افراد مسن مبتلا به زوال عقل و فعالیت بدنی و روانی مناسب


تقریباً هرگونه فعالیت یا تعاملی می تواند برای افراد مسن مبتلا به زوال عقل مفید باشد ، اما افراد مسن بیشتر در پروژه ها ، بازی ها و فعالیتهایی که مناسب علایق آنها است شرکت می کنند.

بنابراین مراقب سالمند و مراقبان خانواده او باید اطلاعات کافی در مورد علایق و سرگرمی های خود داشته باشند تا اینکه فرد مسن دچار زوال عقل شود تا موارد مفیدی را در برنامه زندگی خود لحاظ کند.

در این مقاله برخی از مزایا و مزایای زوال عقل برای سالمندان ذکر شده است.

جدول کلمات متقاطع

حل جدول کلمات متقاطع یک راه سرگرم کننده و شگفت انگیز برای تمرین ذهن شما است. تحریک مغزی ضروری است زیرا افراد مسن را تشویق می کند تا از توانایی های شناختی خود استفاده کنند و پیشرفت زوال عقل را کند می کند.

کلمات متقاطع پیچیده ای را انتخاب نکنید که برای افراد مسن بسیار چالش برانگیز است. بهتر است با بازی های ساده تر شروع کنید و بر اساس توانایی های او سطح دشواری را افزایش دهید.

اگر متوجه ناراحتی فرد مسن شدید ، فعالیت را متوقف کرده و با کارهای هدفمند دیگر حواس او را پرت کنید. حتی با اختلال حافظه ، افراد مسن هنوز می توانند روی جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمات کار کنند.

مقابله با زوال عقل می تواند برای افراد مسن چالش برانگیز باشد ، اما آنها می توانند با کمک مراقبت های حرفه ای از زوال عقل ، کیفیت زندگی بالاتری داشته باشند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند از درمان شناختی CTM ، یک برنامه مبتنی بر فعالیت که برای ارتقاء سلامت شناختی و تاخیر در شروع زوال عقل استفاده می شود ، بهره زیادی ببرند.

آشپزی و افراد مسن مبتلا به زوال عقل

آشپزی

فعالیتهای معنی دار فواید زیادی دارد ، از جمله تحریک حسی سالمندان. آشپزی به افراد مسن اجازه می دهد تا حواس خود را کشف کنند و همچنین راهی خلاقانه برای درک جهان پیرامون خود ارائه می دهد.

همانطور که افراد مسن خانواده با خانه دار آشپزی می کنند ، این عطرها می توانند خاطرات شیرینی را در ذهن او زنده کنند.
با پیشرفت زوال عقل و کاهش بسیاری از عملکردهای شناختی ، افراد مسن ممکن است کارهای ساده تری برای پخت و پز پیدا کنند ، مانند چیدن میز ناهارخوری ، کمک به دکوراسیون ، تمیز کردن میزهای آشپزخانه یا مزه کردن آنها هنگام چشیدن.

اینها وظایفی هستند که هماهنگی چشم و دست و حس لامسه ، بینایی ، چشایی و صدا را بهبود می بخشند. مراقبت از سالمند مبتلا به زوال عقل می تواند چالش برانگیز باشد ، اما کمک دلسوزانه پرستاران در اولین مرکز درمانی در اختیار شماست.

اگر فرد سالمند شما دارای بیماری جدی است و در کارهای خانه مانند تهیه غذا ، حمل و نقل ، حمام و نظافت نیاز به کمک دارد ، می تواند با کمک پرستار خانه بر همه این مشکلات غلبه کند.

این مرکز یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات به افراد مسن در خانه است که می توانید به راحتی به آنها اعتماد کنید.
پرستاران مسن این مرکز مراقبت جامعی از سالمندان مبتلا به زوال عقل ، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل و مراقبت از نوه ها

مراقبت از نوه ها

برخی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند در مراحل اولیه بیماری به مراقبت از کودکان کوچکتر کمک کنند. هنگامی که برای خانواده و دوستان وقت می گذارید ، به افراد مسن اجازه دهید از بچه های کوچک مراقبت کنند.

افراد مسن می توانند با نوزادان ارتباط برقرار کرده و از حس آشنایی در تعامل برخوردار شوند. وظایف سختی را به والدین خود ندهید ، اما تشویق آنها برای تعامل و بازی با نوه هایشان می تواند کیفیت زندگی آنها را تحریک کرده و بهبود بخشد.

حفظ روابط بین نسلی می تواند خلق و خو و حافظه افراد مسن را افزایش داده و پیشرفت زوال عقل را کند کند.

ورزش

بی تحرکی می تواند بسیاری از علائم مرتبط با زوال عقل ، مانند کاهش تمرکز ، افزایش سردرگمی ، مشکلات رفتاری و مشکلات حافظه را بدتر کند.

با این حال ، فعال ماندن از نظر جسمی می تواند به افراد مسن کمک کند تا جریان خون کافی را در مغز حفظ کرده و منجر به رشد و بقای سلول های مغزی شوند.

مراقب باید فعالیتهای ورزشی سرگرم کننده ، ایمن و تحریک کننده برای سالمندان برنامه ریزی کند ، مانند بولینگ ، پرتاب دیسک سبک ، مینی گلف یا بازیهای ویدئویی که فعالیتهای بدنی را آموزش می دهد.

ورزش در افراد مسن مبتلا به زوال عقل

ممکن است تیم های ورزشی وجود داشته باشند که افراد مسن بتوانند به آنها بپیوندند. هدف از فعالیتهای معنادار ، مانند ورزش ، مشارکت افراد مسن در فعالیتهای سرگرم کننده است که قبل از زوال عقل از آنها لذت می برند.

یک پرستار سالمند آموزش دیده و با تجربه که از افراد مسن مبتلا به زوال عقل مراقبت می کند می تواند کمک بزرگی برای اعضای خانواده باشد.

خانواده هایی که به دنبال پرستار مسن حرفه ای هستند می توانند برای اولین مرکز پرستاری پرستار اقدام کنند. پرستاران مسن مرکز می توانند با ارائه مراقبت های خانگی و مراقبت های ویژه برای بیماران مبتلا به آلزایمر ، زوال عقل ، سکته مغزی و بیماری پارکینسون ، زندگی افراد مسن و عزیزانشان را آسان کنند.

مرکز پرستاری

اولین مرکز مراقبت های بهداشتی به لطف مجوز رسمی وزارت بهداشت و تجربه چندین ساله در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمت رسانی مستمر به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران بزرگتر ، پرستاران بیمار و پرستاران همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده اند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید