انسولین افزایش می یابد ، چرا چاق شده ایم؟ – متخصص تغذیه


آیا چاقی ناشی از مصرف کالری اضافی است؟ یا ما واقعاً متابولیسم و ​​هورمون هایمان – به ویژه افزایش انسولین – را چربی می کنیم؟

سرمقاله جذاب در یک مجله لس آنجلس تایمز توضیح می دهد که می تواند دومی باشد.

این متن ، که توسط نویسنده علمی آمریکایی سام اپل نوشته شده است ، برای خواننده عادی بحث علمی ظریفی در مورد مدل چاقی کربوهیدرات-انسولین (CIM) توصیف می کند.

نظر اپل با انتشار اخیر پروفسور دکتر هاروارد برانگیخته شد. دیوید لودویگ و 16 دانشمند و پزشک برجسته دیگر از طیف وسیعی از تحقیقات در زمینه علل چاقی. این مقاله استدلال های مربوط به کالری اضافی در مقابل CIM را به عنوان عامل همه گیری چاقی با تعادل و تأمل قابل توجهی مورد بررسی قرار داده است.

در ترجمه این نشریه مهم به زبانی قابل فهم ، اپل از طریق نویسندگان می گوید ما ممکن است در 40 سال گذشته هیچ پیشرفتی در جهت جلوگیری از افزایش بی وقفه چاقی نداشته باشیم زیرا علت اصلی چاقی خود را به درستی درک نکرده ایم.

لس آنجلس تایمز: آیا واقعاً می دانیم چه چیزی ما را چاق می کند؟

مجله آمریکایی تغذیه بالینی: مدل کربوهیدرات-انسولین: یک دید فیزیولوژیکی از همه گیری چاقی

که در LA تایمز اپل مدل کربوهیدرات-انسولین را به شرح زیر توصیف می کند:

“ما چاق می شویم زیرا بدن ما هورمون انسولین زیادی ترشح می کند ، که به سلول های چربی ما دستور می دهد چربی را جذب و ذخیره کنند.” انسولین به عنوان ناظر در یک انبار مواد غذایی عمل می کند. او کامیون ها را هنگام بارگیری در انبار می راند و سپس درها را قفل می کند. بدن ما ممکن است بیش از سوخت کافی ذخیره شده داشته باشد ، اما اگر سطح انسولین بالا بماند ، سوخت نمی تواند از بافت چربی ما خارج شود و بقیه بدن را تغذیه کند. ما در حال شروع به ضعف و گرسنگی هستیم. و بیشتر می خوریم. “

مدیر پزشکی رژیم ، دکتر برت شر ، MD ، اخیراً در مورد ویدئوی ویژه در کانال یوتیوب Diet Doctor’s مشارکت تأثیرگذار لودویگ و همکارانش را مورد بحث قرار داده است.

“این پست در بررسی جزئیات و جزئیات کار فوق العاده ای انجام می دهد.” این “چه کسی برنده است” نیست. این در مورد درک مناطق پیچیده تغذیه و چاقی و چگونگی تأثیر آن بر افراد در دنیای واقعی است. “دکتر شر می گوید.

هر دو اپل و دکتر شر توجه دارند که اگر نویسندگان فایل مراقبت تغذیه ای مقاله درست است و چاقی اساساً یک مشکل هورمونی و متابولیکی است. سپس یکی از راههای مهم درمان آن کاهش کربوهیدرات ها است. این باعث کاهش انسولین می شود و به سلول های چربی ما اجازه می دهد کالری ذخیره شده خود را آزاد کنند.

اپل می نویسد: [If CIM is correct] “… ما باید کربوهیدرات های تصفیه شده در رژیم غذایی خود را با چربی ها و پروتئین های سالم جایگزین کنیم بدون آنکه علاقه زیادی به شمارش کالری داشته باشیم.”

اگرچه دکتر شر هشدار می دهد ، “گفتن اینکه CIM” درست است “به این معنی نیست که همه چیز را درباره افزایش وزن توضیح می دهد. برای من ، این بدان معناست که این یک عامل مهم است که باید آن را تشخیص دهیم ، اما بسیاری از عوامل دیگر با هم همپوشانی دارند و همچنین در افزایش وزن نقش دارند ، از جمله کالری و کیفیت غذایی که می خوریم. “

آیا می خواهید رژیم غذایی کم کربوهیدرات را برای بهبود سلامت متابولیک ، معکوس کردن دیابت نوع 2 یا کمک به کاهش وزن امتحان کنید؟ یک متخصص تغذیه می تواند کمک کند. ما بزرگترین و معتبرترین منبع اطلاعات سلامت مبتنی بر شواهد ، رژیم های کم کربوهیدرات و کتو هستیم. ما همچنین دستور العمل ها و پشتیبانی را برای کاربران ارائه می دهیم.دیدگاهتان را بنویسید