اسناد هک شده صدها نفر از سوگند خوردگان را در نیوجرسی نشان می دهد


بر اساس تجزیه و تحلیل WNYC / Gothamist از آنچه به نظر می رسد لیست اعضا در طول دهه گذشته ، ده ها افسر مجری و سابق نیروی انتظامی ، پرسنل نظامی و مقامات دولتی در نیوجرسی به شبه نظامیان راست افراطی ضد دولتی موسوم به “سوگند نگهبان” پیوسته اند. توسط یک هکر ناشناس به دست آمده است.

در پاسخ ، دادستانی ایالت گفت که با یافته ها مشکل دارد و ارزیابی می کند “چه اصلاحاتی برای ریشه کن کردن افراط گرایی در صفوف سازمان های اجرای قانون لازم است.” فشارها پس از آن صورت گرفت که WNYC / Gothamist ماه گذشته اعلام کرد که همان اطلاعات هک شده حاوی اسامی و سایر اطلاعات شخصی اعضای ادعا شده نشان می دهد که برخی از افسران NYPD به گروه پیوسته اند. بیل دی بلازیو ، شهردار نیویورک دستور تحقیقات در مورد این انجمن را صادر کرده است.

اعضای نگهبانان سوگند در مرکز تحقیقات دادستان های فدرال در مورد حمله به ساختمان کنگره آمریکا در 6 ژانویه تحقیق کردند. ویدئوهای نزدیک نشان می داد که گروهی از افراد با نشان های «سوگند نگهبانان» ، با لباس استتار ، پله های بخش را در یک قالب نظامی شارژ می کنند. هجده نفر از اعضای گروه متهم به توطئه شدند و حداقل پنج نفر به اتهامات خود مجرم شناخته شدند.

در حال حاضر ، نیوجرسی هیچ قانون ایالتی ندارد که نیروی انتظامی یا سایر مقامات دولتی را از شرکت در سوگند خوانان یا سایر سازمان های مشابه ، مانند پسرهای مغرور یا سه درصد ، گروه هایی با روابط نژادپرستانه سفید که با حمله به کاپیتول.. به

با این حال ، دادستانی ایالات متحده اعلام کرده است که نیروهای پلیس و سایر آژانس های محلی می توانند قوانینی را برای اطمینان از عدم تعارض انجمن های شخصی و رفتار کارکنان با تعهدات خود در قبال عموم وضع کنند ، مادامی که این قوانین بی جهت نقض نشوند. مقامات “اولین حقوق اضافی. این دفتر گفت که در تلاش است تا تعیین کند که برای جلوگیری از ورود گروه های افراطی به سازمان های اجرای قانون در این ایالت چه تغییراتی لازم است.

استیون بارنز ، سخنگوی سخنگو ، گفت: “برای ایجاد و حفظ اعتماد جوامعی که به آنها خدمت می کنند – به ویژه جوامع آسیب پذیر که در گذشته توسط گروه های نفرت هدف قرار گرفته بودند – ضروری است که مقامات ما در تعقیب کیفری بدون تعصب و نفرت عمل کنند.” اندرو بروک ، سرپرست دادستان کل نیوجرسی

به گفته دانشمندان تحت نظر ، بنیانگذار سوگند ، استوارت رودز ، مدتهاست که به عنوان بخشی از یک استراتژی بلند مدت برای به چالش کشیدن اقتدار دولت فدرال ، به دنبال جذب اعضای فعلی و سابق سازمان های نظامی و انتظامی است. گروه های نفرت شبه نظامیان ادعا می کنند که بیش از 30،000 عضو هزینه پرداخت می کنند و از سوی مرکز حقوقی فقر جنوبی و اتحادیه علیه افترا به عنوان یک گروه افراطی معرفی شده است.

داده های عضویت هک شده Oath Keepers ، که توسط Denial Distributed of Secrets (DDoS) ارائه شده و به صورت آنلاین منتشر شده است ، توسط رسانه های سراسر کشور برای شناسایی اعضای ادعا شده یک گروه شبه نظامی مورد استفاده قرار گرفته است ، اگرچه روزنامه ها میزان دخالت افراد را نشان نمی دهند.

سوابق نشان می دهد که اعضا برای ارائه لیستی از مهارت ها و تجربیاتی که می تواند برای شبه نظامیان مفید باشد ، دعوت شده اند. در میان بیش از 500 نفر با آدرس نیوجرسی فهرست شده در داده ها ، بسیاری از آنها طیف وسیعی از مهارت های کسب شده در طول سالهای خدمت در اجرای قانون ، ارتش ایالات متحده و سایر موقعیت های بخش دولتی را شرح داده اند.

در یکی از پستها آمده است: “تا آنجا که من می دانم ، مایل هستم به مردم کمک کنم ، زیرا آنها از کامپیوتر و شبکه مطلع هستند.”

یکی دیگر می گوید: “من برای نیروهای واکنش امنیتی (نیروی دریایی SWAT) آموزش دیده ام.”

بررسی سوابق WNYC / Gothamist همچنین تعدادی از تعمیرکاران فعلی و سابق ، آتش نشانان ، EMT ها و سایر کارکنان عمومی در سراسر گاردن ایالت را شناسایی کرد.

در پاسخ به یافته ها ، الکساندرا آلتمن ، سخنگوی فرماندار نیوجرسی فیل مورفی ، خاطرنشان کرد که گروه های افراطی به عنوان نگهبان سوگند “ساختار دموکراسی ما را تهدید می کنند”.

آلتمن گفت: “فرماندار مورفی تحمل صفر را برای کسانی که داوطلبانه در اقدامات تروریستی داخلی شرکت می کنند ، تحمل می کند و کسانی که این کار را انجام دهند در طول قانون پاسخگو خواهند بود.”

بیش از یک دهه است که سازمان های اجرای قانون فدرال در مورد نفوذ احتمالی سازمان های پلیس توسط گروه های راست افراطی نگران هستند ، زیرا می ترسند که این امر می تواند تحقیقات فعال و توانایی مقامات منتخب را در اعمال وظایف دموکراتیک تضعیف کند.

سناتور نیوجرسی ، کوری بوکر ، اظهار نگرانی کرد که جزئیات عضویت شامل نام افسران و اطلاعات شخصی آنها باشد.

بوکر در ایمیلی گفته است: “سوگندها شبه نظامیان ضددولتی هستند که ماموریت آنها سرپیچی از دستوراتی است که با آنها مخالف هستند – که کاملاً با سوگند واقعی پلیس برای محافظت و خدمت و اجرای دقیق قانون متضاد است.” “این نگران کننده است که ممکن است افرادی باشند که در حال حاضر افسران پلیس هستند ، به ویژه با توجه به دیدگاه های گروهی و مشارکت گروه در قیام 6 ژانویه ، و من می دانم که مأموران اجرای قانون هستند که نگرانی های من را به اشتراک می گذارند.”

صدها نفر از سوگند خوردگان در نیوجرسی

نام کسانی که سوگند یاد می کنند اشاره ای به سوگندی است که اعضای ارتش برای دفاع از قانون اساسی انجام می دهند. این گروه از بدو تأسیس در سال 2009 متعهد به تفسیر سوگند از سوی راست افراطی شده است و دولت فدرال را به عنوان یک نیروی مستبد می داند که باید در آن قدرت حفظ شود.

سم جکسون ، استاد دانشگاه آلبانی که کتاب نگهبانان سوگند را نوشت ، گفت که این گروه به طور خاص نیروهای پلیس و ارتش را هدف قرار می دهد زیرا آنها در اجرای اقدامات مغایر با ایدئولوژی جنگ طلبانه و لیبرال آن ، مانند خط مقدم ، در خط مقدم هستند. اقدامات کنترل تسلیحاتی یا محدودیت های اضطراری مرتبط با کووید -19 و بنابراین ممکن است در اجرای آنها اختلال ایجاد کند.

