آموزش درست کردن سینه مرغ سرخ شده در تابه + اطلاعات مهم


طرز پخت سینه مرغ در تابه

سینه مرغ سرخ شده در تابه پخته شده در کمی روغن با نمک و فلفل و در نهایت با کمی کره، به عنوان اولین روشی که برای درست کردن سینه مرغ یاد گرفتم و تکنیکی که اغلب به آن اشاره می کنم، زیبا به نظر می رسد. در نتیجه پوست بیرونی سینه مرغ طلایی و داخل آن آبدار است. فقط کمی سبزیجات بخارپز و مقداری ماست ظاهری خامه ای شیک و زیبا ایجاد می کند.

طرز پخت سینه مرغ طلایی آبدار روی اجاق گاز

تکنیک های زیادی برای درست کردن سینه مرغ روی اجاق نیز مقداری آغشته به سینه مرغ در سس وجود دارد. در حالی که محبوب ترین روش پخت سینه مرغ سرخ کردن آنها در تابه است. این روش تا جایی که من می دانم و بیشتر از هر روش دیگری دوستش دارم. نتیجه یک سینه مرغ طلایی، زیبا و آبدار است.

  • بهتر است سینه های مرغ را به این صورت در ماهیتابه ای به ابعاد 10 اینچ یا بزرگتر بپزید، باید لبه دار و نچسب باشد. اگر این نوع تابه دارید عالی است.
  • برای این دستور غذا شما به 2 سینه مرغ بدون پوست (حدود 450 گرم) نیاز دارید.

مرحله نهایی برای سینه مرغ طلایی شاداب.

  • با یک تابه پهن و عمیق شروع کنید. تابه را روی گاز بگذارید و روغن را اضافه کنید. مرغ را با حرارت متوسط ​​به بالا می پزیم. و برای دو سینه مرغ به جا نیاز داریم. از یک تابه عمیق و پهن استفاده کنید که مرغ را در جای خود نگه می دارد و حرکت کاردک را کاهش می دهد.
  • به مدت پنج دقیقه به هیچ وجه مرغ را لمس نکنید و حرکت ندهید. وقتی مرغ در تابه است به مدت پنج دقیقه مرغ را بلند نکنید، تکان ندهید یا به آن ضربه نزنید. اگر نمی توانید مرغ را به راحتی با انبردست بلند کنید این نشان می دهد که آماده چرخیدن نیست و قهوه ای طلایی نمی شود.
  • یک بار استفاده کنید نه دوبار. سینه های مرغ را فقط یک بار بچرخانید تا هر طرف آن را طلایی کنید.
  • آن را با کره تمام کنید. اگر در ابتدا کره اضافه شود خیلی سریع می سوزد و طعم خوبی پیدا می کند و در پایان پخت مقداری رنگ به آن اضافه می شود.

دیدن طرز تهیه سینه مرغ سرخ شده کامل در تابه چشم و قدم به قدم به مجله سرخ آشپزی تماشا کردن.