آلمانی ها نگران رکود اقتصادی ناشی از سرکوب گاز روسیه هستند


به گزارش رجانیوز، موسسات و سازمان های اقتصادی آلمان می گویند اگر روسیه استفاده از نفت را متوقف کند آنها دچار مشکلات بیشتر و رکود خواهند شد.

اتحادیه صنعتی آلمان (BDI) روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که چشم انداز اقتصادی سال 2022 نسبت به گذشته تغییر کرده است و اگر روسیه واردات گاز را متوقف کند، با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد. اتحادیه گفت که در صورت توقف عرضه گاز روسیه تمام پیش بینی های اقتصادی قبلی نادرست خواهد بود. و باید منتظر رکود اقتصادی کشور باشیم.

طبق اعلام اتحادیه آلمان انتظار می رود تولید ناخالص داخلی آلمان در سناریوی فعلی تنها 1.5 درصد رشد کند. در حالی که این رقم قبل از شروع جنگ روسیه و اوکراین 3.5 درصد پیش بینی شده بود.

موسسه تحقیقات اقتصادی IWH، یک نهاد مشورتی دولت آلمان. گفته شده است که پیش بینی ها برای تولید ناخالص داخلی بسیار کمتر از قبل خواهد بود. این موسسه رشد اقتصادی سال جاری را در ماه مارس 3.1 درصد پیش بینی کرده است. و اکنون این رقم به 1.5 درصد کاهش یافته است

این موسسه پیش بینی می کند که تابستان امسال فصل سختی برای اقتصاد آلمان خواهد بود. به دلیل تولید کمتر و تورم بیشتر

چندین موسسه مالی و مالی در آلمان نیز گفته اند که اگر روسیه گاز را متوقف کند و تورم افزایش یابد. وضعیت اقتصادی آلمان بسیار سخت خواهد شد. بیشتر موسسات اقتصادی پیش بینی های خود را برای تولید ناخالص داخلی پایین می آورند.