امام مبارز واقعی و حضور همیشگی در میدان قیام الله/ امام دیروز و امروز و فردای ایران است/ افتخار بزرگ ایشان شناخت مردم با «مقاومت» است/ هفت توصیه سخنان رهبری به جوانان و انقلابیون


گروه سیاسی – رجانیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (شنبه) به مناسبت سی و سومین سالگرد معراج، به مرقد رهبر معظم انقلاب سفر کردند. با نامیدن امام خمینی روح جمهوری اسلامی. واقعاً فرد برجسته و امام «دیروز، امروز و فردای ایران» تأکید می‌کنند: جوانان و باهوش‌های امروزی به نرم‌افزارهای قابل اعتماد، جامع، سریع و قابل تغییر مانند درس، گفتار و رفتار امام نیاز دارند. برای اداره آینده کشور و رهبری ملت به قله باشکوه

وی همچنین توصیه های مهمی به مردم و فعالان انقلابی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی برای جلوگیری از گمنامی انقلاب و تحریف امام(ره) داشت. افشای دروغ و جنگ روانی دشمن. با جلوگیری از نفوذ واکنش ها و سبک زندگی غربی ها و تحسین افسران انقلابی، فرماندهی می کردند.

در این مراسم که پس از دو سال به صورت حضوری برگزار شد رهبر معظم انقلاب با اشاره به ابعاد ناشناخته شخصیت امام خمینی(ره) گفتند: نسل جوانی که امام را آنقدر نشناختند که ملت خود را پر کنند. مسئولیت انقلاب و گام دوم انقلاب و بهترین اداره کشور. درس های مترقی و تعیین کننده مکتب امام را باید آموخت تا با اطمینان خاطر به سوی آینده روشن کشور گام برداریم.

وی انقلاب اسلامی را بزرگترین انقلاب تاریخ انقلاب خواند. و روند دو انقلاب معروف معاصر یعنی انقلاب فرانسه را با هم مقایسه کنید. و انقلاب شوروی با انقلاب اسلامی گفت در این انقلاب ها روح نادیده گرفته می شود و هر دو انقلاب منحرف می شوند. کمی بعد پیروزی می آورند عقب نشینی کردند و به گذشته بازگشتند. اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با انتخابات مستمر ادامه یافت. اتکای مستمر به مردم و به طور همزمان به جنبه های مادی و معنوی انسان توجه کنند که یکی از دلایل کلیدی برتری است انقلاب اسلامی بالاتر از همه انقلاب های تاریخی عظمت رهبری امام را به نمایش می گذارد.

وی وجود ملت را عامل تعیین کننده در پیروزی انقلاب دانست، اما گفت: دست مقتدر شخصیت آهنین ذهن استوار و زبانی ذوالفقارگونه که می تواند اقیانوس بزرگ ملت ها را به میدان بیاورد و هرج و مرج بیاورد تا امید در میدان را بدون ناامیدی نگه دارد، به امام بزرگوار و خمینی بزرگ می آموزند.

حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین تجلی رهبری تام الاختیار امام خمینی (ره) و قدرت تأثیرگذار ایشان در تعریف و تربیت در میدان جنگ. اشاره به حوادث فاجعه بار نهضت و جمهوری اسلامی و افزود: امام در بیان سال آخر خود زندگی و اراده او حتی برای سال‌های آخر زندگی‌اش، مبارزه را از پیش تعیین کرده بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امام (ره) از نظر خصوصیات فردی به معنای واقعی کلمه برجسته است. برخی از صفات خود را نشان داد و گفت «پاکی و تکریم»، «حالت معنوی و عرفانی»، «شجاعت»، «خرد»، «عقلانیت»، «محاسبه»، «امید به آینده»، «صداقت»، «حق»، زمان و نظم، توكل و اطمينان به وعده الهي» و «جنگجو» از ويژگي هاي امام راحل.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از ذکر چند صفت خاص امام به تبیین اصول مکتب امام پرداخت و افزود: شالوده مکتب امام چه در دوران مبارزه و چه در دوران انقلاب «قیام خدا» بود و این پایه بر اساس قرآن بود.

او هدف از قیام برای خدا در هر قدم را «قتل خدایان» توصیف می کند. «اقامه حق»، «عدل و گذشت» و «ترفیع معنوی» خاطرنشان کرد: امام، مبارز واقعی و همیشگی در کنار قیام خداست.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: حرکت امام در دوران جنگ چند نکته مهم دارد که ترسی ندارد، به روی مردم باز است. به مردم اعتماد کنید مبارزات مردم را تحسین کنید و امیدی که الهام بخش قلب است

حضرت آیت الله خامنه ای به نکات کلیدی نهضت امام در دوران استقرار جمهوری اسلامی می پردازند. و اشاره کرد که مهم‌ترین دغدغه و برنامه‌های امام در این دوران فاصله بین برنامه‌ها بود بنابراین امام تاکید می کند که جمهوری اسلامی از «جمهوری» و «دموکراسی» غربی وام گرفته نشده، بلکه از مبانی اسلام وام گرفته شده است.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از ویژگی‌های بارز شکل جدید امام را هماهنگی دوگانگی‌های به ظاهر متضاد دانستند و گفتند: در نظام جدید و سیاسی ارائه‌شده توسط امام. «هم روحیه و رأی مردم» و هم «منافع عمومی»، «هم اصرار بر عدالت اقتصادی و هم احترام به ضعیفان اصرار بر ثروت سازی است»، «هم نفی ظلم و هم منکر. ظلم»، «هر دو تقویت علم و اقتصاد و تقویت دفاع ملی، «هم وحدت» و هم وحدت ملی پذیرش نظرات گوناگون و گرایش‌های مختلف سیاسی است.» هم بر قدردانی و پاکی افسران تأکید می‌کند و هم بر تخصص و تخصص. عملی بودن افسران».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سؤال مهمی مطرح کردند و گفتند: مکتب و الگویی که امام طراحی و پایه گذاری کرد. واقعاً در زمان امام و بعد از ایشان چگونه این اتفاق افتاد؟

وی افزود: پاسخ من با علم به حقایق کشور این است که جمهوری اسلامی در همه عرصه ها از جمله دموکراسی، پیشرفت علمی، دیپلماسی، اقتصاد و خدمات عمومی به موفقیت های بزرگی دست یافته است. انکار آن ناعادلانه است، ما هم ضعف داریم و هم شکست.

رهبر انقلاب اسلامی علت ضعف و شکست را شناسایی کنید و اضافه کنید که علت آن را بیابید امام ما را راهنمایی کرد و فرمود: «کارنامه شما بر اساس تلاش و مجاهدت است»، یعنی فرقی نمی کند کشور و مسئولانش به کجا بیایند. میدانی از اراده های قوی پیشرفت وجود دارد و در جایی که ضعف اراده وجود دارد باعث عقب ماندگی خواهد شد

آقا آیت الله خامنه ای یقینا خاطرنشان کردند که از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز نباید از نقش دشمن خط مقدم غافل شد.

وی افزود: این دشمنی را جمهوری اسلامی ایجاد نمی کند. اما چون اصل جمهوری اسلامی مقاومت در برابر استبداد است. تکبر انکار و موافقت با روح فطرتاً ظالم و متکبر و مرتکب با انکار و انکار دشمنی دارند طرف مقابل روح”

رهبر انقلاب یکی دیگر از عوامل مخالفت با جمهوری اسلامی را فاصله شدید امام با غرب دانستند و گفتند: از فلسطین حمایت کنید و اجازه دهید سفارت رژیمی که فلسطینی ها را می رباید از نفاق و جنایت آن انتقاد کند اروپا. و کشورهای آمریکا و نظام اسلامی تمدن و اندیشه غربی

رهبر انقلاب همچنین، امام زمان(عج) را امتیاز بزرگ قدردانی مردم از اندیشه مقاومت و تزریق روحیه مقاومت در کشور خواندند و گفتند: با تشکر از شما امام حاضر. بنابراین ایران کاملاً انعطاف پذیر است. و یک ملت قوی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه با افشای این دو توطئه و بر هم زدن رویاهای دشمنان ایران، گفتند: اولین قسمت از برنامه امید دشمن به اعتراض مردمی به حمله به کشور با کار و فعالیت روانی در فضای مجازی و با پول و مزدور و انواع و اقسام است. تلاش برای مقابله با نظام اسلامی.

وی بخش دوم توطئه را القای محاسبات نادرست در مورد فروپاشی جمهوری اسلامی دانست. و افزود: بدخواهان در اوایل انقلاب گفتند که انقلاب شش ماه دیگر شکست خواهد خورد. و بعد از اینکه پیش بینی های نادرست آنها آمد شش ماه دیگر قول دادند در حالی که امروز بیش از 86 ماه از انقلاب می گذرد. و نهال باریک درختی قدرتمند شد. و محاسبات امروز آنها مانند گذشته کاملاً متفاوت بود.

رهبر انقلاب تاکید کردند در جمهوری اسلامی عامل مردم عامل بسیار مهمی است. و دشمن نمی تواند ملت را در مقابل نظام اسلامی هدایت کند.

با تحلیل دلایل اشتباه محاسباتی مستمر دشمنان ایران. وی به نقش بسیاری از مستشاران خیانتکار ایرانی در شکل دادن به این محاسبات اشاره کرد و گفت: این مستشاران خیانتکار نه تنها به کشور خود خیانت می کنند. اما آمریکایی‌ها نیز به این دلیل که این رایزنی‌ها «اشتباه هستند و باعث شکست آن‌ها می‌شوند.

