اختلال نعوظ – (علائم ، علل و درمان)


اختلال نعوظ یک وضعیت پزشکی است که در آن اندام تناسلی مرد نمی ایستد تا با یک زن رابطه جنسی داشته باشد. گاهی آلت تناسلی به هیچ وجه نمی ایستد یا گاهی می ایستد ، اما نعوظ در حین فعالیت جنسی قبل از ارگاسم از بین می رود. این موقعیت می تواند عامل اضطراب زیاد و فشار روانی شدید باشد. با این حال ، اگر شدت اختلال عملکرد شدید نباشد ، می توان با بهبود شیوه زندگی و ایجاد تغییرات خاص در رژیم غذایی آن را کنترل کرد.

در این مقاله ، ما علائم ، دلایل مختلف اختلال نعوظ ، درمان و چگونگی بهبود سلامت جنسی مردان را مورد بحث قرار می دهیم.

علائم اختلال نعوظ

  • ناتوانی در انجام فعالیت جنسی.
  • آلت تناسلی نمی ایستد و یا راست نمی شود ، اما به ارگاسم نمی رسیم.
  • افسردگی در زندگی – (شیوه زندگی ناسالم)
  • ناراحتی برای یک مرد و شریک زندگی او

لطفاً توجه داشته باشید که طبیعی است که آلت تناسلی در هر زمان در معرض استرس / خستگی شدید روانی قرار نگیرد. با این حال ، اگر یک مشکل مداوم در نعوظ وجود داشته باشد ، می توان آن را نشانه ای قوی از اختلال نعوظ دانست.

علل اختلال نعوظ

گاهی اوقات فقط می تواند توسط یک عامل سنی ایجاد شود. افزایش خطر اختلال عملکرد در مردان بالای 50 سال گزارش شده است. علاوه بر این ، برخی از مشکلات رایج مانند افزایش قند خون / دیابتی ها ، فشار خون بیشتر ، کلسترول بیشتر ، سیگار کشیدن زیاد ، مصرف زیاد الکل ، چاقی و عدم ورزش می تواند از دلایل اصلی اختلال نعوظ باشد.

اینها برخی از علل ED هستند ، حتی ممکن است به دلایل مزمن سلامتی / جراحی / عدم تعادل شیمیایی بر توانایی سیستم عصبی در کنترل سیستم تولید مثل تأثیر بگذارد. با این حال ، حفظ یک شیوه زندگی سالم می تواند برای مقابله با اختلال نعوظ بسیار مفید باشد.

درمان اختلال نعوظ

اختلال نعوظ را می توان به روش های مختلفی درمان کرد که شامل درمان روانی ، دارو و جراحی است. لطفاً توجه داشته باشید که همه درمانها برای همه مناسب نیست. علت بیماری عامل اصلی در تصمیم گیری در مورد نحوه درمان آن است.

گاهی اوقات ED می تواند فقط به دلیل استرس ، مشکلات روابط و سایر مشکلات اضطرابی باشد. در این مورد ، گفتاردرمانی ممکن است برای بیمار مفید باشد. از سوی دیگر ، اگر ED ناشی از عملکردهای فیزیولوژیکی خاصی از بدن باشد ، ممکن است درمان با دارو ضروری باشد. این یکی از داروهای شناخته شده برای ED است کاماگرا ، ویاگرا ، لویترا و ادچیرا و غیره

اگر از داروهایی مانند ویاگرا a استفاده می کنید ، ممکن است لازم باشد جراحی کاشت آلت تناسلی را انتخاب کنید کاماگرا به نعوظ در حین فعالیتهای جنسی کمک نمی کند. علاوه بر این ، بیمار برای رسیدن به نعوظ از پمپ آلت تناسلی استفاده می کند ، اما دیگر عملکردی ندارد یا شرایط پزشکی مانند بیماری پیرونی ندارد که قابل درمان نیست. بنابراین جراحی آخرین مکان برای درمان محسوب می شود.

سوالات متداول

چگونه آلت تناسلی نعوظ می کند؟

همه ما می دانیم که ذهن انسان تمام قسمت های بدن را کنترل می کند و آلت تناسلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس از برانگیختن از موقعیت جنسی یا دیدن شریک جنسی ، مغز هورمونهای جنسی ترشح می کند که ماهیچه های آلت تناسلی را شل می کند و خون از سیستم گردش خون به آلت تناسلی جریان می یابد. هنگامی که ماهیچه های آلت تناسلی پر از خون است. آلت تناسلی بلند می شود.

آیا ورزشی وجود دارد که به اختلال نعوظ کمک کند؟

ورزش کگل به دلیل کمک به روند نعوظ مشهور است. در واقع نعوظ دائمی است. ماهیچه ها انقباضات دائمی دریافت می کنند که به لطف آنها می توانند انقباض را برای مدت طولانی تری حفظ کنند. علاوه بر این ، ورزش های هوازی ، شنا و یوگا می توانند به بهبود سلامت آلت تناسلی کمک کنند.

چه نوع آزمایشاتی برای تشخیص اختلال نعوظ توصیه می شود؟

ED را می توان با کنترل فیزیکی ، سابقه روانی بیمار ، آزمایش ادرار ، آزمایش تومسن آلت تناسلی شبانه ، آزمایش خون و آزمایش تزریق و غیره تشخیص داد.

در صورت اختلال نعوظ یا اختلال نعوظ احتمالی چه نوع غذاهایی را باید مصرف کنید؟

محصولات غلات کامل ، سبزیجات و میوه ها برای بیماران توصیه می شود. از محصولات حاوی چربی ، قند فرآوری شده و الکل خودداری کنید. خربزه برای سلامت آلت تناسلی عالی محسوب می شود.

آیا ماساژ می تواند به نعوظ کمک کند؟

بله ، ماساژ پروستات می تواند به افزایش جریان خون در عضلات آلت تناسلی کمک کرده و منجر به افزایش گردش خون در ماهیچه ها و نعوظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید