آیا ایتالیا پس از شیوع کووید-19 در سال 2020 می تواند دوباره گردشگری را جذب کند؟

اخیراً تجربه ایتالیا هیجان‌انگیز بوده است، شنیدن اخبار و شنیدن درباره برنامه‌ریزی ایتالیایی‌ها برای باز کردن مغازه‌های خود در کنار برنامه‌ریزی تعطیلات تابستانی. پس از این مدت طولانی در خانه، تعداد کمی آرزوی اقامت دارند. در این مرحله، اکثر مردم از قبل به تابستان خوشبین هستند و به این فکر می کنند که در مرداد ماه بهتر است به دریا بروند یا به کوه. علاوه بر این، دولت حتی در نظر دارد به شهروندان “کوپن تعطیلات“، اینها 500 یورو تخفیف ویژه برای پرداخت هزینه سفرهای خود در پاتریا هستند. همه به دنبال احیای ایتالیا هستند؛ بنابراین، بسیاری از کارآفرینان در صنعت رستوران‌ها، بارها، هتل‌ها و تعطیلات با آغوش باز در حال تبدیل شدن به افرادی هستند که تمام دنیا منتظر آن هستند.

اما اول از همه؛ ایتالیا باید باز شود! آرایشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و سایر مراکز زیبایی با ضدعفونی کردن همه چیز و اطمینان از رعایت فاصله مناسب یک متری افراد از یکدیگر، آماده می‌شوند، حتی اگر این به معنای خدمات رسانی به یک مشتری در هر زمان باشد. همه چیز باید هم برای گردشگران خارجی و هم برای گردشگران ایتالیایی آماده شود که به زودی به حمام های حرارتی باز خواهند گشت تا در ایتالیای باشکوه استراحت کنند. این جهانگردان ها می توانند در مورد نحوه ضدعفونی کردن مغازه ها و استفاده از لامپ های UV نوع C برای استریل کردن مغازه های خود پرس و جو کنند، زیرا همه حق دارند به درستی مطلع شوند.

ما قبلاً دوباره لذت بردن از لذت های ایتالیا را شروع کرده ایم! چند روز پیش از یک عالی بازدید کردیم ژلاتریا تماس گرفت زیر صفر در گاتیکو ورونو صف نسبتا طولانی مشتریان مشتاقی بود که آماده سفارش بستنی بودند. برخی از آنها قبلاً سفارشات خود را به صورت آنلاین (یا تلفنی) ارسال کرده بودند و فقط برای تحویل سریع وارد شدند. اکثر مشتریانی که بیرون از فروشگاه صف می‌کشیدند، فاصله اجتماعی مناسبی را رعایت کردند و ماسک استفاده کردند. قوانین پس از کووید-19 در سمت راست ورودی در صورت عدم اطلاع برخی از افراد درج شده است. قوانین به شرح زیر بود: همه باید ماسک بزنند. فقط یک نفر می تواند وارد آن شود ژلاتریا فورا؛ همه باید با دیگران فاصله یک متری داشته باشند و بستنی باید دور از محل فروشگاه مصرف شود.

نه تنها زیر صفر بستنی های لذیذ و افسانه ای را سرو کنید، اما آنها همچنین دارای برخی از گزینه های گیاهی، بدون گلوتن و لاکتوز بودند که من به جای مصرف بستنی معمولی آنها را می خوردم. ایتالیایی بستنی همیشه مورد ستایش بوده است، اما گردشگران امسال می توانند انتظار داشته باشند که طیف وسیع تری از گزینه ها را پیدا کنند تا همه را به طرز دیوانه کننده ای راضی نگه دارد! نه چندان دور از بستنی‌فروشی‌های معمول ایتالیایی، نان‌فروشی‌ها و پیتزا فروشی‌هایی وجود دارد که با فراوانی غذاهای ایتالیایی، بازدیدکنندگان را به وجد می‌آورند! ایتالیایی‌ها مصمم هستند که به ارائه غذاهای لذیذ ادامه دهند.

ایتالیا به خاطر جواهرات نفیس طراح معروف است. گردشگران دوست دارند دستبند طلا، انگشتر و همچنین نقره عیار دست ساز و صنایع دستی بخرند. من به یاد دارم که بسیاری از تماشاگران در جوانی (در دهه 1980) از جواهرات طلا در پونته وکیو در فلورانس عکس می گرفتند و این هیجان تا امروز ادامه دارد! یک جواهرفروشی برای هر مشتری که می خواهد انگشتر، دستبند یا گردنبند خیره کننده ای را امتحان کند، ضدعفونی تمام جواهرات فلزی خود را پیشنهاد می کند. یک جعبه لامپ UV نوع C می تواند برای اطمینان از ایمنی مشتریان خود استفاده شود. علاوه بر این، آنها پارتیشن های منحصر به فردی را نصب کرده اند که به مهمانان کمک می کند هم امنیت و هم راحتی داشته باشند. بدون شک، خرید جواهرات در سال جاری برای مسافران تعطیلات در ایتالیا لذتی خالص خواهد داشت!

اکنون به نظر می رسد که برای کمک به برداشت محصولات جدید به کشاورزان مهاجر نیاز است. ایتالیا اکنون بیشتر از یک سال پیش از کارگران مهاجر استقبال می کند زیرا این مهاجران می توانند کارهایی را انجام دهند که بسیاری از ایتالیایی های جوان دیگر نمی دانند چگونه انجام دهند. علاوه بر این، در نهایت به مهاجران این فرصت داده می شود تا در اقتصاد قانونی کار کنند و از مزایایی برخوردار شوند. با این وجود، بسیاری از ایتالیایی ها اخیرا تصمیم گرفته اند به تولیدات کشاورزی بازگردند. جوانان ایتالیایی می دانند که این حرفه ها عمیقاً در سنت ایتالیایی ریشه دارند، زیرا بسیاری از ایتالیایی های مسن در سن 14 سالگی وارد عرصه کشاورزی شدند. شاید علاقه فزاینده اخیر به کشاورزی با بازگشت جهانی به تاکید بر نیاز به داشتن رژیم غذایی سالم تحریک شده باشد.

رستوران‌ها و بارها با آنچه قبل از کووید-19 به یاد می‌آوریم، متفاوت هستند. کیسه یا سینی برای رفتن در سال 2019 غیرقابل تصور بود. در کمتر از دو ماه، بین 21 فوریه تا 17 می 2020، نگرش ایتالیایی ها نسبت به غذا خوردن در بیرون از خانه بازسازی شد. از دیدگاه سنتی ایتالیایی، ناهار خوری به معنای خدمات عالی بود، یکی از دلایلی که این کشور مدارس «مهمان‌نوازی» زیادی دارد. سرویس دهی توسط پیشخدمت های درجه یک بخشی جدایی ناپذیر از تجربه معمول رستوران بود.

روزهایی را به یاد می آورم که در چند رستوران عالی در رم غذا می خوردم که غذاها را به ترتیب خاصی سرو می کردند. ابتدا یک خوراکی به دنبال آن وجود داشت شروع کننده (گاهی اوقات کالاماری سرخ شده). سپس اولین بشقاب معمولی (پاستای کلاسیک) بود. بشقاب دوم شامل یک ظرف پروتئینی مانند ماهی و دو غذای جانبی سبزیجات یا سالاد بود. یک دسر، معمولا میوه، تیرامیسو، نان خامهای، یا شیرینی سبک دیگر. فضای ملایم شمع باعث افزایش تجربه لذت بخش شد. چنین غذاخوری های کلاسیک با کارکنان عالی تا زمانی که مشتریان مایل به رعایت قوانین مربوط به فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از موانع محافظ باشند ادامه خواهد داشت، اما اگر مهمانان ترجیح می دهند می توانند به غذای آماده رضایت دهند.

داشتن انواع گزینه های غذای آماده در کشوری که عادت دارد در صورت نیاز خود را قانع کند، کاملاً تغییر خواهد کرد. برخی از ایتالیایی ها در حال برنامه ریزی هستند تا برای جشن سالگرد ازدواج عاشقانه خود، غذای آماده سفارش دهند. با این حال، اگر زوج‌ها مصمم باشند که بیرون غذا بخورند، امسال میزها را از هم دور می‌بینند، برخلاف روزهای قدیم که در یک میز مشترک با مردم محلی پیتزا می‌خوردند. بسیاری از رستوران ها قبلاً پلکسی گلاس را در وسط میزها نصب کرده اند تا از مصرف کنندگان در برابر ویروس کرونا محافظت کنند. آدم تعجب می کند که چگونه بطری های شراب و سبدهای نان بین مهمانان رد می شود (زمانی که پلکسی در وسط وجود دارد)، اما سفارش دادن شراب دلخواه به جای شراب، بهانه ای عالی خواهد بود.

مسافران در این تابستان نباید از ایتالیایی های بیش از حد دوستانه انتظار بوسه و آغوش داشته باشند. ایتالیایی ها این روزها خودشان را حفظ می کنند و فاصله گذاری اجتماعی را به بهترین شکل ممکن تمرین می کنند. ایتالیایی ها چند سال پیش به گوشه گیری معروف نبودند، برعکس در چنین ملتی دوستانه، بنابراین تقریباً همه امروز هنوز خوش صحبت و خوش صحبت هستند. بازدیدکنندگان باید انتظار داشته باشند که به سؤالات متعددی در مورد آنچه آنها را به ایتالیا می آورد پاسخ دهند و مردم محلی اگر گم شوند و نیاز به درک مسیرهای ایستگاه قطار داشته باشند، احتمالاً به آنها کمک خواهند کرد، حتی اگر به این زبان صحبت نمی کنند. بیشتر ایتالیایی ها به بازدیدکنندگان می گویند که غذاهای آنها بهترین در جهان است و مد ایتالیایی بهترین است. البته، هزاران گردشگر مشتاق ایتالیا هستند و واقعاً از همه چیزهایی که ایتالیا برای ارائه دارد قدردانی می کنند: هنر، فرهنگ، موسیقی، غذا و روحیه خوش بینی.