آیا گرده زنبور عسل گیاهخوار است؟ انتخاب سختی است!

آیا گرده زنبور عسل می تواند گیاهخوار باشد؟

هر گیاه خوار شایسته ای می داند که عسل به دلیل بهره برداری از زنبورها در “ساخت” عسل وگان نیست، اما آیا گرده گیاهی است؟

خوب، در اینجا هیچ پاسخ آسان و مستقیمی وجود ندارد، زیرا این یک انتخاب شخصی است که بر اساس نحوه رفتار و زندگی شما با وگانیسم است. برخی از وگان ها سختگیرتر از دیگران هستند، در حالی که برخی دیگر نسبت به نحوه رفتار خود به عنوان وگان نسبتاً آرام هستند.

در این مقاله، ما قصد داریم به نکات کلیدی در مورد اینکه چرا گرده ها ممکن است گیاهخوار باشند یا نباشند و چرا برخی از گیاهخواران از گرده استفاده می کنند و برخی دیگر آن را با چوب بزرگ لمس نمی کنند، بررسی کنیم.

ابتدا، بیایید تعریف کنیم که وگان برای غیر وگان‌هایی که می‌خوانند چیست:

وگانیسم روشی از زندگی است که هر گونه استثمار و ظلم به قلمرو حیوانات را حذف می کند و شامل احترام به زندگی است. این قانون برای امرار معاش از محصولات پادشاهی گیاهی، به استثنای گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ، عسل، شیر حیوانی و مشتقات آنها اعمال می‌شود و استفاده از جایگزین‌ها را برای همه کالاهایی که به طور کامل یا جزئی از حیوانات به دست می‌آیند تشویق می‌کند. “

دونالد واتسون، 1944

دلایل موافق و مخالف گرده زنبور عسل به عنوان یک گیاهخوار

همانطور که می بینید، وگان بودن به معنای تحریم همه اشکال بهره کشی از حیوانات است، اما همچنان باید بپرسید که آیا گرده ها گیاهخوار هستند یا خیر. از زمان تعیین اینکه آیا برداشت یا گرده می تواند به عنوان نوعی بهره برداری طبقه بندی شود؟

از یک طرف، این به این دلیل است که زنبورها معمولاً منحصراً برای گرده افشانی باغ ها نگهداری می شوند و اغلب برای گرده افشانی گل ها استخدام می شوند. بنابراین، بشریت از توانایی‌های زنبور عسل بهره‌برداری می‌کند و گرده‌ها را غیر گیاهخوار می‌کند.

از سوی دیگر، این گرده یک محصول زائد است، زنبورها نه آن را برای هدف خود جمع آوری کرده اند و نه به عنوان انسان آنها را برای جمع آوری گرده تشویق یا استثمار کرده اند. همچنین همه زنبورستان ها برای نیازهای انسان نگهداری نمی شوند. برخی از زنبورستان ها به نفع محیط زیست توسعه یافته اند. در بخش‌هایی از جهان که زنبورهای کمی دارند، زنبورستان‌هایی برای تشویق گیاهان محلی به رشد و شکوفایی ایجاد می‌شوند و گرده‌های حاصل از این تلاش‌ها به‌جای ساخت انسان، تصادفی هستند.

در نهایت این یک انتخاب شخصی است

هر دو دلیل فوق معتبر است; این قطعا یک انتخاب شخصی است که آیا گرده گیاهی است یا خیر؟

برای کسانی که فقط به خاطر مزایای تغذیه ای در مقابل الزامات اخلاقی گیاهخوار هستند، مطمئناً گرده گل را می توان در شرایط شما وگان در نظر گرفت.

این به دلیل حداقل تأثیر آن بر کالری دریافتی شما است، علاوه بر این، گرده گل مملو از تمام آنزیم های طبیعی، ویتامین ها و مواد معدنی است که رژیم غذایی شما از زمانی که گیاهخوار شده اید، فاقد آن است. با خوردن گرده، تمام مواد معدنی و ویتامین هایی که با حذف گوشت، تخم مرغ و لبنیات از رژیم غذایی خود از دست داده اید را خواهید یافت.

به طور کلی، من باید پاسخ سوال “آیا گرده زنبور عسل گیاهخوار است؟” را دوباره تکرار کنم. تصمیمی مبتنی بر سختگیری شما به عنوان یک گیاهخوار و پایبندی به نقل قول بالا است. با این حال، اگر شخصاً تصمیم می‌گیرید که گرده گل گیاهی نیست، فرصتی را برای مصرف یک مکمل طبیعی روزانه از دست می‌دهید که بیشتر از ترکیب یک نوشیدنی انرژی‌زا و مولتی ویتامین است.

با چنین رژیم غذایی محدودی، مصرف مکملی به اندازه گرده گل یک حرکت هوشمندانه برای گیاهخوارانی است که به دنبال فعال ماندن تا حد ممکن هستند و در عین حال از غذاهای غیر گیاهی پرانرژی خودداری می کنند.