آیا مردان و زنان می توانند از پودر پروتئین یکسان استفاده کنند؟


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد

اگرچه پرس های نیمکت، پرس های نیمکت، پرس های نیمکت دمبل و پرس های نیمکت برای تقویت قدرت شما ضروری هستند. اما این تمام چیزی نیست که شما نیاز دارید. شما باید غذای سالم بخورید. سرشار از پروتئین و وقتی صحبت از غذاهای غنی از پروتئین می شود، این چیزی است که همه به آن فکر می کنند.»پودر پروتئینآیا مردان و زنان می توانند از پودر پروتئین یکسان استفاده کنند؟

پودرهای پروتئین، به ویژه پروتئین آب پنیر سودمند و ادعا می شود که تمام نیازهای پروتئینی شما را برآورده می کند، با این حال، پودرهای پروتئینی اغلب برای مردان به بازار عرضه می شوند. اما آیا این بدان معناست که آنها فقط مرد هستند؟ اگر این سوالات در ذهن شماست لطفا مقاله را بخوانید.

این مقاله به تفاوت های فرمول های زنانه و مردانه می پردازد. و آیا زنان و مردان باید پودر پروتئین یکسان داشته باشند؟

لطفا توجه کنید. اگرچه انواع مختلفی از پروتئین ها در بازار وجود دارد. اما ما پودر پروتئین آب پنیر را برای این مقاله در نظر خواهیم گرفت.

پودر پروتئین

پروتئین آب پنیر چیست؟

در طی فرآیند ساخت پنیر از شیر یک محصول جانبی آبی به نام آب پنیر که سرشار از پروتئین هایی مانند بتا-لاکتوگلوبولین، لاکتالبومین، ایمونوگلوبولین و آلبومین سرم است.به عنوان پودر پروتئین آب پنیر شناخته می شود.

پروتئین آب پنیر برای مردان و زنان به طور یکسان مفید است. و بدون عوارض جانبی مانند مصنوعی

تفاوت بین ترکیب بدن زن و مرد

بدن مردان و بدن زنان متفاوت است. و نیاز هر فرد به پروتئین متفاوت است.

به عنوان مثال، تجمع بافت چربی در مردان در شکم و تنه قرار دارد. و در زنان روی ران و باسن مهمتر از آن، مردان توده چربی بیشتری دارند. در حالی که زنان توده چربی بیشتری دارند

اکنون مردان بیشتر از مردان به پروتئین نیاز دارند. زیرا مردان جرم کمتری دارند

تحقیقات نشان می دهد که بزرگسالان، صرف نظر از سن، 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن مورد نیاز است مثلاً اگر فردی 80 کیلوگرم وزن دارد روزانه 64 گرم پروتئین نیاز دارد.

تفاوت های کلیدی بین پودرهای پروتئین برای زنان و مردان

مردان به کربوهیدرات و چربی بیشتری همراه با پروتئین نیاز دارند. و برخی از شرکت ها پروتئینی را تولید می کنند که به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود.از طرف دیگر، بسته به اهداف آنها، ممکن است خانم ها به چیزی نیاز نداشته باشند.

بنابراین، پودرهای پروتئینی ساخته شده برای مردان، نسبت به پودرهای ساخته شده برای زنان، محتوای پروتئین بیشتری دارند.

زنان چگونه باید پودر پروتئین مناسب را انتخاب کنند؟

همیشه باید به یاد داشته باشید که فقط پروتئین نیست که به تناسب اندام شما کمک می کند. رژیم غذایی شما نیز نقش مهمی دارد. تغذیه سالم و داشتن یک زندگی عادی از نیازهای اساسی است.

پروتئین آب پنیر مکملی است که نیاز روزانه شما به پروتئین را برآورده می کند. و تنها زمانی لازم است که نتوانید نیازهای پروتئینی بدن خود را از طریق یک وعده غذایی کامل در یک روز تامین کنید. زنان باید پروتئین آب پنیر را بر اساس رژیم غذایی روزانه خود انتخاب کنند.

