از آنجایی که مصرف کنندگان به سلامت و تناسب اندام بیشتر علاقه مند می شوند، مواد پروتئینی شاهد تقاضای بیشتری هستند

طبق برآوردهای سازمان ملل متحد (UN)، جمعیت جهان تا پایان سال 2050 به سرعت به 9.5 میلیارد نفر افزایش خواهد یافت. با افزایش جمعیت و جهانی شدن، تقاضای جهانی برای غذا به طور قابل توجهی در حال افزایش است. جهان در حال گذر از تغییرات اقتصادی-اجتماعی مختلفی از جمله افزایش درآمد قابل تصرف، پیری جمعیت و شهرنشینی است. مصرف کنندگان نسبت به سهم غذاهای غنی از پروتئین در یک زندگی سالم آگاه تر شده و به تغییراتی در عادات غذایی در سطح فردی منجر می شود. افزایش نیاز به مکمل های پروتئینی در یک رژیم غذایی سالم منجر به افزایش تقاضا برای مواد پروتئینی در سراسر جهان می شود.

پروتئین ها – بلوک های سازنده بافت عضلانی

پروتئین ها ترکیبات آلی هستند که عمدتاً از 20 نوع اسید آمینه مختلف ساخته شده اند. آمینو اسیدها با پشتیبانی از تقریباً تمام فرآیندهای متابولیک در بدن انسان نقش های مهمی را ایفا می کنند. از آنجایی که بدن نمی تواند برخی از انواع اسیدهای آمینه را به تنهایی تولید کند، مهم است که غذاهای پر پروتئین را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا از کمبود پروتئین جلوگیری کنید. مصرف مقدار کافی پروتئین برای عضله سازی و ترمیم بافت های بدن ضروری است. پروتئین ها منبع بزرگی از انرژی برای بدن انسان هستند و ایمنی را در برابر آنتی ژن هایی مانند ویروس ها و باکتری ها تقویت می کنند. در نتیجه، آگاهی روزافزون از اهمیت مصرف آن در رژیم غذایی باعث رشد بازار مواد پروتئینی می شود.

انواع پروتئین ها بر اساس منبع اصلی آنها

به غذاهایی که حاوی انواع اسیدهای آمینه هستند، پروتئین کامل می گویند. پروتئین های کامل معمولا از غذاهای حیوانی به دست می آیند. از سوی دیگر، پروتئین های غذاهای گیاهی که پروتئین های مکمل نامیده می شوند، پروتئین کامل محسوب نمی شوند. غذاهای گیاهی باید همراه با غذاهای حیوانی مصرف شوند تا پروتئین کامل در رژیم غذایی گنجانده شود.

از آنجایی که بدن انسان نمی تواند پروتئین ذخیره کند، غذاهای گیاهی و حیوانی تنها منابع دریافت پروتئین به بدن هستند. غذاهایی که حاوی پروتئین حیوانی هستند ماهی، گوشت، تخم مرغ، لبنیات و مرغ هستند و غذاهای حاوی پروتئین گیاهی عمدتاً شامل آجیل، عدس و لوبیا هستند. پروتئین های گیاهی و حیوانی بر اساس انواع مختلف اسیدهای آمینه موجود در غذاهای گیاهی و حیوانی طبقه بندی می شوند. اجزای پروتئینی با منشاء حیوانی حاوی طیف گسترده ای از اسیدهای آمینه ضروری هستند، در حالی که برخی از پروتئین های گیاهی حاوی مقدار نسبتاً کمتری از اسیدهای آمینه هستند. اگرچه برخی از انواع ویتامین ها و مواد مغذی سرشار از منابع پروتئین حیوانی هستند، خوردن انواع خاصی از گوشت می تواند باعث بیماری شود.

مصرف کنندگان نسبت به مصرف غذای خود آگاه تر می شوند و در حالی که اجزای پروتئینی را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند، انتخاب های حیاتی می کنند. تولیدکنندگان مواد پروتئینی در سرتاسر جهان عوامل موثر بر تصمیمات خرید مصرف کننده را به دقت زیر نظر دارند. انتظار می‌رود بینش مصرف‌کننده تأثیر قابل‌توجهی بر استراتژی‌های تولید و بازاریابی تولیدکنندگان مواد پروتئینی در سراسر جهان داشته باشد.

