آمار کروناویروس: پیگیری همه گیری نیویورک


از روزهای اولیه فاجعه ، اتاق خبر WNYC / Gothamist از داده ها برای شکل دادن به پوشش COVID-19 ما استفاده کرده است. ما صفحه آمار COVID-19 خود را به روز کرده ایم تا بر مهمترین اندازه گیری ها در سال دوم فاجعه تمرکز کنیم: واکسیناسیون ، تغییرات و تغییرات اخیر در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید یک نسخه ذخیره شده از ساختار اصلی را پیدا کنید. WNYC / Gothamist از تلاش های فوق العاده Jake Dobkin ، Clarisa Diaz و Zach Gottehrer-Cohen در نگهداری این سایت در 16 ماه اول استقبال می کند.

ردیاب COVID ما را برای مدارس NYC در اینجا بررسی کنید.

آیا سایزهای متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

تغییرات اخیر

این نمودارها اولین آمار COVID در شهر نیویورک را در 90 روز گذشته نشان می دهد. تابستان امسال ، واکسن عفونت ها ، کارآیی ، بستری شدن و مرگ و میر را به پایین ترین سطح خود از زمان ممنوعیت فاجعه در مارس 2020 رسانده است. اما پس از رسیدن به دره در ماه ژوئن ، سطح کارآیی افزایش یافته است. این شهر میلیونیومین مورد COVID را در 14 آگوست ثبت کرد. هم بستری شدن و هم مرگ و میر افزایش یافته است.

این نقشه نشان می دهد که عفونت کرونا به تازگی گسترش یافته است ، زیرا در مقیاس مثبت ارزیابی شده است. م Effeثر بودن تعداد آزمایش های مکرر عفونت را اندازه گیری می کند. اثر زیاد ممکن است به جایی که ویروس در اسرع وقت در حال گسترش است توجه شود ، اما نه در سطح عفونت. سطح کارایی بالا – بالای 5 – – همچنین می تواند مناطقی را با آزمایش کافی نشان دهد که فقط برای موارد شدید اما نه خفیف مناسب است. از 23 سپتامبر ، کارآیی در بسیاری از نقاط شهر افزایش یافته است. شهردار در دوم آگوست گفت که شهر دیگر از کارآمدی برای هدایت تصمیمات سیاست استفاده نخواهد کرد.

این نقشه بیمارستان های COVID-19 را در 28 روز گذشته نشان می دهد. نرخ بستری شدن در مناطقی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بیشتر است.

اکثر داده های شهر نیویورک با سه روز تاخیر منتشر می شوند. داده های چند روز گذشته معمولاً موقتی است. دپارتمان تاریخ های قدیمی را با رسیدن طول های جدید بررسی می کند ، بنابراین اعداد هر تاریخ ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسن ها

حفاظت از گاو زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی دیگر نمی تواند گسترش یابد زیرا حمایت اجتماعی بالا است. این هدف به عنوان COVID-19 شناخته نمی شود ، اما برخی از کارشناسان می گویند که می توان به این هدف رسید زمانی که 70-85 of از یک محله ، شهر ، ایالت یا ملت از عفونت جان سالم به در ببرند. شهر نیویورک آمار واکسیناسیون را در وب سایت وزارت بهداشت و بهداشت روانی ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون شهر نیویورک از ساعات اولیه صبح آغاز شد که به دلیل بدی آب و هوا و عرضه محدود واکسن های Moderna و Pfizer ایجاد شد. پیشرفت ها همچنین با تقسیمات دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم قرارهای آنلاین سالمندان نیویورک مانع شده است ، زیرا مقامات واکسن ها را در اولویت قرار داده اند. این نسخه دارای کد پستی غنی است که در روزهای اولیه بسیار متفاوت است. نرخ واکسیناسیون در محله ها بسیار متنوع است – از بیش از 40 درصد در مناطق بروکلین تا 100 درصد در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط شهر نشان می دهد که ساکنان نیویورک به طور کامل واکسینه شده اند و تنها 1 of از موارد COVID و مرگ و میر بین ژانویه و اواسط ژوئن ثبت شده است.

گلوله های روزانه در اواخر فوریه افزایش یافت و همچنین شامل تأیید واکسیناسیون جانسون و جانسون در 27 فوریه بود. تعداد تازه واردان در اواخر ماه مارس افزایش یافت و شرایط جدید برای افراد بالای 50 سال ، هزاره ها و سپس افراد بالای 16 سال آغاز شد. جهش مشابهی پس از مجاز شدن واکسیناسیون برای بزرگسالان در 10 مه رخ داد.

در 16 اوت ، ساکنان نیویورک واکسینه نشده واجد شرایط دوز سوم کووید -19 بودند. در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو صلاحیت واکسیناسیون را برای بزرگسالان ، افراد در معرض خطر بالای بیماری و افرادی که مشاغل آنها خطر ابتلا به ویروس را افزایش می دهد ، مانند معلمان و کارکنان مراقبت های بهداشتی ، افزایش داد.

