آیا صورت شفاف با لیزر واقعا خوب است؟ (3 نتیجه تحقیق)


همه ما دوست داریم در چشم دیگران جذاب به نظر برسیم. اما گاهی اوقات موهای زائد باعث می شود که احساس کنیم زیبایی واقعی ما پنهان است. ممکن است چندین روش را برای از بین بردن موهای زائد صورت امتحان کنید. اما شما به مشکل برخوردید لیزر موهای زائد ممکن است راه حل خوبی برای شما باشد.

در اولین برخورد به دیگران معرفی خواهید شد و باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید. این مقاله تمام اطلاعاتی را که باید در مورد بی خطر بودن حذف موهای صورت بدانید را ارائه می دهد.

لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد دائمی برای پوست شما مفید است؟

آشنایی با عملیات لیزر بسیار مهم است. زیرا باید بفهمید که چرا لیزر به پوست شما آسیب نمی رساند. لیزر موهای زائد بر روی فولیکول‌های مو کار می‌کند زیرا انرژی لیزر توسط ملانین موجود در مو جذب می‌شود. ملانین رنگدانه ای است که پوست و موی شما را رنگ می کند. اولین نقش ملانین جذب انرژی نور است. که به محافظت از پوست در برابر آسیب های خورشید کمک می کند در طول لیزر ملانین موجود در مو انرژی لیزر را از فولیکول های مو جذب می کند و باعث آسیب می شود.

  • منافذ اجزای کوچکی هستند. که در لایه دوم پوست رشد می کند و باعث رشد مو می شود بدن انسان از انواع مختلف مو تشکیل شده است. و این تنوع مو در فولیکول های مو بی نظیر است.

وقتی لیزر تمام شد آسیب توانایی فولیکول های مو برای رشد مو را مختل می کند. آسیب به فولیکول های مو در طی لیزر درمانی معمولاً هیچ عارضه ای ندارد. ممکن است فولیکول های مو تا چند ساعت پس از درمان قرمز شوند. اپیدرم لایه بیرونی پوست است. و وظیفه اصلی آن محافظت از بدن شما در برابر محیط خارجی است. دارای ملانین است که به محافظت از پوست در برابر نور خورشید کمک می کند.

این به این دلیل است که انرژی ساطع شده توسط لیزر توسط ملانین جذب می شود. گاهی اوقات افرادی که رنگ موی روشن‌تری دارند و افرادی که تفاوت کمتری در رنگدانه‌های مو و پوست دارند، با لیزر نتایج متفاوتی خواهند دید. برای نتایج بهتر انواع مختلف لیزر با توجه به رنگ پوست و رنگ مو استفاده می شود.گاهی اوقات لیزر درمانی برای افرادی با رنگ پوست و رنگ موی مشابه می تواند به طور موقت رنگ پوست را روشن کند. برای کمک به این موضوع شما می توانید قبل و بعد از لیزر درمانی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید. و دستورالعمل ها را دنبال کنید

آیا لیزر موهای زائد برای صورت بی خطر است؟

بله، لیزر برای صورت شما بی خطر است. تعداد بسیار کمی از بیماران عوارض جانبی موقت را گزارش می کنند. بستگی به نوع پوست شما دارد. ممکن است ظرف یک یا دو ساعت پس از لیزر، التهاب یا قرمزی خفیفی را تجربه کنید. در برخی موارد نادر بیماران ممکن است عوارض جانبی موقتی مانند سوزش، پوسته پوسته شدن یا تغییر رنگ پوست را تجربه کنند. اما این یک استثناست. و یک متخصص لیزر توصیه های مناسب برای پوست و موهای شما را برای جلوگیری از هر گونه عوارض جانبی توضیح می دهد.

لیزر اضافی

پژوهش اول: مجله زیبایی و لیزر درمانی

مطالعه ای که در سال 2010 در مجله Cosmetic and Laser Therapy منتشر شد، بر لیزر موهای زائد صورت و اثرات طولانی مدت آن بر زندگی بیماران متمرکز بود. 70 شرکت کننده با موهای زائد صورت، قبل از لیزر درمانی صورت، پس از 3 ماه لیزر موهای زائد صورت بیماران، پرسشنامه کیفیت زندگی پوست را دریافت کردند. به بیمار پرسشنامه دیگری داده شد و نتایج دو پرسشنامه با هم مقایسه شد.

نتایج نهایی این مطالعه نشان داد که پس از لیزر موهای زائد شرکت کنندگان در پرسشنامه نمرات پرسشنامه بهبود یافت و تغییرات مثبت بیشتری در کیفیت زندگی آنها مشاهده شد. پرسشنامه یک ابزار علمی است که معمولا برای ارزیابی کیفیت زندگی افراد مبتلا به مشکلات پوستی استفاده می شود.

مطالعه دوم: جراحی پوست

مشکلی به نام هیرسوتیسم بیماری است که در زنان رخ می دهد و باعث رشد بیش از حد موهای مردانه در نواحی خاصی مانند صورت، پشت و سینه می شود.لیزر موهای زائد در زنان مبتلا به هیرسوتیسم بررسی شده است. برای بررسی اثر منحصر به فرد رشد مو و نتایج شگفت انگیز است. مطالعه ای که در سال 2001 در مجله Skin Surgery منتشر شد، استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد در بیماران مودار را ارزیابی کرد.

پس از 3 ماه، این بیماران نه تنها شاهد کاهش 60 درصدی رشد مو بودند، بلکه هیچ عارضه جانبی نیز نداشتند. لیزر موهای زائد برای زنانی که از رشد بیش از حد موهای زائد رنج می برند موثر و بی خطر است. این بدان معنی است که لیزر می تواند با خیال راحت موهای زائد را از بین ببرد.

تحقیق سوم: کلینیک ها در کانادا

نظرسنجی انجام شده پس از استفاده از دستگاه لیزر سوپرانو در کلینیک زیبایی گلدن پالس نشان داد که اکثر بیماران به دنبال لیزر موهای زائد هستند. نظرات مشتریان نیز در Google Review ذخیره می شود.

آیا می توان موهای زائد را با لیزر از بین برد؟

بله، متخصصان لیزر موهای زائد می‌توانند به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید کدام قسمت‌های صورت شما با لیزر بهتر عمل می‌کند. رایج ترین نواحی صورت برای لیزر موهای زائد عبارتند از:

  • بالای لب
  • چانه
  • ناحیه ریش
  • ابرو
  • خط ریش

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد مانند هر قسمت دیگری از بدن انجام می شود.لیزر به طور کلی در مراحل زیر انجام می شود:

1- یک مشاوره کوتاه انجام می دهید تا مشخص شود کدام درمان برای شما مناسب است و چه قسمتی از صورت باید درمان شود.

2. صورت شما برای لیزر درمانی آماده است. این آماده سازی شامل استفاده از مداد صورت برای علامت گذاری است. جریان اصلاح یا ژل را روی ناحیه آسیب دیده بمالید

  1. شما از چشمان خود محافظت خواهید کرد.
  2. در اصل دستگاه لیزر در سراسر ناحیه تحت درمان استفاده می شود.
  3. صورت شما پاک می شود و اپراتور دستورالعمل های بعد از درمان را به شما می دهد.
آیا می توانم روی صورتم لیزر کنم؟
آیا می توانم روی صورتم لیزر کنم؟

آیا می توانم روی صورتم لیزر کنم؟ بله، زمان درمان بسیار کوتاه است. اکثر جلسات لیزر 10 تا 15 دقیقه طول می کشد و عمل لیزر واقعی فقط 1-5 دقیقه طول می کشد.

لیزر روی موهای صورت چقدر موثر است؟

لیزر موهای زائد یک روش موثر برای از بین بردن موهای زائد از تمام قسمت های صورت است. تعداد جلسات درمانی بستگی به ناحیه تحت درمان دارد. همین امر در مورد نوع پوست و موی شما نیز صادق است. یک مطالعه بزرگ که در سال 2005 آغاز شد، نشان داد که حدود 80 درصد موهای صورت به طور متوسط ​​در پنج جلسه از بین می رود. مقایسه کارایی لیزر با سایر روش های رایج رفع موهای زائد مانند الکترولیز و اپیلاسیون جالب است. لیزر موهای زائد برای موهای صورت موثرتر از الکترولیز یا اپیلاسیون است.

این مطالعه در مجله منتشر شد نسخه 2001 جراحی پوست، سه روش حذف مو را در 30 نفر مقایسه کرد. این مطالعه حذف موهای زائد صورت را با طب سوزنی، موم داغ و لیزر الکترولیز برای مقایسه انتخاب کرد. نتایج نشان داد که پس از استفاده از لیزر برای اولین بار من خیلی ریزش مو دارم. و در مقایسه با الکترولیز و اپیلاسیون. تفاوت معنی داری در رشد مو پیدا نشد.

هزینه لیزر موهای زائد صورت چقدر است؟

حقیقت این است که لیزر موهای زائد در دراز مدت هزینه کمی برای شما خواهد داشت. این به این دلیل است که اثر آن نسبت به روش های دیگر مانند اپیلاسیون یا اصلاح طولانی تر است. بنابراین می توانید به جای رفتن به سالن اپیلاسیون یا خرید یک تیغ گران قیمت، در هزینه خود صرفه جویی کنید.

هزینه برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. و به اندازه ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد اکثر افراد برای لیزر موهای زائد صورت خود به 6 تا 12 جلسه نیاز دارند.

تقویم فارسی اندروید