استرس همه گیر چرخه قاعدگی بسیاری از زنان را تغییر داده است


جدیدترین اخبار سلامت زنان

خبرنگار دنیز مان بهداشت روز

دوشنبه ، 4 اکتبر 2021 (اخبار HealthDay)

از ترس از بیماری گرفته تا انزوا ، همه گیری COVID-19 سطح استرس را به طرز چشمگیری افزایش داده است و در بسیاری از زنان این افزایش باعث تغییر در دوره های ماهانه آنها شده است.

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان به نظرسنجی آنلاین تغییرات در چرخه قاعدگی را در طول همه گیری گزارش داده اند ، از جمله تفاوت علائم قبل از قاعدگی و زمان بین چرخه ها و مدت زمان خونریزی.

نویسنده این مطالعه می گوید: “شناخته شده است که استرس می تواند باعث تغییر در چرخه قاعدگی شود و این تغییرات از دوره های کوتاه تر یا طولانی تر تا خونریزی شدیدتر یا آسان تر است و می تواند باعث شود زنان و افرادی که در دوران قاعدگی هستند یک دوره زمانی را از دست بدهند یا از دست بدهند.” .. نیکول ویتوویچ او دستیار تحقیق در علوم اجتماعی پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه نورث وسترن در فاینبرگ ، شیکاگو است.

“تغییرات یا بی نظمی های چرخه قاعدگی مربوط به استرس … ممکن است نگران کننده باشد یا استرس یا ناامنی بیشتری را در افراد معلول ایجاد کند ، به ویژه در افرادی که ممکن است چرخه قاعدگی خود را به عنوان وسیله پیشگیری از بارداری کنترل کنند یا در افرادی که به طور فعال تلاش می کنند او بچه دار شود. “

در این مطالعه ، بیش از 200 زن مبتلا به قاعدگی در ایالات متحده از ژوئیه تا آگوست 2020 در یک نظرسنجی آنلاین شرکت کردند. آنها به س questionsالات مربوط به میزان استرس در طول همه گیری و چرخه قاعدگی خود پاسخ دادند.

این مطالعه نشان داد که هرچه استرس زنان در هنگام مسدود شدن همه گیری در ایالات متحده بیشتر می شد ، بی نظمی قاعدگی آنها شدیدتر بود. زنانی که میزان استرس بالایی را گزارش کرده بودند ، بیشتر از زنانی که در مراحل اولیه بیماری همه گیر دچار استرس خفیف شده بودند ، بیشتر در معرض خونریزی و مدت زمان طولانی تری بودند.

این مطالعه به تازگی به صورت آنلاین در نشر شده است مجله سلامت زنانبه

محققان می گویند این اولین مطالعه در ایالات متحده است که به بررسی اثرات استرس قاعدگی می پردازد. مطالعات قبلی بی نظمی قاعدگی را با اختلالات خلقی مانند اضطراب و افسردگی و همچنین عوامل استرس زای حاد مانند بلایای طبیعی ، آوارگی یا قحطی مرتبط دانسته اند.

این یافته ها منعکس کننده آنچه دکتر سوسن خلیل از بسیاری از بیماران خود می شنود. او استادیار زنان و زایمان و علوم باروری در دانشکده پزشکی Icahn در Mount Sinai نیویورک است که یافته ها را مرور کرده است.

خلیل گفت: “وقتی استرس بر چرخه قاعدگی شما تأثیر می گذارد ، پیش بینی زمان باروری یا بارداری سخت تر است.” همچنین ادامه تلاش برای بچه دار شدن سخت تر است زیرا پیش بینی تخمک گذاری دشوار است و این می تواند بر استرس تلاش برای باردار شدن بیفزاید. “

بسیاری از بیماران خلیل می ترسند که واکسن COVID-19 باعث تغییرات قاعدگی شود. وی گفت: “واکسن بی خطر است و ارتباط مستقیمی با تغییرات اندومتر ندارد ، اما این حوزه جدیدی از تحقیقات است.” قاعدگی زمانی اتفاق می افتد که مخاط رحم (آندومتر) دور ریخته می شود.

خلیل توصیه می کند: “اگر خونریزی بیشتری دارید یا نگران این هستید که چرخه قاعدگی شما تغییر کرده است ، به پزشک خود مراجعه کنید ، زیرا این کار مکالمه را باز می کند.”

اطلاعات بیشتر

انجمن روانشناسان آمریکا روشهای سالمی برای مقابله با استرس ارائه می دهد.

منابع: نیکول وویتوویچ ، دکترا ، دستیار تحقیق ، علوم اجتماعی پزشکی ، دانشکده پزشکی دانشگاه نورث وسترن فاینبرگ ، شیکاگو ؛ سوزان خلیل ، استادیار متخصص زنان و زایمان و علوم باروری ، دانشکده پزشکی ایکان در کوه سینا ، شهر نیویورک ؛ مجله سلامت زنان، سپتامبر 28 ، 2021 ، آنلاین

MedicalNews
حق چاپ © 2021 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.پرسش

بیماری التهابی لگن (PID) چیست؟
پاسخ را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید