آلرژی در کودکان: علت اصلی چیست؟


هیچ والدینی نمی خواهد رنج فرزند خود را ببیند. متأسفانه ، تعداد فزاینده ای از کودکان در آمریکا وجود دارند که دارای حساسیت فصلی و محیطی هستند و علائم ناخوشایندی مانند رینیت ، خارش چشم ، عطسه و سرفه ایجاد می کنند.

قبل از اینکه والدین بتوانند برای کمک به فرزندان خود با این علائم کاری انجام دهند ، باید علل اصلی این علائم را دریابند.

تشخیص رسمی فقط توسط پزشک امکان پذیر است ، اما والدین علاقمند می توانند قبل از نامگذاری فرزندان خود در مورد علل اصلی حساسیت در کودکان مطالعه کرده و از علل اصلی آن مطلع شوند.

نقش سیستم ایمنی در آلرژی

در افراد سالم ، سیستم ایمنی تنها به تهدیدهای واقعی مانند ویروس ها یا باکتری ها پاسخ می دهد. در مبتلایان به آلرژی ، سیستم ایمنی بدن می تواند توسط چیزهایی به ظاهر بی ضرر مانند گرده ، کپک و اسپور گرد و غبار ایجاد شود.

بدن تصور می کند که این اجسام خارجی که به آلرژن ها معروف هستند مضر هستند و در پاسخ به تولید آنتی بادی ها به آنها پاسخ می دهد.

آنتی بادی هایی مانند ایمونوگلوبولین E (IgE) به ماست سل ها متصل شده و در صورت تماس با مواد آلرژی زا مواد شیمیایی از جمله هیستامین را آزاد می کنند و باعث ایجاد واکنش آلرژیک می شوند.

نوع واکنش آلرژیک ناشی از قرار گرفتن در معرض آلرژن ها بسته به جایی که ماست سل ها مواد شیمیایی را آزاد می کنند متفاوت خواهد بود. اگر آنها در بینی هستند ، می تواند علائم حساسیت بینی را ایجاد کند. اگر کودکان در ریه ها هستند ، ممکن است علائم آسم داشته باشند.

هنگامی که ماست سل ها هیستامین های شیمیایی در سراسر بدن تولید می کنند ، می توانند یک واکنش آلرژیک جدی و به طور بالقوه تهدید کننده زندگی ایجاد کنند.

هرگز نادیده گرفتن علائم حساسیت در کودکان عاقلانه نیست. والدین می توانند به دنبال یک متخصص اطفال در منطقه من باشند که بتواند کودک را از نظر علائم حساسیت و آسم ارزیابی کند و در صورت لزوم توصیه ای را به متخصص ارائه دهد.

شایع ترین محرک های آلرژیک در کودکان

افراد می توانند تقریباً به هر چیزی حساسیت داشته باشند. رینیت آلرژیک ، که به آن تب یونجه یا حساسیت فصلی نیز می گویند ، شایع ترین نوع آلرژی در همه گروه های سنی ، از جمله کودکان است.

این بدان معناست که چندین عامل رایج دیگر وجود دارد که باید مراقب آنها باشید.

آنها به اینجا تعلق دارند:

 • فرم لاتکس
 • کنه ها
 • خز حیوانات
 • غذاهای خاص
 • برخی از داروها
 • پر
 • زنبورها یا زنبورها
 • سوسک و سایر آفات

برخی از افراد واکنش های آلرژیک شدیدتری نسبت به دیگران دارند. افرادی که به عنوان مثال نیش زنبور یا زنبور حساسیت دارند ، می توانند پس از نیش زدن دچار شوک آنافیلاکتیک شوند ، در حالی که مبتلایان به آلرژی به خز حیوانات خانگی فقط می توانند دچار گرفتگی بینی و خارش و آبریزش چشم شوند.

تصور نکنید که نادیده گرفتن بی خطر است زیرا پاسخ کودک به طور بالقوه کشنده نیست.

حساسیت بسیار ناراحت کننده است و حتی می تواند ناتوان کننده باشد ، بنابراین والدین باید سعی کنند با پزشک خود پس از واکنش آلرژیک ، هر چند کوچک تماس بگیرند.

علائم آلرژی در کودکان

واکنش های آلرژیک می توانند در هر نقطه از بدن کودک از پوست ، چشم ها یا حفره ها تا پوشش معده ، گلو و ریه ها رخ دهند.