تفاوت های کلیدی:

تفاوت اصلی بین پروتئین آب پنیر مردانه و زنانه در کالری آن است. اگر به برچسب پودر پروتئین نگاه کنید بخش مهمی وجود دارد که کل کالری دریافتی در هر وعده را فهرست می کند. و این تفاوت را ایجاد می کند.

برای اکثر مردان هدف رشد عضلات بیشتر است. و برای این منظور آنها می توانند پروتئین آب پنیر با کالری بیشتری بخورند.

از طرف دیگر، بیشتر خانم ها بدنی لاغر و ماهیچه های سفت می خواهند. نظارت دقیق بر میزان کالری دریافتی ضروری است. زنان نمی توانند پودرهای پروتئینی مصرف کنند که می تواند کالری دریافتی روزانه آنها را افزایش دهد.

چون بدن خانم ها متفاوت است. آنها به مواد مغذی مختلفی مانند ویتامین B6، آهن و مقادیر بیشتری از اسیدهای آمینه ضروری (EAAs) نیاز دارند. بنابراین، زنان باید با کمک یک متخصص سلامت بر اساس پودر پروتئینی که مصرف می کنند یا رژیم غذایی خود رژیم غذایی ایجاد کنند. پروتئین را پیدا کنید. پودرهایی که از رژیم غذایی روزانه آنها حمایت می کنند.

آیا زنان باید از پودر پروتئین مشابه مردان استفاده کنند؟

در حالی که اکثر شرکت ها پروتئین آب پنیر را با تغییر برچسب ها و تبلیغات برای زنان می فروشند. برخی از پودرهای پروتئینی که مخصوص زنان طراحی شده اند ممکن است حاوی تعدادی مواد مغذی باشند که برای زنان مفید است. اما در بیشتر موارد پروتئین آب پنیر بسیار کوچک است و ممکن است مفید نباشد.

به طور کلی، توصیه می شود پودر پروتئینی را انتخاب کنید که مخصوص خانم ها ساخته شده است. اگر می خواهید از پودر پروتئینی مشابه مردان استفاده کنید شما باید بررسی کنید که کدام مواد مغذی برای بدن شما مفید هستند. برای مشاوره حرفه ای می توانید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

سوالات متداول

آیا پودر پروتئین خانگی برای شما خوب است؟

پودرهای پروتئینی خانگی نیز رایج هستند. اما کالری آن متراکم است. بنابراین همیشه قبل از مصرف کالری مورد نیاز روزانه خود را محاسبه کنید. و هنوز هم یک گزینه ارزان و راحت برای اکثر تیراندازان است.

برای بدست آوردن بدن و عضلاتی که همیشه آرزویش را داشتید. شما باید نیاز روزانه خود به پروتئین را تامین کنید. خواه پروتئین تجاری، پروتئین آب پنیر، یا منابع غذایی طبیعی مانند مرغ، تخم مرغ و غیره، مرغ، سویا و غیره باشد.

نتیجه

کمی تحقیق و مشاهده برچسب‌های مواد تشکیل دهنده محصول می‌تواند شما را به یک مصرف‌کننده باهوش تبدیل کند، بدون پروتئین برای زنان یا مردان. همه چیز در مورد نیازهای شماست.

با این حال، پروتئین آب پنیر برای کسانی که از رژیم غذایی با کالری محدود استفاده می کنند بسیار مفید است، به عنوان مثال، در شرایطی که باید از یک رژیم غذایی محدود پیروی کنید اما همچنان نیاز به دریافت پروتئین کافی در روز دارید. شیک های پروتئین آب پنیر به شما کمک می کند نیازهای خود را با کالری بسیار کمی در مقایسه با غذاهای کامل برآورده کنید.

منبع:

گوشه سلامت

تقویم اندروید فارسی