آموزش ذهنی وینگ چون کونگ فو

یکی از کارهای اولیه ای که باید در وینگ چون انجام دهید آرامش است. بدون آرامش، دچار تنش می‌شوید، سریع‌تر خسته می‌شوید و نمی‌توانید به سرعتی که باید حرکت کنید. بدون آرامش، در لحظه گیر خواهید کرد و در حالی که در آنجا کاشته شده اید، حریف شما را کوبیده خواهد کرد.

همین را می توان در مورد همه موانع زندگی گفت. همه ما دوست داریم هر روز را به آرامی پشت سر بگذاریم. با این حال، این امکان پذیر نیست. در یک نقطه، شما با یک مانع روبرو خواهید شد. اندازه ها ممکن است متفاوت باشد، اما همیشه وجود خواهند داشت. موانع بخشی از زندگی هستند. به هر حال، اولین حقیقت در بودیسم این است که “زندگی رنج است”.

موانع بخشی از زندگی هستند، با این حال بسیاری از مردم انتظار دارند که نباشند. سپس وقتی با یکی روبرو می شوند، روی آن گیر می کنند. “نه… نه! آن مانع قرار نیست اینجا باشد! قرار است روزم را بدون مشکل بگذرانم!”

در موقعیت دفاع شخصی هم همین اتفاق می افتد. تصور کنید دوباره یک نوجوان هستید و با قلدر کلاس مواجه می شوید. معمولاً می توانید راه بروید، اما این بار گیر کرده اید. قراره دعوا بشه

قلدر به سمت شما حرکت می کند و شما یک مشت مستقیم به صورت او پرتاب می کنید. به نظر می رسد که فرود خواهد آمد، اما امروز روز خوبی برای رفلکس های او است و او شما را مسدود می کند. با خودت فکر میکنی “نه! این امکان نداره! اون نباید میتونست منو بلاک کنه! منم که هفته ای 5 بار کلاس رزمی میگیرم! من رفلکس بهتری از خودم دارم! چطور تونست منو بلاک کنه! ؟”

و آیا می دانید چه اتفاقی برای شما می افتد؟ در حالی که شما به این واقعیت فکر می کنید که نباید مسدود می شدید، قلدر شما را به زمین می کوبید.

به همین دلیل است که باید برای آرامش و سازگاری تمرین کنید. شما نمی توانید در لحظه گیر کنید، وگرنه غرق خواهید شد و مورد ضرب و شتم قرار خواهید گرفت. لازم نیست فقط یک درگیری فیزیکی باشد. ممکن است پروژه‌ای در حال کار داشته باشید که شما و همکارانتان فقط در صورت داشتن 50 ابزارک می‌توانید آن را تکمیل کنید، بنابراین برای ثبت سفارش با فروشگاه ویجت تماس بگیرید. آنها می گویند، “اوه، آنها در سفارش هستند. منظورم این است که شما می توانید آنچه در انبار داریم داشته باشید، اما این فقط 30 است.”

چی کار می خوای بکنی؟ آیا می خواهید دور دفتر بنشینید و از اینکه چگونه نمی توانید مقدار مورد نیاز خود را دریافت کنید، شکایت دارید؟ یا قرار است با واقعیت شرایط روبرو شوید و راهی برای دور زدن آن پیدا کنید؟

داشتن تنها 30 ابزارک به جای 50 برابر است با قلدری که مانع از پانچ شما می شود. این واقعیت است، و برای مقابله با آن باید سریع عمل کنید. Wing Chun به شما می آموزد که چگونه در کسری از ثانیه هنگام مواجهه با هرج و مرج یک موقعیت دفاع شخصی خود را تنظیم کنید. با کمی تمرین و راهنمایی، می توانید این مهارت سازگاری را برای هر مانعی که زندگی بر سر شما بیاورد به کار ببرید.