استخدام مربی شخصی – آیا واقعاً ارزش پول را دارد؟

اخیراً با یکی از دوستانم گفتگوی جالبی داشتم. ما در مورد کسب و کار آموزشی من صحبت می کردیم و به ناچار نرخ ساعتی مورد بحث قرار گرفت. یک سالن ورزشی محلی امتیازات “آموزش شخصی” ذکر شد. رقم 60 دلار و ساعت به ذهنم می رسد نظر او برای من این بود که “این پول زیادی است فقط برای اینکه خوب به نظر برسم”. این باعث شد به چند چیز فکر کنم، یعنی درک ارزش در صنعت تمرین، و همچنین این تصور که تنها دلیل “تمرین کردن” “خوب به نظر رسیدن” است.

بنابراین آیا نرخ آموزش 60 دلاری در ساعت پول زیادی است؟ شاید شایدم نه. بستگی به این دارد که چه کسی آموزش را انجام می دهد. برای اینکه شخصی در حین تمرین کنار شما بایستد و در حالی که با تلفن همراه صحبت می کند تعداد تکرارها را بشمار – بله. برای اینکه کسی در گوش شما فریاد بزند “تو می توانی، بیا، یک تکرار دیگر” – بله. متأسفانه در این تجارت بسیار زیاد است.

قسمت دوم اعتراض او در واقع من را کمی آزار داد. آیا مردم مربیان شخصی استخدام می کنند تا بتوانند ظاهر خوبی داشته باشند؟ کاملا! آیا خوب به نظر رسیدن هدف مشترک کسانی است که به تنهایی شروع به ورزش می کنند؟ مطمئنم که هست. آیا این دلیل اصلی آموزش مشتریان است؟ – کاملاً صادقانه می توانم بگویم که اینطور نیست. به همین دلیل من خودم را هم تمرین نمی کنم. من آن را بیشتر به عنوان یک عارضه جانبی مفید می بینم – یک تصادف خوشحال کننده.

پس چرا من تمرین می کنم و چرا این دانش را به دیگران منتقل می کنم؟ دلایل مختلفی وجود دارد، اما به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. عملکرد، و سلامتی

عملکرد – این می تواند برای افراد مختلف معنای متفاوتی داشته باشد. ورزشکار می خواهد بتواند سریعتر بدود، بالاتر بپرد و استقامت بیشتری در محیط ورزشی داشته باشد. یک فرد در جمعیت عمومی ممکن است بخواهد چند پله را بدون باد کردن راه برود، با بچه‌هایش توپی را بدون درد به اطراف پرتاب کند، یا حتی صبح‌ها بدون درد و رنج از رختخواب بلند شود.

سلامت – این هم بر ورزشکار و هم بر افراد عادی تأثیر می گذارد و طیف وسیعی از رشته ها را در بر می گیرد. تغذیه، عملکرد مفاصل، ترکیب بدن و پیشگیری از بیماری، فقط به نام چند مورد. یک مربی خوب می‌تواند در حوزۀ فعالیت خود به این مسائل بپردازد، یا در صورت لزوم به سایر متخصصان ارجاع دهد.

پس آیا استخدام مربی ارزشش را دارد؟ جدا از هزینه، ارزش استخدام مربی یا مشاور آمادگی جسمانی چیست؟ من به یک مربی خوب پیشنهاد می کنم:

  • قبل از وارد شدن به یک رابطه آموزشی با مشتری، زمانی را برای شناختن مشتری بالقوه اختصاص دهید. بگذریم، هیچ کس با همه کنار نمی آید. هر دو طرف باید قبل از شروع آموزش مطمئن شوند که با یکدیگر سازگار و راحت هستند. این می تواند تا حد زیادی از ناامیدی هر دو طرف را نجات دهد.
  • یک تاریخچه کامل از مشتری، شامل سوابق پزشکی و سوابق، تاریخچه آموزشی، پرسشنامه‌های سبک زندگی و تغذیه، به‌علاوه یک کاربرگ انگیزه و هدف بگیرید. هرچه بتوان اطلاعات بیشتری را جمع آوری کرد، شانس برای یک نتیجه موفق بیشتر می شود.
  • یک ارزیابی فیزیکی کامل از مشتری انجام دهید، که شامل، اما نه محدود به – تجزیه و تحلیل وضعیت بدن، راه رفتن، انعطاف پذیری و تناسب اندام است.
  • با مشتری ارتباط برقرار کنید و ورودی را در طراحی و اجرای برنامه تشویق کنید. بله، فردی برای تخصص خود مربی استخدام می کند، اما افراد زیادی دوست ندارند که به او دیکته شده و مدیریت خرد شود. دادن و گرفتن بین مربی و مشتری به مربی کمک می کند تا بهتر بداند چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند و مشتری را در کل فرآیند درگیر و فعال نگه می دارد.
  • طراحی برنامه ها با در نظر گرفتن هر مشتری فردی – شخصی سازی. این نکته تمام کار ارزیابی است. برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف و رفع آنها با آموزش مناسب. این همیشه به معنای قوی‌تر کردن مشتری نیست، اغلب اوقات باید ابتدا به عملکرد مشترک و انعطاف‌پذیری پرداخت. شروع کردن هر مشتری با همان برنامه آماده، دستوری برای شکست است.
  • دائماً دوباره ارزیابی کنید و به دنبال بهبود باشید. در مشتری – یک مربی خوب هر تکرار از هر ست را ارزیابی می کند. ارزیابی مجدد باید به طور منظم انجام شود تا بتوان پیشرفت را ارزیابی کرد و آموزش را تنظیم کرد. در مربی – یک مربی خوب دائما به دنبال بهبود مجموعه مهارت های خود و ارزشمندتر شدن برای مشتری است.

نکته اصلی ارزش در مقابل هزینه است. اگر مربی با مشتری خود هماهنگ باشد و نتیجه بگیرد، هزینه مشکلی نیست. هدف من هرگز نیاز به بازاریابی خدماتم نیست. آنقدر مربی خوبی باشم که باید تجارت را کنار بگذارم.