نوآوری محصول یک روند محبوب در میان تولید کنندگان مواد پروتئینی است

آرلا فودز، تولیدکننده محصولات لبنی مستقر در دانمارک، اخیراً طیف جدیدی از غذاهای مکمل حاوی پروتئین آب پنیر با کیفیت بالا را روانه بازار کرده است. طیف محصولات جدید از نوزادان در انتقال از شیر مادر یا شیر خشک به غذای جامد پشتیبانی می کند. این شرکت همچنین بیان کرد که طیف وسیعی از مکمل ها حاوی پروتئین آب پنیر مشتق شده از شیر گاو به عنوان یک عنصر کلیدی است که مزایای سلامتی متعددی مانند مدیریت آلرژی، سلامت روده و رشد استخوان در نوزادان را ارائه می دهد.

FrieslandCampina DMV BV، یک بازیگر جهانی در بازار مواد پروتئینی، محصول جدیدی ارائه کرد: “Nutri Whey Native” منبع طبیعی و خالص پروتئین آب پنیر. این شرکت فناوری های پیشرفته ای مانند فناوری میکروفیلتراسیون سرامیکی را برای اطمینان از طبیعی بودن محصول یکپارچه کرده است. با افزودن ارزش غذایی بالا به محصول، تقاضای رو به رشد مصرف کنندگان برای محصولات طبیعی و سالم را هدف قرار می دهد. بیش از 14 درصد از محتوای لوسین موجود در Nutri Whey Native، دستیابی به سطوح مناسب لوسین را برای سنتز عالی پروتئین ماهیچه‌ها آسان‌تر می‌کند.

Cargill Inc.، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد غذایی در جهان، اکنون بیشتر بر درک نیازهای مصرف کننده و معرفی مواد پروتئینی خلاقانه متمرکز شده است. شرکت Cargill بیش از 1000 آمریکایی را برای نظرسنجی Feed4Thought در دسامبر 2017 مورد بررسی قرار داد، که نشان داد حدود 62 درصد از هزاره ها به مواد پروتئینی با مکمل های طبیعی علاقه نشان می دهند. در نهایت، این شرکت اشاره کرد که مصرف‌کنندگان مواد پروتئینی را ترجیح می‌دهند که از حیواناتی که از مواد افزودنی خوراک طبیعی تغذیه شده‌اند، تهیه شود. با توجه به تقاضای رو به رشد برای مصرف پروتئین و گوشت در ایالات متحده، شرکت کارگیل بیش از 850 میلیون دلار در تجارت پروتئین حیوانی خود سرمایه گذاری کرد. این شرکت از آخرین پیشرفت‌ها در علم گوشت، زنجیره تامین و روندهای غذایی برای اطمینان از رشد بلندمدت در صنعت استفاده می‌کند.

از آنجایی که مصرف کنندگان بیشتر به سلامتی خود آگاه می شوند و مایل به تغییر عادات غذایی خود با پروتئین هستند، تقاضای جهانی برای مواد پروتئینی به سرعت در حال افزایش است. همراه با پذیرش فناوری‌های نوآورانه تولید، بازیگران بازار استراتژی‌های بازاریابی منحصربه‌فردی را برای جذب مشتریان بیشتر ترکیب می‌کنند. همکاری با ورزشکاران پیشرو برای ترویج مواد پروتئینی با کیفیت برای تغذیه ورزشی می‌تواند همچنان یک روند محبوب با شرکت‌های غذایی معتبر در بازار باشد. به عنوان مثال، آدریانو باستوس برزیلی – برنده هشت ماراتن – و ماجا آلم از دانمارک – دارنده مدال طلا در جهت یابی و دوی صحرایی – به عنوان سفیران Lacprodan® HYDRO.365 ثبت نام کرده اند. Lacprodan® HYDRO.365 هیدرولیز پروتئین آب پنیر ممتاز Arla Foods است.