آموزش زنده ماندن در طبیعت با کمک کارگاه گردشگری ارسباران.


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد

اگر به پیاده روی، کمپینگ، کوهنوردی یا سایر فعالیت های خارج از منزل علاقه دارید. باید بدانید که ممکن است شگفتی های غیرمنتظره ای رخ دهد. این بدان معنا نیست که شما باید از تمام برنامه های خود اجتناب کنید یا آن را لغو کنید و در خانه بمانید. اما دانستن نحوه زنده ماندن در برخی شرایط بحرانی در طبیعت بسیار مهم و مفید است. حتی اگر چیزی همراه خود ندارید در این مقاله با کمک کارگاه مسافرتی. ما اصول بقا در طبیعت و کارهایی که برای یافتن آب باید انجام دهید را به شما آموزش می دهیم. سرپناه بسازید، غذا بگیرید، سیگنال بدهید و از دیگران کمک بگیرید. پس با ما همراه باشید

آموزش بقا در طبیعت
آموزش بقا در طبیعت

نکات مهم برای کمک به زنده ماندن در طبیعت.

آیا تا به حال این سوال را از خود پرسیده اید که در شرایط بحرانی هستید؟ آیا می توانید با آن کنار بیایید؟ در اینجا چند نکته تخصصی مانند کارگاه گردشگری نکاتی وجود دارد که به شما در غلبه بر این شرایط کمک می کند.

آگاهی از محیط زیست با کمک مدیر فنی بند ب

قبل از رفتن به جنگل برای یادگیری آنچه ممکن است با آن روبرو شوید وقت بگذارید. آماده بودن و پیش‌بینی مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید می‌تواند به شما کمک کند تا از موقعیت‌های دشوار به طور کلی اجتناب کنید. همیشه به یاد داشته باشید که بقا در طبیعت یک مهارت است که باید به طور مداوم تقویت شود و با دانش فراوانی پشتیبان آن شود. پس از این طریق می توانید از کارگاه های سفر و مدیر تکنیک ماده ب کمک بخواهید

آرام

وقتی در جنگل هستید وحشت یکی از بزرگترین خطرات است. اگر عصبی هستید یا می ترسید بدن به طور طبیعی وارد حالت جنگی یا پروازی خواهد شد. اما آنچه مهم است توانایی شما در کنترل خونسردی است.

وقتی وحشت می کنی آدرنالین شروع به پمپاژ در سراسر بدن شما می کند. ضربان قلب و تنفس سریعتر هضم کند می شود یا متوقف می شود رگ های خونی و ماهیچه ها منقبض می شوند. می توانید با نفس های عمیق آرام، آواز خواندن یا زمزمه کردن، به آرامش خود کمک کنید. یا حتی امگا 3 را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

برای زنده ماندن آب پیدا کنید
برای زنده ماندن آب پیدا کنید

آب پیدا کن

یافتن آب مهمترین چیز برای بقا در طبیعت است. چند راه برای یافتن آب در طبیعت:

جمع آوری آب باران

اگر باران می بارد، چیزی برای جمع آوری آب باران پیدا کنید. این می تواند یک بطری یا چیزی باشد که بتواند آب باران را جمع کند.

به دنبال جریان

اگر دیدید که نهری از آن می گذرد این بهترین راه حل برای منابع آب است. جریان ها دارای باکتری و انگل کمتری هستند. بنابراین حتی اگر 100٪ نوشیدنی ایمن نباشد، باز هم منبع خوبی برای آب است. زیرا مهمترین چیز شما در حال حاضر زنده ماندن است. حتی اگر کمی از آب مریض شوید تو هنوز زنده ای

پارچه را به داخل جنگل بکش

پارچه را به پاهای خود ببندید و با پارچه روی زمین در جنگل قدم بزنید. شبنم گیاهان اطراف را جذب می کند. بنابراین شما یک نوشیدنی خواهید داشت.

از ژاکت شبنم گیر استفاده کنید.

راه دیگر برای حفظ آب استفاده از پیراهن است. فقط پیراهن را به زمین فشار دهید. و زمانی که جذب شود پیراهن را فشار دهید و آب پیراهن را بنوشید یا آن را در بطری آب بریزید.

کوه را بگیر

اگر نزدیک کوه این احتمال وجود دارد که یک جریان در نزدیکی وجود داشته باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به موازات کوه ها راه بروید و ممکن است با نهرها و توده های آبی روبرو شوید.

مورچه ها هم می توانند کمک کنند.

اگر مورچه ای را دیدید که از درخت بالا می رود این احتمال وجود دارد که آب به آنجا برود. لباس را روی آن نقطه بگذارید تا آب جذب و حفظ شود. گزینه دیگر این است که به سوراخ های درختان مرده یا پوسیده نگاه کنید.

زیر صخره ها جستجو کنید

تبخیر توسط سنگ ها کند می شود. بنابراین این احتمال وجود دارد که آب یا شبنم در زیر آن پیدا شود. بهترین زمان برای جستجوی شبنم یا آب در زیر سنگ ها قبل از طلوع آفتاب است. حتی اگر رطوبت کمی وجود داشته باشد از پارچه جاذب رطوبت استفاده کنید.

به دنبال گیاهان و پوشش گیاهی باشید

اگر درختان و گیاهان را در اطراف می بینید ممکن است یک منبع آب در این نزدیکی وجود داشته باشد. بنابراین ارزش بررسی را دارد.

آب دریاچه ها، برکه ها، نهرها و رودخانه ها را حتما ضد عفونی کنید، همیشه باید آب جمع آوری شده از منابع آب وحشی را بجوشانید. اگر ظرف فلزی دارید می توانید آن را روی آتش بگذارید تا حداقل 20 دقیقه بجوشد تا استریل شود. اگر قابلمه داغ ندارید همچنین می توانید آب را در یک قابلمه در حال جوش بجوشانید.

چیزی برای خوردن پیدا کن

بدون هوا و آب نمی توان زندگی کرد. اما خوردن برای داشتن انرژی نیز مهم است. برای زنده ماندن در طبیعت شما باید قوی باشید و بتوانید فکر کنید. به همین دلیل است که بدن شما به انرژی نیاز دارد. بهترین غذا برای مصرف در این شرایط به راحتی در دسترس است. اما با مواد مغذی و انرژی متمرکز در ادامه شما را با گزینه های غذایی طبیعی آشنا می کنیم.

درختانی با پوست داخلی خوراکی

به طور طبیعی شما مقدار زیادی درم خوراکی پیدا خواهید کرد. اگر طعم آن خوشمزه نیست، اما منبع انرژی برای زنده ماندن در آن لحظه است.

درخت آجیل

به دنبال حبوبات در این منطقه باشید زیرا میوه برای خوردن آن بی خطر است.

انواع توت ها

توت ها سرشار از قند هستند تا شما را سیر نگه می دارند و پرانرژی می کنید. فقط مراقب باشید توت های سمی را نچینید زیرا خوردن همه انواع توت ها بی خطر نیست.

حشره

حشرات واقعاً مغذی هستند. آنها سرشار از پروتئین، آهن، کلسیم و چربی های سالم هستند. بنابراین اگر در مورد آن فکر کنید خوردن آنها هم عجیب است.

نکته: توصیه می شود غذای خود را در عصر بخورید. بدن هنگام سوزاندن غذا تمایل به تولید گرما دارد. بنابراین می توانید هنگام عصر که دما کاهش می یابد و هوا خنک تر می شود، کمی خود را گرم کنید.

نکته 2: اگر قصد نگهداری گل و کاهو خوراکی را دارید باید بدانید که این گل ها کم انرژی هستند. بنابراین برای یافتن و جمع آوری آنها زیاد کار نکنید و انرژی زیادی هدر ندهید. زیرا با مصرف بیشتر از درآمد واقعی خود ضرر خواهید کرد.

ساختن سرپناه

یک درخت افتاده یا لبه یک صخره را پیدا کنید. شما می خواهید پناهگاه خود را روی سطح بزرگی بسازید که بتواند باد را مسدود کند و شما را از شکارچیان پنهان کند. به دنبال درختان افتاده یا سنگ های بیرون زده در نزدیکی توده های آبی باشید (در صورت وجود).

مطمئن شوید که هیچ حیوانی در اطراف زندگی نمی کند.

تکیه دادن به شاخه ای بزرگ به درخت یا لبه سنگ جنگل اغلب پر از شاخه های افتاده است. بنابراین لازم نیست خودتان گیاه را از بین ببرید. به دنبال شاخه های بزرگتر باشید و تا حد امکان به درختان یا سنگ ها تکیه دهید.

پناهگاه را کوچک کنید هر چه پناهگاه کوچکتر باشد بهتر است. هر چه راحت تر با گرمای بدن خود را گرم کنید.

شکاف های بین شاخه های بزرگتر و شاخه های کوچکتر را پر کنید. سپس تمام محل را با برگ و کاه بپوشانید.

خاک را در پناهگاه با برگ های خشک مالچ کنید. اگر روی زمین خیس می خوابید شما نمی توانید گرمای بدن را حفظ کنید. لایه ای از برگ های خشک را در پناهگاه خود قرار دهید تا آن را از خاک و سرما عایق بندی کنید.

بدون کبریت آتش روشن کنید
بدون کبریت آتش روشن کنید

چگونه بدون کبریت آتش روشن کنیم

اگر کبریت یا فندک ندارید، 4 روش اصلی برای روشن کردن آتش وجود دارد:

اصطکاک

طنز رایج ترین روش برای روشن کردن آتش است. یک مثال رایج مالش چوب با استفاده از کمان یا مته دستی است.

جرقه

شما می توانید با ایجاد جرقه با استفاده از سنگ چخماق یا کربن فعال با پشم آتش بزنید.

آفتاب

این را می توان با تمرکز بر نور خورشید انجام داد. معمولاً این فقط با ترکیب مناسب و هوای تمیز کار می کند.

از لنز شیشه ای استفاده کنید

اگر دید واضحی از خورشید دارید برای روشن کردن آتش می توانید از دوربین دوچشمی استفاده کنید. بهتر است از یک ذره بین استفاده کنید که بتوانید آن را بچرخانید. به جای ذره بین دستی کلاسیک

سیگنال پریشانی

اگر گم شدی در جنگل ممکن است ایده خوبی باشد که مکان خود را علامت گذاری کنید. چندین راه برای ارسال سیگنال دیسترس وجود دارد:

ایجاد یک آتش

روشن کردن آتش علامتی است برای کمک دیگران. در روز دود و در شب چراغ ها از بالا دیده می شود. اگر هدف شعله های آتش کمک رسانی باشد سعی کنید فضای بیرون را روشن کنید تا در صورت عبور هواپیما یا هلیکوپتر، درختان جلوی دید از بالا را نگیرند.

از آینه استفاده کنید

و همچنین نورپردازی اگر از یک آینه کوچک استفاده می کنید در صورت مشاهده هواپیما یا هلیکوپتر می توانید از آن آینه برای کمک گرفتن استفاده کنید. البته این کار فقط در طول روز قابل انجام است. زیرا باید از نور خورشید برای برخورد به آینه و انعکاس آن به هواپیما یا هلیکوپتر استفاده کنید.

استفاده از سنگ، چوب، سرشاخه

کمک به املا با استفاده از سنگ، عصا، چوب یا هر چیز دیگری که می توانید روی زمین قرار دهید. شما باید کلمات را در یک فضای باز که هیچ چیز پنهان یا مبهم نیست املا کنید. به این ترتیب، اگر یک هواپیما یا هلیکوپتر پرواز کند. می تواند کلمات را از بالا به خاطر بسپارد

نکته: اگر املای راهنما را در مکانی می‌نویسید که نزدیک سرپناه، خانه یا محل زندگی شما نیست، املا، طراحی، یا حک کردن یک نشانگر یا فلش در ناحیه نشان‌دهنده مکان فعلی‌تان را امتحان کنید. تا امدادگران بدانند کجا باید بروند

نتیجه

به یاد داشته باشید که زندگی در طبیعت به مهارت بیشتری نیاز دارد. زمین های وسیع را کاوش کنید تمام نیازهای زندگی را پیدا کنید. برای این کار خطر و غیره را ببینید شما باید حواس پنج گانه خود را تربیت کنید. ردیابی حیوانات، زبان پرندگان و چگونه بدون کبریت و فندک آتش درست کنیم. یافتن آب و سرپناه موضوعاتی است که در دوره بقا با کمک کارگاه گردشگری ارسباران خواهید آموخت.

تقویم اندروید فارسی