آیا مکمل های پولیکین ارزش پول را دارند؟

همه ما مشغول هستیم و تعداد کمی از ما مراقب سلامتی خود هستیم. درست غذا خوردن و یافتن زمان برای ورزش در برنامه های شلوغمان سخت است. مکمل‌های غذایی می‌توانند به مبارزه با اثرات استرس و بهبود سلامت، تندرستی و رفاه ذهنی ما کمک کنند. اما کدام مکمل های غذایی بهترین هستند و واقعا ارزش پول را دارند؟ بیایید نگاهی به یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های مکمل این صنعت، مکمل‌های پولیکوین بیندازیم – و ببینیم آیا واقعاً ارائه می‌دهند یا خیر.

بیایید با مقایسه مولتی ویتامین محبوب مکمل های پولیکوین، Uber Nutrients، با مولتی ویتامین محبوب Centrum شروع کنیم.

مولتی ویتامین محبوب Centrum Performance (120 کپسول) با قیمت 20.99 دلار از Amazon.com در دسترس است. این شامل طیف کاملی از ویتامین ها، مواد معدنی ضروری است و نیازهای توصیه شده USDA را برآورده می کند یا از آن فراتر می رود.

مکمل های پولیکوین Uber Nutrients (120 کپسول) 27 دلار به فروش می رسد و همچنین حاوی طیف کاملی از ویتامین ها، مواد معدنی ضروری است و نیازهای توصیه شده USDA را برآورده می کند یا بیشتر از آن است.

در مقایسه هزینه به هزینه، به نظر می رسد که Centrum Performance نسبت به مکمل های Poliquin، Uber Nutrients ارزش پولی بهتری ارائه می دهد. اما به عنوان مصرف کنندگان مسئول که به آنچه در بدن خود می گذاریم اهمیت می دهند، باید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

اگر مواد تشکیل دهنده را بررسی کنیم، می توانیم غلظت هر یک از مواد را به ترتیب ذکر شده مشاهده کنیم. اگر به برچسب Centrum Performance نگاه کنیم، می بینیم که دومین عنصر رایج، ماده ای به نام سلولز میکروکریستالی است.

سلولز در محصولات چوب، مقوا و کاغذ یافت می شود و از ساختار سلولی گیاهان دیگر به دست می آید. معمولاً به عنوان چسبنده یا غلیظ کننده برای نگه داشتن سایر مواد در کنار هم استفاده می شود.

مکمل های پولیکوین Uber Nutrients حاوی سلولز میکروکریستالی نیست.

سومین عنصر رایج در محصول Centrum Performance، ترکیبی به نام کلرید پتاسیم است.

کلرید پتاسیم یک ترکیب سوزاننده است که معمولاً در کودها و کپسول های آتش نشانی استفاده می شود و سومین ترکیب از مخلوط سه ترکیبی است که برای تزریق کشنده استفاده می شود.

مولتی ویتامین Poliquin، Uber Nutrients، حاوی کلرید پتاسیم نیست.

پنجمین عنصر رایج در Centrum Performance ترکیبی به نام کربنات کلسیم است.

کربنات کلسیم یک ترکیب زمین شناسی است که عمدتاً از سنگ مرمر استخراج می شود. کاربرد اصلی آن در صنعت ساختمان به عنوان یک مصالح ساختمانی اساسی است. از کربنات کلسیم ریز آسیاب شده در ساخت پوشک بچه استفاده می شود.

کربنات کلسیم توسط تولید کنندگان مواد غذایی و مکمل ها به عنوان منبع بسیار ارزان کلسیم استفاده می شود.

مکمل های پلی کوین، Uber Nutrients حاوی کربنات کلسیم نیستند.

Centrum Performance نسبت به مکمل‌های Poliquin، Uber Nutrients مزیت قیمتی کمی دارد – اما برای خلوص، ایمنی و سلامت خودم – من مکمل‌های Poliquin را انتخاب می‌کنم.

تو نباید؟

مراقب باشید چه چیزی به بدن خود وارد می کنید. این تنها چیزی است که شما دارید.

برای سلامتی تو!