امروز ، واگاماما با 50 درصد منوی غذاهای گیاهی به اولین رستوران انگلیسی در خیابان تبدیل شد


wagamama از راه اندازی غذاهای گیاهی جدید خبر داده است ، بدین معنا که این اولین رستوران خیابانی بریتانیایی است که غذاهای گیاهی را به اندازه مساوی از منوی غذای خود ارائه می دهد.

پیشگامان گیاهخوار wagamama همچنان رژیم های گیاهی را به عنوان یکی از قوی ترین گزینه هایی که مصرف کنندگان می توانند در مبارزه با تغییرات آب و هوا انجام دهند ، ترویج می کنند.

به عنوان بخشی از “برنامه اقدام مثبت خود برای 2021” ، wagamama متعهد شده است که نیمی از منوی خود را تا پایان سال تولید کند. تعهدی که آنها سه ماه زودتر به آن عمل خواهند کرد ، زیرا ارز جدید پاییزی خود را در 6 اکتبر راه اندازی می کنند.

تحقیقات نشان داده است که مصرف غذاهای گیاهی می تواند میزان زمین مورد استفاده برای کشاورزی را 76 reduce کاهش دهد و انتشار گازهای گلخانه ای از مواد غذایی را تا 49 reduce کاهش دهد (Schiermeier، Eat Less Meat، 2019 + IPCC ، گزارش ویژه تغییرات آب و هوا + زمین ، 2019)

wagamama تعهد 50٪ خود را بر اساس گیاهان انجام داده است و به بازار عرضه می کند: نان های گیاهی تند “Teriyaki” ، لوبیای خورشتی مرغ ، “دنده” های گیاهی تند با دنده های کوتاه ، مرغ وگان “Teriyaki” و “shiok” شانه های Jackfruit از شو.

قبل از کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل متحد در COP26 در 1 نوامبر ، واگاماما از مهمانان می خواهد و به عنوان بخشی از کمپین “تعهد گیاه” یک “انتخاب کوچک برای تغییر بزرگ” را ترغیب و تشویق می کنند.

در مقابل وعده مهمانان به گیاهان ، واگاماما تا ماه نوامبر یک صفحه گیاهخواری ارائه می دهد-به طوری که مهمانان می توانند سفر گیاهی خود را آغاز کنند.

کمتر از 8000 مهمان قول داده اند و امیدوارند با راه اندازی منوی جدید شاهد افزایش آن باشیم.

سرآشپز اجرایی جهانی استیو مانگل شات و تیمش جایگزین گیاهی جدیدی برای “مرغ” ایجاد کرده اند که طعم و بافت مرغ کشیده شده را در نان های تند جدید Teriyaki wagamama و شانه مرغ گیاهی Teriyaki نشان می دهد.

“دنده های کوتاه” از قارچ و سویا مرکز پروتئین در “دنده کوتاه” گیاهی تند آنها Ramen است. در حالی که زردچوبه + زنجبیل جایگزین مرغ تفت داده شده در “Shu’s Shiok” است – یک غذای Mangleshot که با همکاری آشپز شو هان لی ایجاد شده است.

در حمایت از 50 درصد منوی گیاهی ، wagamama یک تبلیغ تلویزیونی برای تقویت پیام هدفمند خود که ترکیبی از رژیم غذایی گیاهی با کمک کره زمین است ، منتشر می کند.

توماس هایر ، مدیرعامل Wagamama در مورد منوی جدید خود گفت: “این منو راه اندازی لحظه مهمی برای ما به عنوان یک تجارت است ، زیرا ما به طور رسمی منوی خود را برای 50 از گیاهان آماده می کنیم. ما تصمیم گرفتیم ، کوچک و بزرگ ، برای سهولت راه رفتن در زمین.

“ما مفتخریم که در اکثر شهرهای بزرگ انگلستان رستوران داریم ، بنابراین مسئولیت واقعی و فرصتی هیجان انگیز را احساس می کنیم که غذاهای گیاهی را در اسرع وقت در اختیار همه مهمانان بدون در نظر گرفتن رژیم غذایی آنها قرار دهیم.”

“ما احساس می کنیم غذاهای گیاهی می توانند به همان اندازه مغذی و خوشمزه باشند.” امیدواریم منوی جدید ما بر افزایش مثبت مشارکت مهمانان ما در منوی گیاهی تأثیر بگذارد. “

دوستان زمین از تلاش های wagamama حمایت می کنند. کلر آکسبورو ، تحلیلگر ارشد پایداری در Friends of the Earth ، می گوید: “گسترش منو به گونه ای که رژیم های گیاهی اولین یا مطلوب ترین گزینه باشد ، یک کار عالی است.

“هرچه بیشتر مردم متوجه شوند که این یک سازش نیست و این غذاها خوشمزه و پر طعم هستند ، میل به گسترش بیشتر منو بیشتر می شود.”

“خوردن کمتر و بهتر محصولات لبنی و گوشت در شرایط آب و هوایی و بحران طبیعی بسیار مهم است. کمپین تعهد گیاهان برای رد این تصور که غذای دوستدار کره زمین جذابیت ندارد ، بنابراین استقبال می شود.

“مشاغل بیشتری خواهند دید که این ابتکار wagamama موفقیت آمیز است ، و ما آنها را تشویق می کنیم تا از این روش پیروی کرده و گزینه های گیاهی را در دسترس و مهمتر از همه خوشمزه قرار دهند.”

wagamama: داستان ما و غذای ما “Kaizen” به معنی “تغییر خوب” فلسفه ای است که درست در قلب ما جا می گیرد. هر غذایی را که ایجاد می کنیم شکل می دهد و ما را مجبور می کند در هر کاری که انجام می دهیم راه های بهتری پیدا کنیم. ما ارواح ناآرامی هستیم ، ما دائماً در حال ایجاد و بهبود چیزها هستیم.

ما از سال 1992 ، هنگامی که اولین درب خود را در بلومزبری لندن باز کردیم ، درگیر کایزن بودیم.

واگاماما ، با الهام از میله های سریع ژاپنی و جشن غذاهای آسیایی ، زنده شد. ما برای ایجاد یک روش منحصر به فرد غذا خوردن تلاش کردیم. طعم های تازه ، مغذی و آسیایی را برای همه به ارمغان می آورد.

یک کاسه گرمکن با شانه های جسورانه ، غذاهای تپانی مخلوط شده در کمال کامل یا اگر ترجیح می دهید برنج داشته باشید ، خوش شانس هستید – بسیاری از غذاهای محبوب ژاپنی را در منوی ما پیدا خواهید کرد. پیشنهادات جدید و معتبر که به صورت فصلی به روز می شوند. واگاماما اساس غذاهای مدرن آسیایی است

دیدگاهتان را بنویسید