آمریکا دلقک جهان شده است.


گروه بین الملل رجانیوز: “دونالد ترامپ” رئیس جمهور سابق ایالات متحده در سخنرانی خود در این کنفرانس اعلام کرد که آمریکا نفت و گاز کافی برای مصرف داخلی وجود دارد.

ترامپ در این رابطه گفت ایالات متحده به جای درخواست از سایر کشورها برای افزایش عرضه خود در بحبوحه بحران جهانی انرژی، قادر است تولید نفت و گاز داخلی را افزایش دهد.

رئیس جمهور سابق آمریکا روز چهارشنبه گفت که «دنیا به ما خندید و با انزجار به ما نگاه کرد. از ونزوئلا می پرسیم از عربستان سعودی می پرسیم از همه تقاضای نفت داریم. و مهمتر از همه، ما نفت و گاز زیر پای خود داریم. درست مثل دو سال پیش.»

ترامپ گفت آمریکا باید در زمستان امسال سوخت به اروپا ارسال شود. برای کمک به اروپا با بحران انرژی بالقوه ناشی از تحریم های صادراتی روسیه.

قبل از سخنرانی ترامپ سازمان کشورهای صادرکننده نفت موسوم به اوپک پلاس با کاهش تولید ۲ میلیون بشکه در روز از ماه نوامبر موافقت کرده است. تصمیم مدیریتی بایدن به عنوان نزدیک بینی توصیف شد.

همزمان کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده این کشور در ماه نوامبر 10 میلیون بشکه نفت اضافی از ذخایر استراتژیک آزاد خواهد کرد. در واکنش به تصمیم اوپک پلاس برای کاهش عرضه نفت