از خزانه سیاست خارجی برای نشان دادن دیپلماسی از پول استفاده نمی کنیم/ به صهیونیست ها اجازه نمی دهیم با بازیچه به مخالفت با ایران مشروعیت بخشند. «باج گیری حداکثری»/ هر دو روش تعامل و تقابل نه بدوی است و نه زشت.


گروه سیاسی – رجانیوز: علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه امروز (۲۷ خرداد) در نشست انجمن اسلامی ایران پژوهان گفت: دانشگاه تهران: ماه گذشته بیشتر مرهون تلاش های وزارت امور خارجه در عرصه منطقه ای و جهانی بود. به دلیل رویکرد هوشمندانه ابزارهای دیپلماتیک برای استفاده حداکثری از همه استعدادهای ملی و فراملی برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی.

وی با بیان اینکه راهبرد مدیریت فعلی وزارت امور خارجه مبتنی بر احیای وزارت امور خارجه در حاکمیت جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف است، گفت: سیاست خارجی یکی از رویکردهای راهبردی است. وزارت امور خارجه در دولت سیزدهم

معاون وزیر امور خارجه گفت: تلاش جدی برای جلوگیری از «هزینه‌های خزانه‌داری سیاست خارجی» برای «نمایش موفقیت دیپلماتیک» یکی از ویژگی‌های راهبردی ابزار سیاست خارجی دولت سیزدهم برای نشان دادن موفقیت در عرصه دیپلماسی است. ما تمایلی به تحمل اصول و مبانی سیاست خارجی و خطوط قرمز نظام نداریم. اما هنر دیپلماسی قربانی کردن مردان برای دستیابی به اهداف سیاست خارجی است.

باقری تاکید کرد: آسیب های ساختاری در سیاست خارجی به اندازه گسست سیاست خارجی است.

ما در وزارت امور خارجه به اصل اقدام پیشگیرانه در سیاست خارجی اعتقاد داریم و از آن حمایت می کنیم. بنابراین ما هر رویکرد متقابل را ترویج می کنیم و رویکرد متقابل را با هزینه یابی جدا می کنیم.

وی همچنین به تهدید و فرصت طلبی در ابزار دیپلماتیک اشاره کرد و گفت: «تهدید» و «فرصت ربایی» دو سکه ابزار دیپلماتیک از نظر سرعت، تنوع و گستردگی توسعه منطقه ای و کلاس جهانی است.

با اذعان به این واقعیت که موفقیت در سیاست خارجی بستگی دارد باقری گفت: اجماع ملی در حوزه راهبردی سیاست خارجی، وزارت خارجه متعهد به ایجاد اقناع ملی در محورهای اصلی سیاست خارجی است. “و در این بین ما گسترش همکاری برای نخبگان برای تبیین ابعاد فنی و حرفه ای هر موضوع استراتژیک سیاست خارجی و رسانه ها برای ترویج و ایجاد نهادهای متقاعدسازی ملی.

یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره‌کننده کشورمان تاکید کرد: در هر کجای دنیا که به فکر منافع ملی، امنیت و رفاه ایران باشد، عقاب دیپلماسی جمهوری اسلامی بلافاصله ظاهر شد.»

باقری تاکید می کند: ملاک همجواری و دوری با کشورهای دیگر شرقی یا غربی بودن آنها نیست. اما ملاک ابزار سیاست خارجی میزان دوری یا نزدیکی آن به تامین امنیت ملی و منافع رفاهی است، بنابراین شیوه تعامل نه خوب است و نه زشت.

بیان می کند که ایجاد و تقویت اعتماد سیاسی متقابل پیش نیاز ثبات روابط بین المللی است. وی افزود: وزارت امور خارجه اعتماد متقابل سیاسی را در اولویت سیاست همسایگان خود قرار داده است.

** تنوع در تعاملات اقتصادی و تجاری از ویژگی های دیپلماسی اقتصادی دولت است.

از نظر دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه معاون وزیر امور خارجه گفت «تنوع در تعاملات اقتصادی»، «تنوع در تجارت»، «ثبات روابط اقتصادی» و «ابزار روابط اقتصادی» تا حد زیادی از شاخصه های اصلی دیپلماسی اقتصادی در سیاست خارجی است که در چند ماه گذشته در تحقق اقتصادی موفق بوده است. روابط با کشورهای دیگر

وی ادامه داد: به دنبال آن با انعقاد قراردادهای متعدد با کشورهای منطقه در زمینه حمل و نقل و تبادل انرژی، از جمله گاز و برق تلاش شده است تا از منابع و توانایی های سخت و نرم استفاده بهینه شود. از جمله ژئوپلیتیک و موقعیت جغرافیایی اقتصادی موقعیت جغرافیایی منطقه و ارتقای ایران در سطح بین المللی.

باقری، تشریح، تفکیک و استنباط عناصر سیاست خارجی در مدارس شهید سلیمانی را از دغدغه‌های دیپلمات‌های حرفه‌ای در سطح انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: حرکت در این مسیر باید به ویژگی کلیدی این وزارتخانه تبدیل شود.

وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی های سیاست خارجی در مکتب شهید سلیمانی که برگرفته از سیره امام خمینی (ره) در سیاست خارجی است، هنر تحول در مبانی و ارزش های اسلامی است. انقلاب به سوی شاخص ها و معیارهای منافع ملی”

باقری به نقش وزارت امور خارجه در تهدیدها و مثبت اندیشی ها در ماه های اخیر پرداخت و گفت: «هوش راهبردی»، «شجاعت»، ایفای نقش مثبت و منفی مناسب در پدیده و توسعه ای که هم تهدید و هم فرصت دارد. “تصمیم گیری” و “قدرت عمل” جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی و تغییر. «دیپلماسی ایران» الگویی موفق برای مسیری کم هزینه از میان باتلاق ها ارائه کرد. تهدیدها و فرصت ها به حداکثر و به موقع است

معاون وزیر امور خارجه افزود: تبادل بیش از پنج هیئت سیاسی و اقتصادی از جمله در سطح ریاست جمهوری و وزیران خارجه. بین ایران و کشورهای پنج قاره در چند هفته گذشته. و بیش از 50 سند برای توسعه دریافت کرد برنامه های توسعه و ادغام و تملک» روابط دوجانبه نشان دهنده قصد جمهوری اسلامی ایران برای «تامین منافع ملی»، «تسهیل رفاه ملی» و «حفظ امنیت ملی» از طریق روابط بین‌الملل.

وی افزود: اینکه دولت تمام تخم‌های سیاست خارجی خود را در سبد مذاکرات قرار نداده است، به اراده لطمه نمی‌زند و نخواهد بود. ادامه تلاش ها و تلاش جدی تجهیزات دیپلماتیک برای به نتیجه رساندن مذاکرات».

وی افزود: دشمن ایران باید ایران را بداند که می تواند بالاترین فشار آمریکا را شکست دهد. و مجبور کردن رهبران کاخ سفید به اعتراف به شکست به صهیونیست ها اجازه نمی دهد که ایران هراسی را با بازی “باج خواهی حداکثری” و قانونی کردن آن علیه ایران ترویج کنند.

** گوش ما به انتقاد سازنده گوش می دهد و میزبانان گشاده دل ما انتقاد را گاز می گیرند.

باقری گفت ما سربازان در دیپلماسی بعد از رئیس جمهور محترم هیچ حریمی نداریم. ما تحت هیچ شرایطی حریم ارزش های انقلابی و کمترین لطمه به منافع ملت را تحمل نخواهیم کرد.

** رئیس جمهور صاعصدر در مواجهه با انتقاد، معامله گران بازار سیاسی را ناراحت می کند.

معاون وزیر امور خارجه به سعید صدر رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور سعیدصدر در مواجهه با انتقادات برخی از دلالان بازار بازی های سیاسی را ناراحت کرد.