آنچه از بوکس یاد گرفتم

از زمانی که پسر جوانی بودم، زمان زیادی را صرف بوکس کردم. با آخرین مبارزه آماتوری که داشتم حتی قهرمانی منطقه را در وزن متوسط ​​به دست آوردم. بوکس مطالب قابل توجهی را در مورد زندگی درون و بیرون رینگ به من آموخته است و مایلم برخی از این نکات را با شما در میان بگذارم.

این باعث شد که به سلامت و تغذیه فکر کنم

برخلاف اکثر پسران جوان، من با دوران کودکی بسیار “عادی” بزرگ شدم. من هر چیزی که دوست داشتم می خوردم و تا زمانی که بوکس را شروع نکردم زیاد به حال عمومی خودم فکر نکردم. مربیان ما با ما سختگیر بودند، اما آنها یک نکته داشتند: ما باید مراقب بدن خود باشیم.

در طی سالیان متمادی تمرین، شروع به بهتر خوردن کردم و بسیاری از عادات سالم را در زندگی خود تقویت کردم. تا به امروز این یک اشتیاق است که بتوانیم آن را با هر چه بیشتر کودکان به اشتراک بگذاریم. من اخیراً یک موسسه خیریه کودکان را در آمریکای مرکزی و جنوبی تأسیس کردم، جایی که یکی از اهداف اصلی من معرفی ورزش به جوامعی است که سلامت و تناسب اندام نادیده گرفته می شود.

شما هرگز از یادگیری دست نمی کشید

اگر با کسانی که هم سطح خود هستند مبارزه کنید، هرگز چیز جدیدی یاد نخواهید گرفت. با رویارویی با حریفان قوی تر، تکنیک های جدیدی را انتخاب کرده و به رشد خود ادامه می دهید.

خارج از رینگ هم همینطور است. وقتی با چالش های سختی روبه رو شدم، یاد گرفتم که از آنها استقبال کنم. آنها نه تنها از من فردی قوی تر ساختند، بلکه تجربیات جدیدی را نیز به دست آوردم که در آینده برایم مفید بوده است.

چگونه در هر شرایطی آرام بمانیم

مطمئنم شما هم قبول دارید که بوکس از یک ورزش بدون استرس فاصله زیادی دارد. این فقط در سطح فیزیکی سخت نیست، بلکه ترس و اضطراب روانی زیادی ممکن است همراه با آن باشد. از آماده‌سازی ذهنی خود قبل از یک مبارزه بزرگ، تا فکر کردن به بهترین راه‌ها برای شکست دادن حریف خود در رینگ، باید آرامش خود را حفظ کنید. لحظه ای که خونسردی خود را از دست می دهید، می دانید که آنها برنده شدند.

در زندگی هم همین‌طور است، بارها در محل کارم بوده است که ضرب‌الاجل‌های تنگ یا کمتر از مشتریان دوستانه داشته‌ام، اما از بوکس یاد گرفتم که هرگز تسلیم استرس یا ترس نباشم و با لبخند با همه چالش‌ها روبرو شدم.

گاهی اوقات ضربه می خورید، اما درد موقتی است

شما اجازه نمی دهید ضربه شما را نابود کند. ممکن است احساس خشم کنید، ممکن است احساس بی عدالتی کنید، اما اجازه نمی دهید این احساسات شما را از بین ببرد. ممکن است دچار سرگیجه شوید و توانایی خود را از دست بدهید. حتی گاهی اوقات ممکن است مستقیم روی صورت خود بیفتید. اما شما یاد می گیرید که بلند شوید و ادامه دهید.

این یکی از قوی ترین درس هایی است که از بوکس آموختم. گاهی اوقات، زندگی سعی می کند شما را خارج از رینگ پایین بیاورد، اما من از کودکی یاد گرفتم که هرگز تسلیم نمی شوید، حتی یک پست وبلاگ جداگانه در مورد آن در اینجا نوشتم.

احساسات خود را کنترل کنید

انواع مختلفی از بوکسورها با تکنیک های دلخواه خود وجود دارد. به عنوان مثال، نزاع‌بازانی وجود دارند که همه وارد می‌شوند و بدشان نمی‌آید که چند ضربه بزنند، البته تا زمانی که آن‌ها هم وارد زمین شوند. در طرف مقابل، مبارزانی هستند که استراتژیک تر هستند، به نوعی شبیه به شطرنج بازان. آنها بازی را به عنوان یک کل می بینند و توسط حریف کنترل نمی شوند.

من دوست دارم خودم را بیشتر به عنوان یک «شطرنج باز» بدانم. سریع برای تجزیه و تحلیل هر موقعیتی و انجام حرکات هوشیارانه و استراتژیک به منظور برنده شدن در بازی. سازماندهی خوب و خوب بودن در ارزیابی مشکلات، به نظر من، برای هر کسب و کاری یک مهارت حیاتی است.

زندگی فقط یک بازی است، اما نحوه واکنش ما به آن، موفقیت و رفاه عمومی ما را تعیین می کند. از شما بوکس تشکر می کنم، که به من کمک کردید در هنگام مواجهه با چالش های دشوار اعتماد به نفس و قوی تر شوم.