اخلال سیاسی در سرزمین های اشغالی/کابینه شکننده دیگری در انتظار صهیونیست هاست.


گروه بین الملل رجانیوز: رژیم صهیونیستی امروز میزبان پنجمین دوره انتخابات سراسری پارلمانی چهار سال گذشته در مناطق اشغالی است. نظرسنجی ها نشان دهنده پیروزی شکننده اردوگاه راست ستیز به رهبری بنیامین نتانیاهو است.

گزارش کردن رجا نیوز به گزارش ایرنا؛ اگرچه ائتلاف مخالف با محوریت حزب لیکود به رهبری نتانیاهو در راس قرار دارد. اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که دولت ائتلافی نمی‌تواند آرای لازم برای تشکیل کابینه جامع و باثبات را به دست آورد، بنابراین کابینه ائتلافی شکننده دیگری در کشور شغلی را دنبال خواهد کرد.

در این انتخابات صهیونیست ها در این لیست رای می دهند و هر حزبی که حداقل 3.25 درصد آرا را کسب کند، بر اساس درصد آرای حزب، کرسی پارلمان را به دست خواهد آورد. مجموع کرسی های کنگره صهیونیستی 120 کرسی است.

هدف از .۲۵ درصد معافیت احزاب کوچک از کنست برای تسهیل تشکیل دولت ائتلافی.

این انتخابات به دلیل ترس از اقدام علیه فلسطینی ها در سایه تدابیر شدید امنیتی برگزار خواهد شد. رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که ابزار امنیتی این رژیم از عملیات ضد صهیونیستی نیروهای ضد فلسطینی در پاسخ به جنایات صهیونیست ها همزمان با انتخابات بیم دارد.

شبکه هفت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پس از تشدید تنش ها در روزهای اخیر، ابزار امنیتی رژیم صهیونیستی 100 اخطار درباره قصد خود برای انجام عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری صادر کرده است. تعداد اعلان‌ها در چند روز گذشته بی‌سابقه است.

فرصت های نتانیاهو برای نخست وزیری

به گزارش شبکه 12 تلویزیون، رژیم صهیونیستی نظرسنجی اخیر انجام شده توسط Midgam و Ipanel نشان می دهد که تعداد کرسی های دولت ائتلافی یایر لاپید و نخست وزیر فعلی و وزیر جنگ بنی گانس در انتخابات 56 است و ائتلاف اپوزیسیون به رهبری نتانیاهو 60 کرسی خواهد داشت که نشان می دهد اخلال سیاسی در صهیونیسم پس از برگزاری پنج انتخابات در چهار سال گذشته ادامه دارد

این نظرسنجی و سایر نظرسنجی ها مانند نظرسنجی کانال 13 صهیونیستی. این نشان می دهد که هیچ ائتلافی دارای کرسی های کافی برای تشکیل ائتلاف قدرتمند برای تشکیل کابینه نیست.

البته بی ثباتی سیاسی در رژیم صهیونیستی تنها در سال های اخیر پدید نیامده است، این رژیم از سال 1996 به طور میانگین هر 2.6 سال یک بار انتخابات برگزار کرده و 36 کابینه تغییر کرده است.در طول تاریخ 74 ساله این رژیم. برای درک بهتر اندازه این عدد لازم به ذکر است که در این مدت آمریکا فقط 14 رئیس جمهور دارد.

در طول سال ها گمان می رود حضور نتانیاهو باعث ایجاد بحران در رژیم اسرائیل شده است. اما با حذف و عملیات «تغییر کابینت» (کابینت نفتالی بنت-لاپید) به مدت یک سال. مهم نیست که نخست وزیر این رژیم کیست، زیرا در هر بحران سیاسی این امر در رژیم اسرائیل عادی شده است.

از این نظرسنجی حزب لیکود 31 کرسی و پس از آن حزب یش اعتید به دست خواهد آورد. این حزب با 25 کرسی بزرگترین حزب کنست خواهد بود، دو حزب: “صهیونیست های مذهبی” به رهبری بازالل اسموتریچ و “قدرت یهودی” به رهبری ایتامار بن. گویر” با 14 کرسی سومین ائتلاف بزرگ خواهد بود.

حزب “وحدت” به رهبری بنی گانتز 11 کرسی، حزب “شاس” 8 کرسی، حزب “اتحادیه یهودیان تورات” 7 کرسی، “اسرائیل، خانه ما” 6 کرسی، حزب “کارگر” 5 کرسی کسب خواهد کرد. “میرتز” 5 کرسی و “رام” و “هاداش تن” 4 کرسی دارند.

احزاب «بلید» و «خانه های یهودی» به رهبری آیلت شیخ نتوانستند درصد مورد نیاز برای کسب کرسی در این نظرسنجی را به دست آورند.

همزمان دفتر اندیشه و نظرسنجی همچنان نتانیاهو را به عنوان نامزد اصلی رژیم صهیونیستی معرفی می کند.