«ترک مردم ایران از دین، روحانیت و اسلام» یکی از مصادیق سوء تفاهم و محاسبات نادرست آیت الله است. خامنه ای خاطرنشان می کند: افراد بی گناه کشور نیز این اظهارات کذب را رسانه ای می کنند.

با تاکید بر اینکه امروزه گرایش مردم به دین و انقلاب قطعاً چیزی فراتر از آغاز یک انقلاب است. وی به نمونه های بارز وجود باشکوه مردم در تجلیل از مقاومت و روحانیت اشاره کرد و گفت: مجاهد و تشییع و بیانات احساس مردم نسبت به درگذشت مقامات عالی رتبه و وکلای دادگستری مانند آیت الله صافی، گلپایگانی و آیت الله بهجت قابل مقایسه با دیگر شخصیت های سیاسی و هنری کشور نیست و نشان دهنده اعتقاد مردم به سنگها، دین، جهاد و مقاومت است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور پرشور جوانان در کانون اعتکاف و اجتماع عظیم معنوی و راهپیمایی باشکوه 22 بهمن و روز قدس را از دیگر نشانه های بهروزی می دانند. امام بزرگوار کشور و افزود: مردم اعم از پیر و جوان و کودکان در سراسر کشور تا حرم حضرت ولی عصر(عج) امروز در قالب موسیقی نواخته می شوند.

در بخش آخر سخنرانی آقا آیت الله خامنه ای هفت توصیه مهم را به فعالان عرصه های انقلاب، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برشمرد.

در اولین دستورات برای جوانان عاقل و فهیم. رهبر معظم انقلاب تاکید می کنند: نگذارید دشمن و انقلابیون انقلاب شما را گمنام کنند و واقعیت آن را تحریف کنند.

وی با توصیه به «نگذارید یاد امام، روحیه انقلابی در جامعه کم شود و امام را تحریف نکند»، توصیه سوم خود را به این موضوع اختصاص داد. «جلوگیری از تأثیر واکنش» و گفت «پاسخ یعنی بازگشت. سیاست و سبک زندگی غربی» نباید اجازه دهد کشور با تأثیرگذاری بر سبک زندگی غربی موجود در دوران فاسد پهلوی وارد واکنش شود.

او در چهارمین توصیه خود بر «افشای دروغ، نیرنگ و جنگ روانی دشمن» تاکید می کند و به نمونه جدیدی از این جنگ روانی اشاره می کند: اخیرا. دولت یونان به دستور آمریکایی ها نفت کشورمان را دزدید اما وقتی قهرمان جمهوری اسلامی می میرد. دشمن را گرفتند ایران را به دزدی در تبلیغات گسترده متهم می کند همانطور که آنها بودند که نفت ما را دزدیدند و اموال مسروقه را پس گرفتند نه دزدی.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیشنهاد کردند: «از سرمایه ایمان مردم برای تولید کار خیر استفاده کنید». «جلوگیری از اخلال در کشور» و القاء را بالاترین نقطه کشور دانستند. برخی از ائمه در آن زمان در روزنامه ها نوشتند که کشور به اوج رسیده است و امام فرمودند این شما هستید که به اوج رسیده اید نه جمهوری اسلامی.

وی در آخرین توصیه خود نسبت به «وظیفه تحسین مسئولان انقلابی» هشدار داد و خاطرنشان کرد: امام به همان اندازه که مدیران اجرایی را مرعوب می کرد، بزرگ بود. در برخی موارد، به وضوح آنها را تحسین کنید. پس امروز که دشمن می خواهد انقلابی را از بین ببرد مسئولان دولتی باید بار سنگینی را به دوش بکشند.

رهبر معظم انقلاب در تشریح برخی از فعالیت‌های ارزشمند مسئولان در روزهای اخیر خاطرنشان کردند: حضور شبانه‌روزی مستقیم وزرا در آبادان و دیدار رئیس‌جمهور و معاون وی با مصدوم حادثه. و تسلیت ایشان نمونه ای ارزشمند و قابل تحسین است البته عاملان خرابکاری در آبادان و موارد دیگر باید مجازات شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان با پرداختن به حاشیه‌هایی در سخنرانی حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، تأکید کردند: شنیده‌ام در سخنرانی حاج سید حسن خمینی، عده‌ای سروصدا کردند. همه بدانند که من مخالف همه اینها و صدا هستم.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام سید حسن خمینی در سخنانی امام بزرگوار را اعلام استقلال و عزت ایران دانست و گفت: امام حقیقت پاک و روح پاک و نماد و تجلی اسلام بزرگ و آرمان گرایی است.