علائم آلرژی اساساً در هر جایی که سلول های سیستم ایمنی بدن می توانند با میکروب ها یا در این صورت با آلرژن های بی ضرر مبارزه کنند ، ایجاد می شود. والدین باید به دنبال علائم واکنش های آلرژیک باشند ، مانند:

 • خارش چشم ، گوش ، بینی یا دهان
 • رینیت یا گرفتگی بینی
 • عطسه کردن
 • چشمهای قرمز و آبکی
 • خارش و خشکی پوست
 • کهیر یا راش
 • علائم آسم مانند سرفه ، خس خس سینه و تنگی نفس
 • علائم آنافیلاکسی مانند استفراغ ، اسهال ، فشار خون پایین ، مشکل در تنفس و غش کردن

اگر والدین معتقدند فرزندشان در معرض آنافیلاکسی است ، مهم است که فوراً با 911 تماس بگیرید!

آنافیلاکسی می تواند منجر به مرگ شود. در غیر این صورت ، با یک متخصص اطفال واجد شرایط قرار ملاقات بگذارید. پزشک ممکن است بتواند علت واکنش آلرژیک را تعیین کند.

در غیر این صورت ، او بیمار را به متخصص آلرژی ارجاع می دهد.

چه کسانی در معرض ابتلا به آلرژی هستند؟

همه می توانند آلرژی ایجاد کنند ، اما اکثر افراد از همان دوران کودکی متوجه علائم می شوند.

از آنجا که کودکان همیشه نمی توانند به والدین یا پزشکان خود بگویند چه اتفاقی می افتد ، والدین باید هوشیار باشند ، به خصوص اگر افراد دیگری در خانواده با آلرژی خاصی دست و پنجه نرم می کنند.

پزشکان نمی دانند چرا علائم آلرژی در مواردی که سایر اعضای خانواده آنها را مشاهده می کنند شایع تر است ، اما این علائم با هم مرتبط هستند.

تشخیص آلرژی در کودکان

تنها افرادی که می توانند تشخیص قطعی آلرژی را در کودکان ارائه دهند و برنامه های درمانی را طراحی کنند پزشکان متخصص کودکان هستند.

آنها معاینات فیزیکی انجام می دهند ، سلامت کودک را بررسی می کنند و ممکن است یک یا چند آزمایش آلرژی زیر را انجام دهند.

آزمایشات پوستی

آزمایشات پوستی سطوح آنتی بادی IgE را در پاسخ به قرار گرفتن در معرض آلرژن های خاص مانند گرده ، خز حیوانات خانگی یا غذا اندازه گیری می کند. پزشک مقدار کمی از ماده حساسیت زا رقیق شده را روی پوست نوزاد قرار می دهد ، سپس آن را تزریق می کند یا آن را خراش می دهد.

اگر کودک به یک ماده حساسیت زا خاص حساسیت داشته باشد ، یک برجستگی کوچک برجسته روی پوست ایجاد می شود. در برخی موارد ، برای روشن شدن نتایج ممکن است نیاز به آزمایش داخل پوستی باشد.

آزمایش خون

اکثر آزمایشگاهها از آزمایش موسوم به RAST برای اندازه گیری آنتی بادی IgE در خون استفاده می کنند. آزمایش خون کمتر از آزمایشات پوستی رایج است. آنها معمولاً برای افرادی که دارای مشکلات پوستی یا واکنشهای آلرژیک اخیر و شدید هستند ، اختصاص داده می شوند.

دلیل اینکه اکثر پزشکان آزمایشات پوستی را ترجیح می دهند این است که نتایج RAST همیشه قطعی نیست. آزمایش خون همچنین نتایج طولانی تری را ارائه می دهد و اغلب گرانتر از آزمایشات پوستی است.

آزمون های چالشی

آزمایشات چالشی فقط باید تحت نظر متخصص آلرژی مجاز انجام شود. در طول این نوع آزمایش ، متخصص آلرژی مقدار بسیار کمی از محرک بالقوه خود را به صورت خوراکی به کودک می دهد تا شدت واکنش را اندازه گیری کند.

آزمایشات چالشی معمولاً نتیجه آزمایشات پوستی یا خونی هستند. هرگز سعی نکنید آنها را در خانه انجام دهید. آنها می توانند واکنش های غیر منتظره و جدی ایجاد کنند.

افکار نهایی

حساسیت در هر سنی ناراحت کننده است ، اما می تواند به ویژه در دوران کودکی نگران کننده باشد زیرا کودکان همیشه نمی توانند آنچه را که اتفاق می افتد درک کرده یا توضیح دهند.

والدین می توانند با آگاهی از حساسیت کودکان و توجه به علائم هشداردهنده معمول ، به آنها کمک کنند ، و هنگامی که متوجه می شوند مشکلی وجود دارد ، با پزشک متخصص اطفال تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید