استیصال ارتش اسرائیل از حزب الله به گفته ارتش رژیم صهیونیستی از فرار سربازان گریان تبدیل به کابوسی شد که هر روز تکرار می شد


گروه بین الملل رجانیوز: بدون شک شکست رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت لبنان در سال های 2000 و 2006 تأثیر عمیقی بر ذهن و روح صهیونیستی به ویژه سربازان، مقامات و سیاستمداران این رژیم داشت. و همچنین تأثیر زیادی بر کارشناسان اسرائیلی و البته رسانه ها علاوه بر آمارهای مستندی که منابع خبری در رابطه با تعداد کشته های اشغالگران به ویژه در جنگ ژوئیه 2006 منتشر کرده اند، در اعترافات فراوان خود اسرائیلی ها نیز شاهدی بر درماندگی ارتش است. و تمام ارتش های این رژیم در مقابل حزب الله متعدد است.

در همین زمینه سایت الخاندق تعدادی از اعترافات نظامیان و مقامات ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ جولای 2006 را گردآوری کرده است که به شرح زیر است:

عمری گینزبورگ که ستوان گردان 53 تیپ 188 ارتش رژیم صهیونیستی بود و در جنگ جولای 2006 شرکت داشت، در خاطرات خود نوشت: با شرکت وارد کشور شدم و تانکی که من دارم به خوبی به یاد دارم که در آن زمان چه احساسی داشتم، چقدر خوش شانس بودم که زنده از آنجا بیرون آمدم.

یاد و خاطره این سرباز صهیونیست را گرامی بداریم می گویند: 16 سال از آن جنگ می گذرد. و من تقریبا هر روز کابوس می بینم. و گاهی تا صبح بیدار می مانم حالا اعتراف می کنم که در 37 سالگی از تاریکی می ترسیدم و دوباره تاریک می شود.

وی درباره ماموریت خود در منطقه بنت جبل می گوید: طبق معمول هر روز از وضعیت سربازان مطلع می شوم، «عفید» را به خوبی به یاد دارم، او سربازی بود که حالش خوب نبود و قبل از عملیات در منطقه بنت جبیل به من گفت: ترک جنگ و بازگشت به اسرائیل (اشغال فلسطین) گفت من هم می خواهم به خانه برگردم و دیگر به اینجا نیایم. «نمی‌خواهم ناامیدت کنم. اما من واقعا می ترسم و من نمی خواهم بمیرم.”

گینزبورگ ادامه داد: به افیاد گفتم به تو نیاز دارم و بدون تو نمی توانیم این کار را انجام دهیم.

این افسر ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ جولای در خاطرات بعدی یا شاید بهتر باشد اعترافاتش را بکند. وقتی با یکی از افسران این ارتش به نام «گیدئون» ملاقات کرد، توضیح دهید که چه اتفاقی برای او افتاد: گیدئون پس از سؤال از پایان جنگ و آتش بس از من در مورد وضعیت سربازان گروهان من پرسید. پس به او گفتم هیچ کس نمی تواند واقعاً درک کند که ما در لبنان چه چیزی را تجربه می کنیم. چگونه یک ارتش می تواند ما را برای هفته ها در جنگل رها کند؟ به خوبی به خاطر دارم که هرگز نمی خواستم به لبنان برگردم. و به ندرت مجبور به عمل جراحی شد. من فرمانده گروهان هستم. اما تمام تلاشم را می کنم که تانک نکنم و از مرزها عبور نکنم.

وی در ادامه گفت: گیدئون سرباز بود و از پاسخ من متحیر شد، به او گفتم: یادم هست یک بار بعد از جنگ که وارد مرز لبنان شدم پاهایم می لرزید و این وضعیت ادامه داشت، ادامه دهید تا بیاییم. بازگشت.”

روی گریلاک یکی دیگر از سربازان صهیونیست در گردان 931 تیپ «النحل» ارتش صهیونیستی در جنگ جولای بود. و به تشریح وضعیت اسفبار ارتش اسرائیل در این جنگ پرداخت. هنوز تمام جزئیات را به یاد دارم. از وقایع این جنگ در 12 تیر 1385 ساعت 3 بامداد به حومه روستای الکندوریه رسیدیم. نیروهای حزب الله در کمین ما هستند و از چهار جهت حمله می کنند. اگر فیلم های هالیوودی از اتفاقاتی که برای ما افتاد زاده می شوند آن فیلم مطمئنا برنده اسکار خواهد شد. در این درگیری دو سرباز اسرائیلی کشته و پنج سرباز زخمی شدند. هرگز فریاد سربازان را فراموش نمی کنم.

«اوریت شامیر» از دیگر سربازان ارتش رژیم بود که در جنگ تیرماه شرکت داشت. او 16 سال پیش در این باره صحبت کرد، در 12 جولای 2006 جنگ دوم با لبنان آغاز شد. روند تصمیم گیری نیروهای مسلح قبل و حین جنگ اگر در جای دیگری اتفاق می افتاد خنده دار بود. حزب الله به رهبری عماد محنیه (فرمانده نیروهای مسلح ضد اسلامی لبنان) عملیاتی را آغاز کرد که طی آن 3 سرباز اسرائیلی پس از 45 دقیقه کشته و 2 نفر اسیر شدند و ارتش اسرائیل از حمله مطلع شد و در محل حاضر شد. با ورود ارتش، تانک های مرکاوا برای شناسایی منطقه و جلوگیری از اسیر شدن سربازان وارد خاک لبنان شدند. ناگهان احساس کردیم یک تانک با یک بمب برخورد کرد و چهار سرباز کشته شدند.

وی ادامه داد: ارتش اسرائیل گزارش های این حادثه را حداقل به مدت یک ماه از ایهود اولمرت (نخست وزیر وقت رژیم اشغالگر) مخفی کرده و پس از انجام این کار سربازان اسیر اسرائیلی «ریگیو» و «گلد» را پیدا کرد. واسر همان شب در ساعت 10:30 صبح، دو ساعت بعد از جلسه. اسرائیل متفق القول است که جنگ دوم را با لبنان آغاز کند.

یوسی سرید، سیاستمدار و تحلیلگر صهیونیست، معتقد است اولمرت تنها فردی در تاریخ بود که از جنگی که آغاز کرد غافلگیر شد. اولمرت در پنجمین روز جنگ، اهداف خود را اینگونه اعلام کرد: آزادی ریگیو و گلدواسر و خلع سلاح حزب الله و حذف آن از مرزهای لبنان. اما آیا این اهداف واقعا موفق هستند؟

منبع: تسنیم