آنتی بیوتیک ها – خیلی چیز خوبی است؟

آنتی‌بیوتیک‌ها مدت‌هاست که به‌عنوان نوشدارویی شناخته می‌شوند – اما آیا می‌توان از چیزهای خوب بیش از حد استفاده کرد؟ برخی از مفسران قطعا چنین فکر می کنند.

طعنه آمیز است که این قارچ حقیر، که به عنوان خیر بشر شناخته می شود، ممکن است با موفقیت خود عاملی تعیین کننده در زوال تمدن کنونی باشد.

دکتر جان پیت، جنس پنی سیلین، 1979. (1)

انجمن خاک نیز نگران است و می‌گوید: “MRSA، بیماری فوق‌العاده بیمارستانی، از طریق استفاده بیش از حد از داروهای پنی‌سیلین در پزشکی به وجود آمد… این بیماری همچنان به جهش خود ادامه می‌دهد. این یک سناریوی روز قیامت است و می‌تواند باعث تلفات گسترده زندگی شود.” (2)

دکتر می‌گوید: «استفاده بیش از حد ما از آنتی‌بیوتیک‌های پزشکی، روده انسان را به یک میدان مین سوخته تبدیل کرده است و افراد خوب را همراه با افراد بد از بین می‌برد». جردن روبین در رژیم سازنده. (3)

آیا این مورد دیگری است که گروه ها و افراد خاصی بیش از حد درامات پردازی و ترسناک می کنند؟ یا باید کاری برای کاهش اثرات بیش از حد آنتی بیوتیک ها انجام دهیم؟

شکی نیست که آنتی بیوتیک ها در حال حاضر جان بسیاری را نجات می دهند. بنابراین هدف این مقاله شیطان جلوه دادن آنها نیست، بلکه بررسی نقش آنها (از جمله استفاده بیش از حد از آنها در بسیاری از موارد) و ترسیم برخی از استراتژی های ضروری برای کاهش اثرات بالقوه مضر آنها بر بدن است. در زیر زمینه های زیر را بررسی خواهیم کرد:

o اکوسیستم داخلی: یک تعادل ظریف

o تاریخچه مختصری از آنتی بیوتیک ها

o آنتی بیوتیک ها برای چه مواردی استفاده می شوند؟

o آیا آنها مورد سوء استفاده قرار می گیرند؟

o علائم عدم تعادل

o پیشنهادات دکتر دیوید هالند

(همکار نویسنده – پیوند قارچ)

اکوسیستم داخلی: تعادل ظریف

این مقاله بر اساس اصل اساسی زیر است:

تعادل یا همزیستی ظریفی بین میکروارگانیسم‌ها در بدن وجود دارد که در صورت تغییر می‌تواند منجر به بیماری شود.

یک انسان بالغ سالم حدود سه تا چهار پوند باکتری و قارچ مفید در روده او زندگی می کند. این میکروب ها برای دریافت مواد مغذی از غذایی که مصرف می کنید با هم رقابت می کنند. باکتری‌های مفید (مانند پروبیوتیک‌ها) افراد بد (مانند مخمر) را کنترل می‌کنند و باعث می‌شوند مواد مغذی مانند ویتامین B تولید کنند. (1)

نسبت طبیعی آن حدود 85 درصد باکتری های خوب و 15 درصد میکروارگانیسم های بد است. اکنون متاسفانه اکثر مردم نسبت معکوس را نشان می دهند. یکی از دلایل این تغییر استفاده از آنتی بیوتیک ها است. (4)

تاریخچه مختصری از آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها به عنوان آنتی باکتریال، ضد میکروب و مایکوتوکسین نیز شناخته می شوند.

در سال 1928 الکساندر فلمینگ به طور تصادفی با پنی سیلین برخورد کرد که متوجه شد یک کپک (قارچ) صفحه آگار را آلوده کرده است که او سعی کرده بود از روی آن باکتری ها را جمع آوری کند. باکتری های نزدیک قالب مردند. این باعث شد که دانشمندان در مسیر آنتی بیوتیک ها در درمان بیماری های عفونی حرکت کنند.

اما قارچ ها در واقع اولین موجوداتی بودند که باعث ایجاد بیماری های عفونی در انسان شدند. Schoenlein (1790 – 1864) قارچ ها را به کرم حلقوی (عفونت قارچی) مرتبط کرد و مبارزه با قارچ ها را آغاز کرد تا اینکه فلمینگ انگیزه جدید را علیه باکتری ها و ویروس های بعدی رهبری کرد. (1)

آنتی بیوتیک ها برای چه مواردی استفاده می شوند؟

آنتی بیوتیک ها فقط در برابر عفونت های ناشی از باکتری ها عمل می کنند. (5)

بنابراین آنها در برابر ویروس ها یا عفونت های قارچی کار نمی کنند. طبق گزارش کالج پزشکان آمریکا، 70 درصد از کل آنتی بیوتیک های تجویز شده برای عفونت دستگاه تنفسی فوقانی (URI) از جمله برونشیت، سینوزیت و فارنژیت است.

با این حال، طبق مجله بیماری های عفونی کودکان، آنتی بیوتیک ها اغلب در این موارد بی اثر هستند. (6)

تعداد فزاینده ای از متخصصان پزشکی ادعا می کنند که بیشتر URI ها توسط باکتری ها ایجاد نمی شوند، بلکه قارچ ها هستند. (1.7)

در سال 1999، کلینیک معتبر مایو اعلام کرد که محققان علت واقعی سینوزیت مزمن را کشف کرده اند – 95٪ از بیماران از عفونت قارچی و نه باکتریایی رنج می برند. (2)

طبق مجله شیمی درمانی ضد میکروبی، دو نوزاد از هر سه نوزاد قبل از یک سالگی آنتی بیوتیک دریافت می کنند. (7)

اکنون ممکن است تمام تلاش خود را بکنید تا از مصرف آنتی بیوتیک ها خودداری کنید، اما اگر از حیوانات پرورشی تجاری استفاده می کنید مطمئناً دوز منظمی دریافت می کنید. شرکت های داروسازی ایالات متحده سالانه بیش از 35 میلیون پوند آنتی بیوتیک تولید می کنند و حیوانات اکثریت قریب به اتفاق آن را دریافت می کنند، که دلیل خوبی برای پرداخت بیشتر برای گوشت های علف خوار، گوشت آزاد و ارگانیک است. (هشتم)

این اطلاعات جدید نیست، فقط زمان می برد تا آن را به بیرون برسانید. طبق یک مطالعه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و آکادمی اطفال آمریکا دستورالعمل‌هایی را برای استفاده مناسب از آنتی‌بیوتیک‌ها منتشر کردند و این منجر به کاهش 41 درصدی نسخه‌ها برای کودکان زیر 4 سال شد. اما مشکل (بسیاری در حرفه پزشکی معتقدند) عدم توجه به رژیم غذایی و اقدامات ناکافی برای کاهش اثر آنتی بیوتیک ها است. (7)

علائم عدم تعادل

آنتی بیوتیک ها می توانند منجر به دیس بیوز (عدم تعادل باکتریایی در سیستم گوارش) شوند که باعث تخریب سیستم ایمنی بدن می شود.

دکتر جردن اس روبین، نویسنده رژیم غذایی سازندگان، شخصاً به دلیل عدم تعادل منجر به بیماری کرون با مشکلات شدید سلامتی دست و پنجه نرم کرد که به موجب آن قربانیان علائم پیشرونده درد شکم، اسهال، کاهش وزن شدید و شاید مرگ زودرس را تجربه می‌کنند. به گفته دکتر روبین پیشگیری و درمان دیس بیوز چالش برانگیزترین مشکلاتی است که پزشکان امروزه با آن روبرو هستند.

به گفته دکتر روبین، دیس بیوز ممکن است منجر به آلرژی، سندرم روده تحریک‌پذیر، سرطان سینه و روده بزرگ، افزایش سوء ظن به عفونت، هوس غذایی، اختلال در وضوح ذهنی، هیپوگلیسمی و بسیاری از بیماری‌های دیگر شود.

او می افزاید که اکثر پزشکان به ندرت علت بیماری را به تعادل میکروبی مرتبط می کنند.

علاوه بر این، اکثر مردم از صحبت در مورد اسهال مداوم، سوء هاضمه، گاز معده، یبوست، نفخ شکم و درد خجالت می کشند. (3)

بنابراین اگر استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها منجر به عدم تعادل روده و عفونت های قارچی می شود، چرا پزشکان این را نمی دانند؟

به گفته The Fungal Link، این به این دلیل است که 50 سال پیش عفونت های قارچی نادر بودند، زیرا داروهای دارویی نادر بودند.

دکتر مایکل جی. رینالدی می‌گوید: «ما از آنتی‌بیوتیک‌هایی استفاده می‌کنیم که آنقدر قوی هستند که جان انسان‌ها را نجات می‌دهند، اما فلور طبیعی، به‌ویژه در مجرای روده ما را از بین می‌برند». این اجازه می دهد تا میکروب های بیماری زا مستعمره شوند و در نهایت عفونی شوند. (1)

پیشنهادات دکتر هلند

دکتر دیوید هالند بر این باور است که بازگشت دوباره به آنتی بیوتیک های جدی یا قوی تر به طور بالقوه منجر به عواقب جدی می شود.

او اذعان می‌کند که اکثر پزشکان عموماً نمی‌دانند که آنتی‌بیوتیک‌ها باکتری‌های طبیعی و محافظ روده را با یک دوز کوچک از بین می‌برند، زیرا آنتی‌بیوتیک‌ها طیف وسیعی دارند (آنها همه آنها را از بین می‌برند، از جمله افراد خوب – لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و سایر پروبیوتیک‌ها – که از ما در برابر محافظت می‌کنند. رشد بیش از حد مخمر، سالمونلا، وبا و گونه های مضر E. Coli).

جلوگیری

او همچنین پیشنهاد می کند نگاهی به سبک زندگی فعلی خود بیندازید. سیگار کشیدن، مصرف زیاد الکل، ورزش نکردن، قند منظم و سطح استرس بالا همگی راه های خوبی برای ابتلا به عفونت هستند.

اقدام درمانی – اگر آنتی بیوتیک مصرف می کنید

دکتر هالند استراتژی های زیر را توصیه می کند که می توانید با پزشک عمومی خود در میان بگذارید.

یک ضد قارچ همراه با آنتی بیوتیک مصرف کنید.

باکتری های خوب را با مکمل های پروبیوتیک جایگزین کنید (نه نوشیدنی های قندی موجود در بازار، در عوض از فروشگاه مواد غذایی بهداشتی یا شیمیدان محلی خود سوال کنید).

با این حال، دکتر هالند بیان می کند که وقتی آنتی بیوتیک های زیادی مصرف می شود، پروبیوتیک ها به تنهایی ممکن است کافی نباشند. بنابراین تغییر در رژیم غذایی و نسخه یا داروهای ضد قارچ طبیعی لازم است.

یک مکمل آنتی اکسیدانی حاوی ویتامین A، C، E، روی یا سلنیوم مصرف کنید زیرا ضد قارچ هستند. (1)

در نهایت، اگر فکر می‌کنید ممکن است در حال حاضر علائم عفونت قارچی داشته باشید، توصیه می‌کنم «پیوند قارچی» را بخوانید (به منابع مراجعه کنید) و http://www.yeastconnection.com را جستجو کنید که یک آزمایش رایگان و توصیه‌های آنلاین نیز دارد.

مربی سه بعدی شما

کریگ برتون

منابع

(1) پیوند قارچ، جلد 1 و جلد 2، داگ آ. کافمن،

2000 و 2002

(2) انجمن خاک، جزوه: آنتی بیوتیک ها – آیا آنها هنوز هم کار خواهند کرد؟

زمانی که به آنها نیاز دارید

(3) رژیم سازنده، دکتر. جردن روبین، 2005

(4) کاندیدا آلبیکنس: اپیدمی آرام، استنلی واینبرگر، 2000

(5) http://www.familydoctor.org، آنتی بیوتیک ها

(6) Annals of Internal Medicine، کالج آمریکایی

پزشکان، انجمن پزشکی داخلی آمریکا، 20 مارس 2001

(7) مجله بیماریهای عفونی کودکان، دسامبر 2002،

21:1023-1028

(8) مجله شیمی درمانی ضد میکروبی، دسامبر، 2002،

50:1085-1088