از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند در مورد اعتبار نتانیاهو و لاپید نیز سوال شد که تنها 42 درصد لاپید را قابل اعتماد و 37 درصد نتانیاهو را قابل اعتماد دانستند.

46 درصد از پاسخ دهندگان نتانیاهو را برای پست نخست وزیری مناسب تر می دانند، در حالی که 32 درصد لاپید و تنها 26 درصد گانتس را مناسب تر می دانند.

دور سمت راست؛ کاتالیزور فروپاشی

در یک گزارش روزنامه واشنگتن پست ایالات متحده از احتمال قدرت گرفتن افراط گرایان در انتخابات کنست صهیونیستی خبر داد و نوشت: ائتلاف به رهبری «ایتامار بن گوور» می تواند سومین ائتلاف برتر کنست شود.

واشنگتن پست در گزارشی با اشاره به محبوبیت «ایتامار بن گوئر» در میان جوانان تندرو صهیونیست نوشت: «در شرایطی که اسرائیلی ها برای پنجمین بار در چهار سال گذشته انتخاب شده اند.» بن گوئر که در کابینه جناح راست، نخست وزیر بنیامین نتانیاهو، که یک جانشین سابق بود. به بازیگر اصلی انتخابات تبدیل شده است

رسانه های آمریکایی بن گویر را در میان شهرک نشینان غربی صهیونیست محبوب ارزیابی کردند. یهودیان پیوریتن و دیگر گروه های افراطی صهیونیستی نوشتند: حزب “اسرائیل دموکراسی” بن گویر “قدرت یهود” که در آن دو حزب افراطی دیگر ائتلافی را تشکیل داده اند که احتمالاً 14 تا 15 کرسی در کنست به دست خواهد آورد.

یوهان پلینر، رئیس موسسه صهیونیستی در مصاحبه با واشنگتن پست گفت: در صورت کسب این کرسی های کنست، ائتلاف به رهبری بن گوور به سومین ائتلاف بزرگ در جهان تبدیل خواهد شد.کنست از حزب لیکود به رهبری نتانیاهو و یش آتید به رهبری یایر لاپید.

واشنگتن پست افزود: نتانیاهو که به نظر می رسد در آستانه بازگشت به قدرت به عنوان نخست وزیر است احتمال انتخاب بن گوئر به عنوان وزیر را رد نمی کند.

این مطبوعات آمریکایی رشد بن گوئر را در معنای رشد افراط گرایی و نژادپرستی در سرزمین های اشغالی دست کم می گیرند. و از اختلاف نظر لابی رژیم صهیونیستی در مورد حضور کابینه خبر می دهد.

به گزارش واشنگتن پست، بن گر یکی از صهیونیست هایی بود که به اخراج کامل فلسطینیان معتقد بود. حتی از سواحل غربی و توسعه شهرک ها

حضور بن گوئر در قدرت نه تنها باعث شد اعراب ساکن در سرزمین های اشغالی به انتفاضه مردمی در کرانه باختری بپیوندند. بلکه باعث شد کشورهای عربی از رژیم صهیونیستی دور شوند.

وب سایت والا گزارش داد که عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی از حضور صهیونیست های افراطی در کابینه ابراز نگرانی کرد. دولت نتانیاهو اگر در انتخابات پیروز شود و موفق به تشکیل کابینه شود، چنین است

این وب سایت همچنین از نگرانی مقامات دولتی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از افزایش افراط گرایی صهیونیستی در سرزمین های اشغالی خبر می دهد و می نویسد: مقامات آمریکایی معتقدند در صورت بروز افراط گرایی در اسرائیل، نمی توانند خواسته های مردم را برآورده کنند. مواضع حمایت و مقاومت خود را تغییر دهند.

کاهش مشارکت اعراب

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری عربی‌نیوز، رسانه‌های سعودی به نقل از خبرنگاران در سرزمین‌های اشغالی نوشتند: مشارکت اعراب ساکن در سرزمین‌های اشغالی در انتخابات ممکن است به کمترین میزان در تاریخ آخرین انتخابات و نظرسنجی‌ها برسد که تنها 42 درصد قصد شرکت در انتخابات را داشته‌اند. … با وجود اینکه در 67.4 درصد گذشته رای داده اند.

حزب “فهرست واحد” به نمایندگی از اعراب ساکن در سرزمین های اشغالی. این می تواند اولین نقش خود را در کابینه مشترک نفتالی بنت – یایر لاپید (کابینه تغییرات) با چهار صندلی ایفا کند.

طبق برخی آمار یک پنجم از 9 میلیون نفر در سرزمین های اشغالی فلسطینی هستند. فلسطینی هایی که پس از جنگ 1948 در این منطقه زندگی می کردند و اکنون شهروند درجه دوم این منطقه هستند. از اعتراف به تبعیض و نژادپرستی در سرزمین های اشغالی. فلسطینی های ساکن در این منطقه سه برابر فقیرتر از یهودیان هستند.