جکسون می گوید: “اگر بتوانید از قبل به این جمعیت دسترسی پیدا کرده و آنها را متقاعد کنید که چنین اقدامی خلاف قانون اساسی و غیرآمریکایی است ، ممکن است بتوانید در وهله اول مردم را از پیروی از این دستورات بازدارید.”

WNYC / Gothamist برای تأیید هویت افرادی که در Oath Keepers ثبت نام کرده اند ، صدها نام ، آدرس ایمیل و آدرس خانه در یک لیست هک شده را با نامهای موجود در مقالات خبری ، رسانه های اجتماعی و پایگاه های عمومی دولتی مقایسه کرد. و کارکنان دولت فدرال ، اطلاعاتی درباره حقوق و حقوق بازنشستگی. نتایج نشان می دهد که یک گروه شبه نظامی در نیوجرسی در طول این سالها تعداد قابل توجهی از نیروهای پلیس و ارتش فعلی و سابق را استخدام کرده است.

در پرونده ها ، حدود 20 نفر با نام ، شماره تلفن و آدرس پلیس و افسران اصلاح و تربیت که در دو سال گذشته در لیست فعال بودند مطابقت داشت. اینها شامل افسران دو شهر بزرگ و متنوع این ایالت ، جرسی سیتی و پترسون ، همراه با تعدادی از جوامع روستایی و حومه ای می شد.

WNYC / Gothamist سعی کرد با تمام افسران فعال و سابق اجرای قانون که در جزئیات عضویت مشخص شده اند ، تماس بگیرد. اکثر آنها به درخواست تلفن خود ، پیام های متنی و ایمیل ها پاسخ نمی دهند. تعداد معدودی که این کار را انجام دادند اظهار داشتند که دیگر در گروه فعالیت نمی کنند یا هرگز فعالیت نمی کنند.

تحقیقات همچنین 15 نفر دیگر را شناسایی کرد که ادعا می کردند دارای سابقه نظامی هستند یا می توان آنها را شناسایی کرد. سه نفر دیگر از سال 2020 در پایگاه حقوق و دستمزد کارکنان دولت فدرال ظاهر شده اند ، از جمله یک نفر در وزارت امنیت داخلی.

17 عضو دیگر یا با آتش نشانان فعلی و سابق ، تکنسین های فوریت های پزشکی و دیگر امدادگران در نیوجرسی شناسایی یا مطابقت داشتند.

مایک ژرمن ، مامور سابق اف بی آی در حال تحقیق در مورد افراط گرایان راست افراطی ، هشدار داد که حضور نگهبانان سوگند در خطوط نجات می تواند اعتماد عمومی را به آژانس ها تضعیف کند.

وی گفت: “عموم مردم به این بستگی دارند که آنها وارد جامعه شوند و کار خود را عادلانه و برابر در برابر هر قربانی احتمالی انجام دهند.” بنابراین اگر آنها پیش داوری هایی داشته باشند یا قانون اساسی را به گونه ای تفسیر کنند که به طور نامناسب هیچ بخشی از جامعه را حذف نکند ، مشکل ساز است. “

یک افسر اصلاح طلب ، که در حال حاضر در دفتر کلانتری پاسایک مشغول به کار است ، در سوابق این گروه به عنوان حق عضویت سالانه در سال 2014 ذکر شده است. همان افسر در فیس بوک عضو هفت گروه افراطی و ضد مسلمان شناخته شد. بررسی برنامه رادیویی خدمات عمومی 2019 فاش کردنبه به گفته NJ.com ، این افسر همچنین بخشی از یک سایت سمت راست به نام “جنگ های صلیبی علیه انحطاط” بود. او به درخواست های اظهار نظر از طریق تلفن ، ایمیل یا پیام متنی پاسخ نداد.