تقاضا بوجود آمد و سپس برای هر دور توسعه واجد شرایط بودن ثبت شد. این روش مشابه کمپین واکسیناسیون است. افرادی که بسیار حریص هستند برای واکسیناسیون عجله دارند ، فقط کسانی که سرگردان هستند ، افرادی که به آن دسترسی ندارند یا افرادی که منابع لازم برای بازدید از محل واکسیناسیون را ندارند ، باقی می مانند. ممنوعیت فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز به خروج کمک کرد ، اگرچه علت (لخته شدن خون غیر طبیعی) در نهایت بسیار ناچیز است. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن باره ، یک اختلال عصبی مرتبط کرد. گیلن باره به عنوان یک لخته خون غیرطبیعی بسیار نادر است و تنها 100 مورد در بیش از 12 میلیون واکسن جانسون و جانسون گزارش شده است.

نظرسنجی های ملی نشان می دهد که اعتماد به واکسن جانسون و جانسون کاهش یافته است ، اما در مورد واکسن های Pfizer و Moderna بیشتر اعتماد به نفس کاهش یافته است.

پس از تعلیق واکسن های قبلی در اوایل تابستان امسال ، تعداد افرادی که اولین واکسن خود را دریافت می کنند افزایش یافته است – از کمتر از 8200 دریافت کننده جدید در 10 جولای به بیش از 13400 در هفته 14 سپتامبر. زمان نشان خواهد داد که چگونه مشوق های نقدی ، تعهدات و سایر تصمیمات سیاستی بر میزان واکسیناسیون و ترس عمومی از رشد دلتا تأثیر می گذارد. تا 24 آگوست ، بیش از 100،000 نیویورکی برای دریافت اولین واکسن خود یک کارت اعتباری 100 دلاری دریافت کرده اند.

اگرچه مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن COVID-19 را برای میلیون ها نفر در اختیار مردم قرار داده اند ، اما در برخی آمارهای کلیدی شکاف های قابل توجهی وجود دارد.

به طور متوسط ​​، حدود 79 درصد از ساکنان نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما این هنوز 12 درصد کمتر از مقادیری است که در انگلستان مشاهده می شود. قدیمی ترین جمعیت نیویورک به ویژه عقب افتاده است: کمتر از 60 درصد از افراد بالای 85 سال به طور کامل واکسینه شده اند. سیاهپوستان در نیویورک هنوز واکسینه شده اند ، در حالی که نرخ واکسیناسیون اسپانیایی نیویورکی بیشتر از سفیدپوستان است.

بر اساس آخرین داده های شهر ، تقریباً 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال واجد شرایط نیستند.

شهر نیویورک در موج اول و دوم کروناویروس میزان بسیار بالایی از مواجهه طبیعی را تجربه کرد. این مصونیت طبیعی همراه با حفاظت های ارائه شده توسط واکسن واکسن برای کاهش موارد ، بستری شدن و مرگ و میر.

بر اساس مطالعات قبلی ، انتظار می رود که حفاظت طبیعی و درمان مبتنی بر واکسن ماه ها یا سالها ادامه یابد. اما انواع جدید به احتمال زیاد از ایمنی طبیعی دیده شده در بهبود قبلی فرار می کنند ، در حالی که به احتمال زیاد محافظت مبتنی بر واکسن باقی می ماند.

تنوع

ویروس ها مانند هر موجود زنده یا موجود زنده دیگری تغییر می کنند. انواع مختلف کروناویروس تهدیدی مداوم برای افرادی است که واکسینه نشده اند تا زمانی که سطح عفونت به صفر برسد.

تنوع دلتا در ماه های اخیر بسیار قوی بوده است و 99 درصد از کل موارد متوالی بین 5 سپتامبر و 11 سپتامبر را شامل می شود. شهر همچنین نوع B.1.621 را که آن را “سازمان بهداشت جهانی” mu نامید ، در پیگیری های خود اضافه کرد. این گونه کلمبیایی است که به عنوان تنوع مورد علاقه اروپایی ها در نظر گرفته می شود.

تاکنون ، واکسن های کووید -19 قادر به از بین بردن همه نوع مطالعات آزمایشگاهی بوده اند ، اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که آنها در پیشگیری از بیماریهای ناشی از تنوع دلتا م effectiveثر نیستند. بیمارستانها و مرگ و میر در افرادی که واکسیناسیون کامل دریافت می کنند بسیار نادر است.

گسترش نیویورک در طول زمان

این نمودارها نشان می دهد که چگونه موارد و بیمارستان ها در هر منطقه و شهر به طور کلی توسعه می یابد.

شیوع COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

موج دوم ایالت نسبت به موج اول ، بخش هایی از نیویورک خارج از پنج شهرستان را بیشتر تحت تأثیر قرار داد که بر نیوجرسی و کانکتیکات نیز تأثیر گذاشت. موارد و موارد مرگ و میر در هر سه ایالت با افزایش گسترده واکسن ها به شدت کاهش یافت ، اگرچه اولی در حال بهبود است. از 23 سپتامبر ، ارجاع به جامعه در هر سه ایالت منطقه بیشترین خواهد بود ، به طوری که کل ایالت در زمینه ماسک های داخلی بالاتر از CDC است.

دیدگاهتان را بنویسید