ارائه بیمه درمانی برای بیش از 5 میلیون نفر امیدوار کننده است.


گروه سیاسی – رجانیوز: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز هیئت دولت. که از ساعت 7 صبح آغاز شد سفر معاون اجرایی به استان های مختلف را تحسین کنید. برای پیگیری اجرای مجوز سفر در استان‌های دولت، افزود: اگر مجوز سفر وجود نداشته باشد، مردم بدبین هستند. در حالی که باید برای تقویت امید مردم تلاش کنیم.

دکتر رئیسی از دستگاه های اجرایی خواست تا اقدامات و تلاش ها را برای امیدبخشی به اخبار اعلام کنند و گفت: یکی از خبرهای امیدواری امروز اقدام وزارت بهداشت برای تحت پوشش قرار دادن بیش از 5 میلیون نفر از مردم بیمه سلامت است. “

رئیس جمهور افزود: خبر خوب این است که اقدامات دیگری برای کمک به خانواده های نابارور در حال انجام است. و این دو اقدام در راستای نیازهای جدی مردم و در چارچوب تعهدات انتخاباتی دولت است.

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سالروز جهاد سازندگی گفت: و در دوران سازندگی از برکات آنها برخوردار شدیم.

رئیس جمهور گفت “تا یک نقطه فکر کنید اگر ساختمان جهاد با وزارت کشاورزی ادغام شد. منجر به بهینه سازی در هر دو بخش خواهد شد اما با گذشت زمان وضعیت تغییر کرده است.» اما کار در حمایت، هدایت و نظارت بر کار است که قبلاً روی وزارت جهاد سازندگی متمرکز بود در عوض، واقعاً مورد غفلت قرار گرفت.

دکتر رئیسی افزود: در وزارت جهادکشاورزی بخش کشاورزی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و بخش جهادی در سایه آن باقی مانده است. در وزارت ورزش و جوانان هم همین اتفاق افتاد. و سازمان و بودجه پروژه که جوانان و بخش پروژه کمتر مورد توجه قرار گرفتند

رئیس سازمان طرح و بودجه را زاییده اندیشه دولت دانست و گفت: این سازمان باید همواره همه عناصر، اجزا و ابعاد دولت را بررسی کند. و طرح را به موقع ارائه دهید، یادآوری کنید و اقدام کنید. در وزارت ورزش و جوانان بخش جوانان باید مورد توجه و اشتیاق بیشتری قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اهمیت روحیه جهادی همه مسئولان کشوری خاطرنشان کرد: با توجه به رسالت و مسئولیت‌های وزارت جهاد کشاورزی، مقوله جهادی در اجرای طرح ها و طرح هایی مانند اصلاحات اقتصادی موثر و یکپارچه است.

در ابتدای جلسه رئیس جمهور از خدمات و تلاش های دکتر قدردانی کرد. عبدالملکی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برای دکتر زاهدی اوفا آرزوی موفقیت دارم

آقای رئیسی همچنین از سرعت نیروی انتظامی در شناسایی و دستگیری سارقان بانک ملی تقدیر کرد و گفت: تاثیر زیادی داشت. بنابراین من باید از شما برای پاسخ سریع تشکر کنم. مسئولیت پذیر و به موقع