بی ثباتی سیاسی در سایه بحران های داخلی و خارجی

این انتخابات در سایه بحران گسترده داخلی رژیم صهیونیستی و چالش های بیرونی پیش روی این رژیم برگزار می شود. به ویژه چالش مقابله با مقاومت روزافزون اندیشکده فلسطین و رسانه های صهیونیستی. نه تنها نگران خطرات افزایش قدرت پهپادها و موشک ها. و محبوبیت مقاومت فقط در غزه. بلکه نگران تهدیدهای جدی تر است. تهدیدی نادر و بی سابقه در تاریخ رژیم جعلی صهیونیستی از بدو پیدایش.

انتفاضه در شمال کرانه باختری، به ویژه نابلس و جوانان مسلح در منطقه شکل گرفت. همزمان با از دست دادن مشروعیت سازمان خودگردان به عنوان بازوی کنترلی رژیم صهیونیستی، به تهدیدی جدی برای امنیت شهرک نشینان و سربازان مستقر در ایست های بازرسی تبدیل شده است و هر روز شاهد کشتار و تهاجم آنها هستیم. تعدادی از نظامیان صهیونیست در دست جوانان فلسطینی و به ویژه گروه های مقاومت در حال ظهور هستند.

اندیشکده‌ها و ارتش‌های صهیونیست‌ها بیش از آنکه نگران توسعه فراجغرافیایی سرزمین‌های اشغالی باشند، نگران بحران داخلی در سرزمین‌های اشغالی هستند. در مصاحبه با شبکه 12 رژیم که موجودیت اسرائیل از درون در معرض تهدید است.

سران فعلی و سابق رژیم اسرائیل از موساد تا شین بت اعتقاد بر این است که بزرگترین تهدید برای آینده رژیم اسرائیل این خطر است که اسرائیل وحدت خود را از دست بدهد و به دو گروه سکولار تقسیم شود. و طیف مذهبی (حاردی و صهیونیستی) .

دو قطبی شدن سیاسی در سرزمین های اشغالی نیز از نگرانی های جامعه صهیونیستی است. مخالفان بنیامین نتانیاهو – گزینه اصلی نخست وزیر رژیم صهیونیستی – در آستانه این انتخابات به خیابان ها آمدند و مخالفت خود را با او نشان دادند.

معترضان مخالف دخالت نتانیاهو در انتخابات هستند. او را از فساد ارزیابی کنید و نسبت به تقلب در انتخابات هشدار دهید.

در همین حال نتانیاهو در گفتگو با شنوندگان خود در توییتر، ائتلاف تحت رهبری یش را متهم کرد. عطاد و کمیسیون انتخابات متهم به فساد مالی شدند و خواستار حضور دو تن از اعضای ستاد در مرکز رای گیری شدند. روند شمارش آرا فیلمبرداری شد.

اکنون در شرایط تهدید حزب الله لبنان در شمال سرزمین های اشغالی. تهدیدات بانک شرقی و تهدید جنوب غربی نوار غزه. ساختار در حال فروپاشی رژیم صهیونیستی در انتظار روز بدی است. بعد از انتخابات امروز صبر می کنم و می بینم.

روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از اوفیر بارل، محقق صهیونیست دانشگاه تل آویو نوشت: اسرائیل اکنون به دلیل نابرابری های سیاسی داخلی و اختلاف در چهار دوره انتخابات، ضعیف تر از همیشه شده است. و شکاف بین طرفداران بنیامین نتانیاهو و مخالفان

عدم تمایز بین کابینه و تاکید بر مقاومت

این انتخابات در حالی برگزار شد که گروه های مسلح فلسطینی تغییر کابینه رژیم صهیونیستی را تغییری در سیاست های نژادپرستانه و تجاوزکارانه این رژیم ندانستند. به ویژه نسبت به فلسطینی ها. و تاکید می کنند که صهیونیست ها با هر گرایش و سلیقه و گرایش سیاسی به فلسطین حمله می کنند. آنها یک دیدگاه واحد دارند. و تجربه گذشته ثابت کرده است که گفت و گو به جایی نمی رسد. و مقاومت مردم و مسلحانه در برابر اشغالگر ادامه یابد. در فلسطین بلکه اخراج کامل آنها از سرزمین های فلسطینی.

در آخرین مورد، نیروهای مقاومت «گردان‌های چینی» مرتبط با جنبش اسلام‌گرایان فلسطینی در کرانه غربی رود اردن. قبل از این انتخابات از تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته است به نیروهای این کشور بپیوندد و مقاومت و اجازه دادن به نیروهای مقاومت برای دفاع آزادانه از فلسطینی ها.

رزمندگان گردان جنین می گویند که آیا فلسطینی ها باید مسیر خود را تغییر دهند و به سمت مقاومت مردم حرکت کنند: در این سرزمین جایی برای راه حل های مسالمت آمیز نیست.

وی گفت: اسرائیل هیچ توافقی نداشته و نخواهد داشت و کابینه دولت اسرائیل یک باند جنایتکار است.

انتهای پیام/