اسانس مکمل های غذایی

آگاهی و مصرف مکمل های غذایی روند اخیر است. قبلاً به صورت گیاهان طبیعی بوده و اکنون با توجه به تکنولوژی روز تبدیل به مکمل هایی شده اند که روزانه مصرف می شوند. این فناوری گیاهان را به اشکال بسیار پیچیده ای مانند مایعات، قرص ها، کپسول ها، چای و سایر اشکال تزئین شده تبدیل کرده است. حتی در حال حاضر، چند مکمل وجود دارد که در خانه ساخته شده اند و هنوز تجاری نشده اند.

عملکرد معمول یک مکمل غذایی این است که مواد مغذی از دست رفته را در رژیم غذایی یا وعده غذایی معمولی اضافه کند تا آن را به عنوان یک غذای متعادل تبدیل کند. اشکال این مکمل ها متنوع است و همچنین مواد تشکیل دهنده آن مانند مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین ها، اسیدهای آمینه و گیاهان متفاوت است. قطعاً آنها وعده غذایی معمولی را به عقب نمی اندازند، اما مطمئناً جنبه سلامتی رژیم را در صورت همراهی با وعده غذایی افزایش می دهد.

دلایل مصرف مکمل های غذایی بیشتر و متنوع است. یکی از دلایل حیاتی محیط زیست آلوده است. آلودگی محیطی باعث ایجاد سموم در آب آشامیدنی، هوای تنفسی و غذاهای خوراکی شده است. بدن ما به سختی تلاش می کند تا تمام این سموم را از بین ببرد و برای متعادل کردن سلامتی به تغذیه بسیار زیادی نیاز دارد. این مکمل‌های غذایی قدرت بیشتری را برای جبران غذای از دست رفته به بدن می‌دهند.

استرس روانی بسیار رایج شده است و باعث می شود بدن در برابر بیماری ها مقاومت کمتری داشته باشد. مصرف مکمل ها باعث تقویت ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری ها می شود. مکمل‌های گلیکو مغذی معمولاً برای مدیریت استرس توصیه می‌شوند.

ورزشکاران، ورزشکاران و افرادی که در زندگی روزمره خود فعالیت بدنی زیادی دارند باید مکمل های غذایی را همراه با رژیم خود مصرف کنند. آنها مازاد را به بدن می دهند تا نیازها را برآورده کند. این افراد می توانند پروتئین ها، مواد معدنی و همچنین ویتامین ها را مصرف کنند. بچه ها نیز می توانند مکمل هایی را که مخصوص آنها تولید شده است مصرف کنند، زیرا در مراحل رشد خود به مکمل های اضافی نیاز دارند.

مهمتر از همه، عامل اصلی از دست دادن سلامتی، عادات غذایی محروم است. الگوی شلوغ کاری که در این دوران عادی شده است، مرد را وادار کرده است که سلامتی را بهای کسب ثروت خود بدهد. اگر سلامتی را جزء ضروری زندگی می‌دانید، مکمل‌ها را در کنار رژیم غذایی نامتعادل خود بگنجانید، که قطعا سلامت از دست رفته را تقویت می‌کند و انرژی مورد نیاز، سلامت، ایمنی و رشد را برای کودکان تامین می‌کند.

اگرچه افسانه های مختلفی در مورد مصرف مکمل ها وجود دارد، اما مزایای آن از افسانه ها بیشتر است. فروشگاه های زیادی برای یافتن مکمل غذایی مناسب شما وجود دارد، مانند GNC همسایه، فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه های مکمل و فروشگاه های آنلاین. نمی توان تمام مکمل های موجود در بازار را مصرف کرد. شما باید نیاز خود را بدانید و بتوانید برند و محتوای مناسب را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. قیمت آنها نیز بسته به فرآیند تولید متفاوت است. اگر سردرگم هستید از دوستان و افراد با تجربه کمک بگیرید.