انتقاد حماس از سکوت جامعه جهانی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه.


به گزارش رجانیوز، جنبش ضد اسلامی فلسطین (حماس) در پاسخ به حملات وحشیانه و جنایات جدید رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه است. از جامعه جهانی بخواهید برای توقف تهاجم رژیم صهیونیستی اقدام فوری انجام دهد.

آناتولی فوزی برهوم سخنگوی حماس با صدور بیانیه ای خواستار اقدام فوری جامعه بین المللی و نهادهای بین المللی برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه و جنایات دیگر شد. از دشمنی که فلسطین را اشغال کرد و مکان مقدس

وی گفت: آنچه در نوار غزه رخ داد اوج جنایت علیه فلسطینیان را در چشم جهانیان آشکار کرد.

سخنگوی حماس اضافه کرد که که کشورهای مختلف در جهان و منطقه ای که مدام ساکت و بی تفاوت است. و خودداری از برداشتن گام های موثر برای برخورد با جنایتکاران مایه ننگ بشریت خواهد بود.

روز شنبه، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی با محمد بن عبدالرحمن التانی، وزیر امور خارجه قطر، حمله به غزه را اقدامی با اهداف پنهان و بهانه های واهی دانست.

هنیه همچنین تاکید کرد: جنایات اشغالگر غزه از سوی صهیونیست ها اراده ای پنهان با بهانه ای واهی را نشان می دهد.

در تماس با اطلاعات مصر وی مسئولیت کامل رویدادهای جاری در نوار غزه را به دولت صهیونیستی داده است. و خواستار توقف حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه شد.

هاسم قاسم یکی از رهبران حماس همچنین تاکید کرد که اشغالگران صهیونیست نتوانستند در نبرد اراده علیه فلسطینیان و مقاومت دلیرانه آنها پیروز شوند.

قاسم گفت که مقاومت بر حق خود برای پاسخگویی به جنایات اشغالگران علیه فلسطینی ها کار می کند.

سخنگوی حماس گفت مهاجمان صهیونیست تهاجم را آغاز کرده اند و آنها باید بهای و هزینه جنایات خود را بپذیرند.

مصطفی البرگوتی، دبیرکل ابتکار ملی فلسطین همچنین گفت که مقاومت متحد است. و نهضت جهاد اسلامی در میدان جنگ تنها نخواهد ماند.

ارتش رژیم صهیونیستی حملات هوایی و توپخانه ای را در مناطق مختلف آغاز کردند. نوار غزه از عصر جمعه و تاکنون 32 نفر از جمله شش کودک و دو زن در این حملات وحشیانه جان باخته اند.

215 شهروند فلسطینی دیگر از آغاز تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه از شامگاه جمعه تاکنون مجروح شده اند که 96 کودک، 30 زن و 12 سالمند هستند.

برای مقابله با این حملات جنایتکارانه گروه های ضد فلسطینی شهرها و شهرک های صهیونیست نشین در سرزمین های اشغالی را هدف قرار داده اند. به خصوص فرودگاه تل آویو و فرودگاه بن گوریون با صدها موشک.

قدس، جنبش اسلامگرای فلسطین مناطق مختلف را هدف قرار داده است فلسطین از جمعه شب تا صبح یکشنبه توسط راکت و خمپاره اشغال شد.

منابع صهیونیستی می گویند گروه های اسلام گرا و مقاومت فلسطینی بیش از 600 موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک کرده اند.

جنایت جدید صهیونیست ها با محکومیت بین المللی روبرو شده است. به ویژه در جهان اسلام و کشورها، مسئولان، احزاب و افراد سیاسی. بر لزوم توقف آن و پاسخگو بودن رژیم صهیونیستی تاکید کرد.