یکی دیگر از افسران پلیس نیوجرسی که در روزنامه ها ظاهر شد ، کریگ یاکوزی بود ، کارآگاهی که در حال حاضر در دادستانی شهرستان هادسون در جرسی سیتی خدمت می کند. در یک تماس تلفنی کوتاه ، افسر تأیید کرد که اطلاعات خود را در فرم آنلاین “سوگند نگهبانان” وارد کرده است ، اما ادعا کرد که سالها پیش این کار را برای “اشتراک ایمیل” برای دریافت “رویدادهای جاری و دیدگاه متفاوت از جریان اصلی” انجام داده است. دیدگاه رسانه ای “” و اینکه “او با کسی ملاقات نکرده یا با او صحبت نکرده است” از سازمان.

جنیفر موریل ، سخنگوی دفتر دادستانی شهرستان هادسون ، گفت که آژانس وی در مورد بازداشت این افسر از نگهبانان سوگند تحقیق می کند و از مشاوره دادستانی کل درخواست می کند. به گفته وی ، هرگونه اطلاعاتی به FBI منتقل می شود.

موریل در ایمیلی گفت: “ترس های آشکاری وجود دارد که هر یک از اعضای مقامات انتظامی در فعالیت های چنین گروهی مشارکت داشته باشند.”

“چالشی برای دموکراسی ما”

گوربیر گروال ، دادستان وقت نیوجرسی در شهادت خود به کنگره هشدار داد که شبه نظامیان افراطی تهدیدی برای ایالت هستند.

گروال به کمیته فرعی تسلط خشونت آمیز سفیدپوستان با اشاره به افشاگری سال 2013 مبنی بر اینکه سه درصد از اعضا در اداره پلیس شهر جرسی کار می کردند ، گفت: “نهادهای مجری قانون نیوجرسی خطر ورود افراط گرایی شبه نظامیان به صفوف آنها را تشخیص داده اند.”

با این حال ، مشخص نیست که مقامات محلی تا کجا با چنین خطرات روبرو خواهند شد. دفتر شهردار جرسی ، شهردار دفتر پترسون و کلانتری شهرستان پاسایک به این سالات پاسخ ندادند که آیا وابستگی ظاهری کارکنان آنها به گروه های افراطی خط مشی کارکنان آنها را نقض کرده است یا مستحق تحقیقات بیشتر است.

ژرمن ، مامور سابق FBI ، گفت که اعتماد عمومی به پلیس و سایر آژانس های خط مقدم به تحقیقات دقیق بستگی دارد که ارتباط افسر یا سایر كاركنان دولتی را با سوگندخوانان و سازمان های مشابه ، از جمله دعاوی احتمالی حقوق مدنی ، مورد بررسی دقیق قرار می دهد. شکایات مدنی علیه آنها می تواند به عنوان سیگنال هشداردهنده دیگری عمل کند.

با این حال ، وی از مقامات دولتی خواست مراقب باشند. برخی از افرادی که به این گروه پیوستند ادعا کردند که آلمانی ها ممکن است ایدئولوژی آن را درک نکنند یا کار کمی انجام دهند. به گفته وی ، دیگران باید در مقابل افراد از نقش ها کنار گذاشته شوند یا از قدرت کنار گذاشته شوند.

آلمانی گفت: “این همه یا هیچ نیست.” “ممکن است برخی از افراد واقعاً درک نکنند این سازمان چیست ، یا تا 6 ژانویه متوجه نشده اند که این نوع ایده تا چه حد می تواند مردم را به دردسر بیاندازد.”

جان لوئیس ، محقق در برنامه افراط گرایی دانشگاه جورج واشنگتن می گوید ، اگرچه باید به مقامات دولتی روند مناسب رسیدگی شود ، اما مقامات باید این شجاعت را داشته باشند که تهدید افراط گرایی را جدی گرفته و تحقیقات فشرده ای را انجام دهند.

لوئیس گفت: “بخش بزرگی از عموم مردم و مقامات منتخب آمریکا از این تهدید راضی هستند و من فکر می کنم این یک چالش بزرگ برای دموکراسی ما است.” “گروه هایی مانند سوگند سوگند و دیگر گروه های بسیار ضددولتی واقعاً در تلاشند این نظام دموکراتیک را از درون برگردانند.”

دیدگاهتان را بنویسید