اسقف نیکلاس دی مارزیو از اسقف بروکلین کناره گیری کرد


اسقف نیکلاس دیمارزیو ، تنها چند هفته پس از آنکه توسط دو مرد که از تجاوز جنسی خودداری کردند و گفتند این حوادث در جوانی رخ داده است ، از سمت رهبر کلیسای کاتولیک در بروکلین کناره گیری می کند.

پاپ روز چهارشنبه استعفای دی مرزیو را اعلام کرد و پاپ فرانسیس خروج وی را پذیرفت.

دیمشو گفت ، دی مرزیو که در 16 ژوئن 2019 75 ساله شد ، در آن تاریخ استعفای خود را بر اساس قانون کانون ارائه کرد و پاپ آن را روز چهارشنبه امضا کرد.

این استعفا پس از آن صورت گرفت که دی مرزیو در 1 سپتامبر توسط تحقیقات اسقف اعظم نیویورک در پی ادعاهای دو مرد که به طور خصوصی ادعا کرده بودند دی مرزیو نیم قرن پیش ، هنگامی که کشیش نیوجرسی بود ، از وی سوء استفاده کرده بود ، آزاد شد.

دی مارزیو پس از اتهام آزار جنسی در نوامبر سال 2019 تبرئه شد.
پل مارتینکا

دیشو گفت ، پاپ فرانسیس اسقف رابرت برنان از کلمبوس اوهایو را به عهده گرفت تا نقش دی مارزیو را بر عهده بگیرد.

استعفای اسقف نیکلاس دی مارزیو توسط پاپ فرانسیس پذیرفته شد.
استعفای اسقف نیکلاس دی مارزیو توسط پاپ فرانسیس پذیرفته شد.
پل مارتینکا

دیمارزیو در بیانیه ای گفت: “پدر مقدس با انتخاب اسقف رابرت برنان ، از یک نیویورکی خواست تا به رهبری ایمان بروکلین و کوئینز بازگردد.” وی افزود: “از طرف اسقف بروکلین ، از اسقف برنان که سالهاست او را می شناسم استقبال می کنم و از توانایی خود در رهبری جامعه کاتولیک ما و ایجاد دستاوردهای شبانی که ما به آن اطمینان داریم ، استقبال می کنم. من واقعاً افتخار می کنم که 18 سال اسقف اسقف نشین بروکلین بودم. ”

کشیش گفت: “این یک لحظه تاریخی برای اسقف بروکلین به عنوان یک اسقف بسیار فعال است و انرژی اسقف برنان آن را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.” “من از برکات خدا در این دوره انتقالی می خواهم تا کار خدا ، از طریق خدمت او ، به طور م continueثر به بیش از 1.2 میلیون کاتولیک در سراسر بروکلین و کوئینز ادامه دهد.”

ارسال کابل

دیدگاهتان را بنویسید