده شده است که استفاده از داروهای جایگزین برای ترک اعتیاد و ترک آن مفید است ، اما وقتی با درمان معمولی ترکیب شود ، بهترین نتیجه را می دهد.

به طور کلی با بدن خود رفتار کنید و از تمام درمان های موجود برای دستیابی به بهبودی طولانی مدت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید