آمریکا اشتباهات ایران/واشنگتن را تصحیح کرد، بحران آغاز شده است


گروه بین الملل – رجانیوز: به گزارش الجزیره، وزارت خارجه چین گفت واشنگتن که آغازگر بحران هسته ای ایران است، باید اشتباهات را اصلاح کند و به نگرانی های تهران پاسخ دهد.

پکن آمریکا را مقصر می داند بارها برای وضعیت فعلی برنامه هسته ای ایران. و از واشنگتن خواست هر چه زودتر تصمیمات سیاسی لازم را اتخاذ کند.

مذاکرات غیرمستقیم دو روزه ایران و آمریکا روز چهارشنبه (29 ژوئن) در دوحه قطر با ادعای عدم پیشرفت ایالات متحده به پایان رسید. مدعی شد که ایران ادعاهایی علیه برجام نامربوط داشته است. مقامات ارشد دولت آمریکا ادعای مذاکره که با میانجیگری اتحادیه اروپا انجام می شود نه فقط پیشرفت بلکه توقف که در این مرحله به معنای شکست است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه نهم تیرماه در توییتر از مذاکرات دوهاوا خبر داد. پس از مذاکرات برای لغو تحریم ها مذاکرات فشرده در روزهای سه شنبه و چهارشنبه انجام شد. میانجیگری دوحه و انریکه مورا.» نظرات و توصیه‌هایی در مورد عملیات ایران در مورد سایر موضوعات ارائه شده است. باقری و مورا به طور معمول برای ادامه مسیر و مذاکرات بیشتر تماس خواهند گرفت.

محمد مرندی، تحلیلگر ارشد سیاسی و مشاور سابق تیم مذاکره‌کننده ایران، گفت: «آمریکایی‌ها باید این اطمینان را بدهند که ایران می‌خواهد مطمئن شود که مانند گذشته از پشت به ما خنجر نمی‌زنند.» دوباره برجام.»

پیشتر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته بود با بیان اینکه در صورت توافق آمریکا، ما به هیچ وجه از خط قرمز خود فاصله نخواهیم گرفت نیت جدی دارند